gdzie kupić żel antybakteryjny
fot. Adobe Stock

Żele antybakteryjne z Biedronki, Orlenu, Rossmana zniknęły z półek (a gdzie są?)

Żel antybakteryjny z Biedronki za 3,99 zł - ktoś go widział? Zniknął, zanim się pojawił. To samo z płynami z Orlenu. W innych sklepach też pustki. Gdzie kupisz płyn odkażający? Sprawdzam.
Karolina Stępniewska
gdzie kupić żel antybakteryjny
fot. Adobe Stock
Tani, w 3 wariantach, dostępny w ogólnopolskiej sieci sklepów - to główne zalety żelu antybakteryjnego z Biedronki. Teoretycznie, rzecz jasna, ponieważ rzeczone produkty zniknęły ze sklepów szybciej, niż się w nich pojawiły! To samo z płynem odkażającym z Orlenu. Mniej więcej kwadrans - tyle potrzeba, żeby na stacjach Orlen rozeszła się cała dostawa płynu do dezynfekcji. Próżno szukać takiego produktu w Hebe. Czy gdzieś jeszcze uda się kupić żel antybakteryjny?

Żel antybakteryjny z Biedronki

W wybranych sklepach sieci Biedronka można było od 28 marca kupić 3 rodzaje żelu antybakteryjnego:
  • Velie Japan o pojemności 50 ml 
  • Marion o pojemności 50 ml 
  • Clean Hands o pojemności 30 ml.
Przynajmniej deklaratywnie, bo 29 marca po żelach nie było już śladu. Ci, którzy wybrali się na zakupy w poniedziałek, 30 marca, po niehandlowej niedzieli, także odeszli z kwitkiem. 
Redakcja poleca: Polsce grozi epidemia odry! Dlaczego należy bać się choroby?
Zdaniem WHO Polska balansuje na granicy epidemii. Dlaczego najbardziej narażone na zarażenie wirusem są niemowlęta? Czy choroba jest naprawdę groźna?

Żele antybakteryjne w aptekach i sklepach internetowych

Internetowe apteki i sklepy kusza ofertą żeli, mydeł i płynów antybakteryjnych. Niestety trzeba zachować czujność - w wielu z nich na towar trzeba poczekać od 10 dni do nawet 3 tygodni. A nie o to nam chodzi prawda? Chcemy się dezynfekować tu i teraz! Najpewniejszym sposobem na zakup produktu odkażającego jest... facebook. W lokalnych grupach ludzie informują się, gdzie można jeszcze kupić deficytowe towary: żele antybakteryjne, jednorazowe rękawiczki, papier toaletowy i... drożdże.

Płyny antybakteryjne na allegro?

Zapomnij (chyba że dobrze poszukasz, bo sprzedawcy - pomimo rządowego zakazu - wykazują się pewną inwencją twórczą). Zanim premier ogłosił zakaz sprzedaży pewnych produktów na allegro, towary reklamowane jako antykoronawirusowe kosztowały nawet o kilkaset procent złotych więcej niż przed epidemią. Pełną listę produktów, których nie kupisz już na allegro i olx znajdziesz tutaj.

Żel antybakteryjny - zrób go sam (jeśli ci się uda)

Co pozostaje? Zrobić płyn do odkażania w domu. O ile, oczywiście, dostaniemy potrzebne składniki. Na pytanie o glicerynę pani w mojej aptece parsknęła śmiechem. Zaproponowała mi za to ostatnie opakowanie płynu odkażającego - 50 zł za 500 ml. Po tygodniu polowania w miejscowej budzie z alkoholem udało mi się kupić spirytus. Zgodnie z przepisem na mydło antybakteryjne bez gliceryny, wymieszałam go z resztą żelu aloesowego, który miałam w domu. I tak się ratuję, chodząc po zakupy spożywcze dla rodziny. W dziwnych i trudnych czasach przyszło nam żyć tej wiosny!

Możesz też kupić składniki do zrobienia żelu w internecie, jeszcze są dostępne:

 
Pamiętaj, że aby żel antybakteryjny spełniał swoją funkcję także w walce z wirusami, w tym SARS-CoV2 - musi zawierać alkohol etylowy w stężeniu 60-80 proc.
Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy