półkolonie dla dzieci
fot. Adobe Stock

W szkołach będą organizowane półkolonie, ale tylko dla wybranych dzieci

W szkołach podczas ferii zimowych będą mogły być zorganizowane półkolonie dla uczniów. Niestety, nie wszystkie dzieci będą mogły wziąć w nich udział, a jedynie uczniowie z klas I-IV szkoły podstawowej. Zajęcia będą się odbywać w małych grupach i ścisłym reżimie sanitarnym.
Joanna  Biegaj
półkolonie dla dzieci
fot. Adobe Stock
W tym roku uczniowie z całej Polski będą mieć ferie zimowe w tym samym terminie. W kraju będzie obowiązywać zakaz wyjazdów, lecz uczniowie będą mogli wziąć udział w półkoloniach, organizowanych przez szkoły i placówki oświatowe. Niestety, takie zajęcia nie będą skierowane do wszystkich dzieci. Skorzystać z półkolonii będą mogli jedynie uczniowie klas I-IV szkoły podstawowej.

Półkolonie na prośbę rodziców

Ministerstwo Edukacji Narodowej poinformowało, że organizacja takich półkolonii jest odpowiedzią na prośby rodziców: „To odpowiedź na prośby rodziców i organizatorów półkolonii, którym dajemy możliwość, aby w ścisłym reżimie sanitarnym zorganizować opiekę dla najmłodszych dzieci”.

Małe grupy dzieci

„Zajęcia w trakcie zimowego wypoczynku będą mogły być prowadzone w świetlicach szkolnych oraz innych przystosowanych do tego celu pomieszczeniach, w grupach maksymalnie do 12 uczniów” - powiedziała Anna Ostrowska, rzecznik prasowy MEN.

„Zajęcia będą mogły zorganizować zarówno szkoły i placówki oświatowe, organy prowadzące, jak i organizacje, które na co dzień współpracowały z placówkami w tym zakresie i mają odpowiednie doświadczenie, np. organizacje pozarządowe” – dodała.

Pozostanie w rodzinnych miejscowościach

Ostrowska zaznaczyła również, jak ważne dla zdrowia i bezpieczeństwa uczniów jest, by pozostali oni blisko swoich rodzinnych miejscowości: „W czasie ferii rekomendujemy, aby uczniowie pozostali blisko swoich rodzinnych miejscowości. Chodzi o to, aby nie powodować zwiększonej mobilności i tym samym zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa. Zdrowie i bezpieczeństwo uczniów oraz ich rodzin jest obecnie najważniejsze”.
Informacja o organizowaniu takich półkolonii musi być zgłoszona do bazy, którą prowadzi MEN. Wszystkie informacje o tym będą opublikowane na stronie: wypoczynek.men.gov.pl 
Źródło: dziennikwschodni.pl

Zobacz także: 
Redakcja poleca: Jak zrobić kotylion z papieru: łatwa instrukcja DIY
Kotylion to obowiązkowa ozdoba na Święto Niepodległości. Aby zrobić kotylion, potrzebujesz jedynie kawałka papieru, papierowej papilotki do ciastka i wydrukowanego na kartce orzełka, którego szablon znajdziesz na naszej stronie. Taki kotylion narodowy to proste zadanie. Dzięki naszej instrukcji szykowanie ozdób na 11 listopada stanie się niezłą frajdą. Podpowiadamy, jak zrobić prosty i efektowny kotylion z papieru.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy