Prezent dla 3-latka chłopca
fot. Adobe Stock

Prezent dla 3-latka: najlepsze zabawki edukacyjne dla chłopca [do 100 zł]

Kupując prezent dla 3-latka, wybierz zabawkę edukacyjną. Ważne, by zabawki dla chłopca 3-latka wspierały rozwój, zamiast np. rozpraszać hałaśliwą muzyką. Znalazłyśmy najbardziej atrakcyjne prezenty dla chłopców: gry, zestaw do pielęgnacji roślin, tablice edukacyjne i zabawki logiczne dla 3-latka.
Ewa Janczak-Cwil
Prezent dla 3-latka chłopca
fot. Adobe Stock
Jeżeli zastanawiasz się, jaki prezent kupić dla 3-latka na święta albo urodziny, proponujemy zabawki, które naprawdę pomogą dziecku się rozwijać. Z dzieckiem w wieku trzech lat można już fajnie porozmawiać i zobaczyć, jak radzi sobie z prostymi zadaniami logicznymi. Dlatego na prezent na 3-letniego chłopca polecamy zabawki edukacyjne. W naszym zestawieniu nie znajdziesz grających tandetnych przedmiotów, a jedynie wartościowe prezenty.

Prezent dla 3-latka:
Zabawki dla chłopca 3-latka:
  1. Gry i zadania logiczne, 18 zł
  2. Gra balansujące kulki, 35 zł
  3. Tablice magnetyczne
  4. Drewniany sorter-rybki, 100 zł
  5. Tablica z zamkami i drzwiami, 80 zł
  6. Rozkręcane zwierzaki, 109 zł

Jakie zabawki edukacyjne kupić na prezent dla 3-latka?

Prezenty dla 3-latka można podzielić na dobre i kiepskie. Do tych z kategorii tandetnych prezentów zaliczają się z pewnością zabawki, którymi zabawa polega jedynie na wciskaniu guzików i odsłuchiwaniu głośnych, drażniących dźwięków. Do nietrafionych prezentów zaliczamy też niemiłosiernie zawodzące, słabej jakości elektroniczne instrumenty muzyczne. Jeśli chcesz rozwijać muzykalność 3-latka, lepiej śpiewać z nim piosenki albo na prezent kupić mu zwykłe cymbałki. Poważnie!

Cechy dobrych zabawek edukacyjnych dla 3-latka

Zabawki edukacyjne dla 3-latka powinny spełnić kilka warunków. Najlepsze prezenty dla 3-latka to takie, które:
  • rozwijają kilka umiejętności,
  • są dobrze wykonane,
  • są trwałe,
  • można ich używać wiele razy.

Wybierając zabawki edukacyjne dla 3-latka, warto chwilę pomyśleć, czy wybrany przez nas gadżet naprawdę ma szansę zainteresować dziecko. Małej ogrodniczce warto sprawić domowy miniogródek, a fanowi majsterkowania – zabawkę do konstruowania, wkręcania śrubek itp.

Kupując prezent dla 3-latka, dobrze jest też ocenić, czy dziecko ma jakieś deficyty. Jest wiercipiętą i trudno mu się skupić? Jako prezent przyda się zabawka kształtująca cierpliwość i umiejętność koncentracji. Ma mało sprawne rączki? Zmieni to zabawka, która wymaga m.in. sprawnego manipulowania przedmiotami lub rysowania.

Najczęstszym prezentem edukacyjnym dla 3-latka są klocki dla dzieci. Owszem, to dobry wybór, ale bardzo oczywisty. Twoje dziecko pewnie już je ma, a jeśli kupujesz prezent dla cudzego dziecka, lepiej kupić coś bardziej oryginalnego. Poniżej znajdziesz takie właśnie propozycje!

1. Gry i zadania logiczne dla 3-latka, 18 zł

Zestaw gier dla 3-latka zawiera 120 stron zgadywanek, labiryntów, wykreślanek i innych zadań, które uczą logicznego myślenia i posługiwania się pisakami. Jeśli prezent spodoba się dziecku, będzie można dokupić kolejne zestawy dla coraz starszych dzieci – aż do 9. roku życia. Wszystkie karty gier wykonano z cienkiego kartonika.
 
Prezent dla 3-latka – gry logiczne
CZUCZU FANTASTYCZNE GRY LOGICZNE DLA DZIECI
ALLEGRO
17.99 zł

2. Gra balansujące: kulki na prezent dla 3-latka, 35 zł

To świetny prezent dla 3-letniego chłopca i dziewczynki. Zabawka kształtuje wyobraźnię, uczy wytrwałości i koncentracji oraz trenuje sprawność rąk. W komplecie 10 plansz z ładnymi obrazkami, na których trzeba w odpowiedni sposób rozmieścić kolorowe kuleczki. Gra dobra na domowe popołudnia i na spędzanie czasu w podróży.
 
Prezent dla 3-latka – gra z kulkami
GENIALNY DZIECIAK ZRĘCZNOŚCIOWA BALANSUJĄCE KULKI
ALLEGRO
34.9 zł

3. Tablice magnetyczne dla 3-latka

Dobre tablice magnetyczne stymulują na wiele sposobów i rozwijają u dziecka wiele umiejętności jednocześnie. Szczególnie polecamy tablice dwustronne (magnetyczne i kredowe) z klockami na magnesach oraz mazakiem. Fajnym pomysłem dla 3-latka jest też układanka magnetyczna, czyli zestaw kolorowych magnesów na lodówkę.
 

4. Drewniany sorter-rybki dla chłopca 3-latka, 100 zł

Świetna zabawka edukacyjna. Na każdym z siedmiu boków oraz na górze i spodzie zabawki jest umieszczony inny przedmiot wpływający na rozwój dziecka. W zestawie m.in. pętla motoryczna znajdująca się na górze zabawki (można ją ściągnąć i bawić się osobno), obrotowe klocki ze zwierzątkami, zegar, sorter z drewnianymi klockami, obrotowe zębatki i liczydło do nauki liczenia.

Prezent dla 3-latka – sorter
DREWNIANA KOSTKA EDUKACYJNA
ALLEGRO
100 zł

5. Tablica z zamkami i drzwiami dla 3-latka, 80 zł

Na prezent dla 3-latka polecamy mniej typową, a przez to bardzo atrakcyjną tablicę edukacyjną. Wykonana z drewna i metalowych zamknięć różnego typu. Otwarcie zamka pozwala otworzyć okiennice lub drzwi i odkrycie obrazka zwierząt. Do nauki cyfr oraz nazw zwierząt także w języku angielskim. Ta zabawka dla 3-latka ćwiczy też małą motorykę.
Prezent dla 3-latka – tablica z zamkami
MELISSA TABLICA MANIPULACYJNA
ALLEGRO
79 zł

6. Rozkręcane zwierzaki na prezent dla chłopca, 109 zł

Dzieciaki uwielbiają rozkładać zabawki, więc taki prezent spełni wymagania każdego 3-latka. Figurki da się rozłożyć i złożyć. W komplecie kot i dinozaur, wkrętarka na baterie, wiertła i zapasowe śrubki. Zabawka kształtuje umiejętności konstrukcyjne, wyobraźnię przestrzenną oraz sprawność manualną. Idealny prezent dla chłopca wykonany z wysokiej jakości tworzywa – jest trwały i wielokrotnego użytku.
 
Prezent dla 3-latka – rozkręcane zwierzęta
DUMEL DINO ROZKRĘCONE ZWIERZAKI 2w1 DINOZAUR
ALLEGRO
109.9 zł

Zobacz także:
Redakcja poleca: Zabawki dla dzieci: rozwijanie zdolności manualnych - film
Jakie zabawki pomogą dziecku w rozwijaniu sprawności manualnej? Sprawdź, co warto wybrać na prezent dla malucha.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy