zaszła w ciążę będąc w ciąży
fot. TikTok

Była w ciąży z bliźniakami. Po 10 dniach poczęła... trzecie dziecko!

Taka ciąża zdarza się niezmiernie rzadko: kobieta twierdzi, że była już w ciąży bliźniaczej, gdy doszło do poczęcia trzeciego dziecka.
Magdalena Drab
zaszła w ciążę będąc w ciąży
fot. TikTok
Kobieta wiedziała już, że urodzi bliźnięta, gdy lekarze oznajmili jej, że jednak nosi... trojaczki. W dodatku okazało się, że jej trzecie dziecko zostało poczęte około dziesięciu dni po bliźniakach.

Była w ciąży z bliźniakami, urodzi trojaczki

Przyszła mama, znana w serwisie TikTok jako Blonde Bunny, podzieliła się z internautami swoją niesamowitą historią. Już wkrótce kobieta powita na świecie trojaczki, mimo że na początku ciąży nosiła bliźnięta. Jak to możliwe? Amerykanka wyjaśniła, że ​​zjawisko to nazywa się superfetacją i występuje, gdy kobieta ma owulację dwa razy w miesiącu.

„Zazwyczaj zmiany hormonalne w ciąży uniemożliwiają ponowną owulację. W moim przypadku tak się nie stało” − powiedziała przyszła mama i dodała: „Nasze dzieci mają różne daty porodu, ale na szczęście są one na tyle blisko siebie, że dzieci urodzą się tego samego dnia i nadal będą uważane za trojaczki”.

Kobieta ostrzegła też wszystkie ciężarne: „Jeśli twój mężczyzna nie chce korzystać z antykoncepcji, ponieważ jesteś już w ciąży − byłabym ostrożna”.

Co to jest superfetacja?

Superfetacja występuje wtedy, gdy nowa ciąża pojawia się podczas trwającej ciąży. Kolejna komórka jajowa jest zapładniana i zagnieżdża się w macicy dni lub tygodnie później niż pierwsza. Dzieci urodzone z superfetacji są często uważane za bliźnięta, ponieważ mogą urodzić się podczas tego samego porodu.

Zobacz też:
Redakcja poleca: Lampion z dyni: jak go zrobić krok po kroku? [WIDEO]
Lampion z dyni to jedna z tradycji na Halloween. Gotowy lampion może zdobić dom przez całą jesień, a nie tylko w święto duchów. Podpowiadamy, jak go zrobić w kilku prostych krokach (i co zrobić, żeby przetrwał dłużej!). Jego wykonanie naprawdę nie jest trudne!
Oceń artykuł

Ocena 5 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy