Brave Kids
fot. F.Basara - materiały prasowe

Witamy dzieciaki z różnych stron świata - Brave Kids 2015

Dzieci z różnych stron świata przyjeżdżają właśnie do Polski. Sprawdź, gdzie można je spotkać i co będą u nas robić.
Beata Turska
Brave Kids
fot. F.Basara - materiały prasowe
120 dzieci z 17 krajów i 4 kontynentów będzie gościć  w Polsce od 20 czerwca do 12 lipca. Można je spotkać we Wrocławiu, Warszawie, Puszczykowie koło Poznania, Wałbrzychu i Przemyślu.

Przeczytaj także: Jak nauczyć dziecko tolerancji

Brave Kids - dzielni mali artyści

Dzieci przyjechały do nas w ramach projektu edukacyjnego Brave Kids (to już  jego 6 edycja). Są artystami - tańczą (m.in. capoeirę czy starożytne tańce hinduskie), śpiewają, grają na najrozmaitszych instrumentach (np. na marimbie), żonglują i robią mnóstwo innych fantastycznych rzeczy.

Będą mieszkać  u polskich rodzin (i wraz z nimi jeść, bawić się i odwiedzać znajomych – bariera językowa nie jest żadną przeszkodą), uczestniczyć w warsztatach, brać udział w paradach i przygotowywać wspólne spektakle. Na zakończenie wystąpią na scenie prawdziwego teatru -  Teatru Polskiego we Wrocławiu.

Po co to wszystko?
Sztuka jest tu narzędziem ułatwiającym nawiązanie międzykulturowego dialogu i poszanowania odmienności. To również szansa na pomoc dzieciom, które w swoich krajach napotykają na niszczące ograniczenia – mówi Justyna Warecka, producentka wykonawcza projektu.

Redakcja poleca: Szczepienia skojarzone – co to takiego? [WIDEO]
Czy wiesz, czym są szczepienia wysokoskojarzone? Tak określa się nowoczesne szczepionki 4-, 5- lub 6-składnikowe. Dlaczego są popularne? Ich zaletą jest przede wszystkim to, że wymagają tylko jednego wkłucia, a chronią przed odpowiednio 4, 5 lub 6 różnymi chorobami zakaźnymi. Tym samym to doskonały sposób, by zmniejszyć ból podczas szczepienia u dziecka i związany z nim... stres u rodziców.

Brave Kids to przygoda także dla polskich dzieci

– Kontakt z dzieciakami z różnych stron uczy nasze dzieci tolerancji i otwartości. To działa! To naprawdę najpiękniejszy projekt świata  – mówi Laryssa Kowalczyk z Wrocławia, koordynatorka wrocławskich rodzin goszczących. 

Jej własna rodzina dwa lata temu gościła chłopców z Indii, rok temu dziewczynki z Indonezji, a w tym roku  zaopiekuje się dzieciakami z Brazylii.
– To tak, jakby zamiast wyjechać w podróż, zaprosić podróż do siebie – mówi Laryssa. Taka wizyta czasem owocuje ... rewizytą czyli prawdziwą podróżą. Laryssa tak bardzo stęskniła się za swoimi podopiecznymi sprzed dwóch lat, że wraz z córką, 13-letnią wówczas Julką, odwiedziła ich w Indiach. Nie ona jedna wybrała się do "swoich" dzieci, bo goście i polskie rodziny często mocno się do siebie przywiązują.

Nie tylko rodziny goszczące mogą poznać dzielne dzieciaki. Uczestnicy programu będą przygotowywać spektakle dla publiczności i występować na ulicach miast (harmonogram znajdziesz na stronie Brave Kids  i na Facebooku)

Warto wziąć tym udział, bo Brave Kids  to mnóstwo radości i wspaniałej energii.
Chcesz wiedzieć więcej? Posłuchaj….Zobacz także: Koniec z wytykaniem palcami - różnorodność jest fajna!
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy