Wyrównanie 500 plus. Dla kogo wyższe świadczenie w sierpniu?
fot. Adobe Stock

Wyrównanie 500 plus. Dla kogo wyższe świadczenie w sierpniu?

Wypłata 500 plus zostanie w sierpniu zrealizowana z wyrównaniem. Wielu polskich rodziców dostanie więcej pieniędzy niż w ubiegłych miesiącach. Wszystko zależy jednak od tego, kiedy złożyli wniosek o świadczenie – jak zawsze, liczył się czas.
Sylwia Arlak
Wyrównanie 500 plus. Dla kogo wyższe świadczenie w sierpniu?
fot. Adobe Stock
1 czerwca 2021 roku rozpoczął się nowy okres świadczeniowy, w związku z czym rodziny, które chcą korzystać z programu 500 plus, muszą złożyć wniosek. Świadczenie będzie przysługiwało do końca maja kolejnego roku. Dobra wiadomość jest taka, że część beneficjentów programu dostanie więcej pieniędzy. Niektórzy już w sierpniu.

Kto może liczyć na wyrównanie w ramach 500 plus?

Termin wypłaty świadczenia zależy od momentu złożenia wniosku. Ci, którzy szybko przesłali dokumenty, mogą liczyć na wyrównanie. Kto dostanie dodatkowe pieniądze w ramach 500 plus?
  • Ci, którzy złożyli wniosek w czerwcu, mogą spodziewać się dodatkowych pieniędzy do końca sierpnia 2021 roku.
  • Ci, którzy złożyli wniosek w lipcu, nie dostaną wyrównania za poprzednie miesiące. Pieniądze za lipiec i kolejne miesiące otrzymają do końca września 2021 roku.
  • Ci, którzy złożyli wniosek w sierpniu, również mogą liczyć na wyrównanie jedynie od tego miesiąca. Otrzymają pieniądze do końca października 2021 roku. 

Osoby, które złożyły wniosek w maju, otrzymały świadczenie z wyrównaniem od czerwca do końca lipca 2021 roku.

500 plus – jak składać wniosek?

Aby otrzymać prawo do świadczenia wychowawczego 500 plus na nowy okres, trzeba złożyć wniosek drogą elektroniczną (za pomocą portalu Emp@tia, bankowości online albo poprzez Portal Usług Elektronicznych ZUS). Rodzice mogą ubiegać się o 500 plus w ciągu trzech miesięcy od przyjścia na świat dziecka.

Zobacz też:
Redakcja poleca: Czy 500 + jest sprawiedliwie rozdzielane? [SONDA ULICZNA]
Zapytaliśmy przechodniów o to, czy ich zdaniem 500+ jest sprawiedliwie przydzielane i trafia do naprawdę potrzebujących. Z danych rządowych wynika, że programem 500+ objętych jest blisko 4 miliony dzieci. Kasa państwa wydała na ten program ponad 33 miliony złotych.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy