GRY
 
 

12 niezwykle ważnych porad dla mam. Musisz to przeczytać!

Niedługo zostaniesz mamą, albo już nią jesteś? Nikt nie jest perfekcyjny, jeżeli chcesz być szczęśliwa, nie zapominaj o nich!

macierzyństwo
fot. Fotolia
Każda kobieta która stoi przed ogromnym wyzwaniem macierzyństwa, ma masę wątpliwości i pytań. Tysiące informacji płynących z różnych stron, często sprzecznych, zakłamanych albo wyolbrzymionych powoduje, że dopada nas strach przed nieznanym. Owszem, nie jest lekko w 24/h opiece nad dzieckiem, dlatego tak ważne jest byśmy pamiętały o tych 12 niezwykle ważnych zasadach.

12 zasad, o których musisz bezwzględnie pamiętać

1. Bądź z siebie dumna. Tak, urodzenie dziecka to naprawdę powód do dumy!

2. Od tego czy Ty będziesz szczęśliwa, zależy czy Twoje dziecko także będzie radosne.

3. Nie ma perfekcyjnych mam, nawet jeżeli niektóre tak wyglądają, albo tak o sobie mówią. Nie wierz im, w każdym domu są jakieś problemy.

Przeczytaj: Jaką jesteś mamą?

4. Nie oceniaj innych i nie krytykuj, wtedy jest szansa, że Ciebie także nie będą obmawiać.

5. Czasem pomyślisz, że nie lubisz swoich dzieci – to normalne. Mogą sobie na to pozwolić mamy, bo to one kochają swoje dzieciaczki najbardziej na świecie!

6. Zdarzy się taki dzień, gdy zatęsknisz za czasami, kiedy nie miałaś dzieci i mogłaś robić co chciałaś. To dobrze, te wspomnienia pomogą Ci przetrwać trudne chwile.

7. Mniejsze oczekiwania – mniejsze rozczarowania. Nie planuj dnia z dzieckiem, bo każda niezrealizowana inicjatywa, będzie smakowała jak porażka.

8. Nie siedź w domu, wychodź jak najczęściej i spotykaj się z innymi mamami. Wymienianie doświadczeń i opowiadanie komuś w podobnej sytuacji o swoich problemach, sprawi, że nie będą one już tak straszne.

9. Nie czuj się winna, jeżeli znajdziesz trochę czasu dla siebie. On naprawdę jest Ci potrzebny, byś mogła choć przez chwilę odpocząć i nabrać sił.

10. Dni są długie, ale lata są krótkie. Nawet się nie obejrzysz, jak Twoje dziecko pójdzie do szkoły.

11. Te dni, gdy będziesz spała tylko kilka godzin na dobę miną, obiecujemy :-)

12. Słuchaj rad innych, ale stosuj je tak, by Twoja rodzina była szczęśliwa!

Warto byś pamiętała o tych zasadach, dadzą Ci one poczucie zrozumienia,oraz  przynależności do większej grupy, niż Ci się wydawało. Większość mam przeżywa te same wzloty i upadki, dlatego wspierajmy się nawzajem i pamiętajmy – nikt nie jest perfekcyjny!

Jesteś mamą? Na pewno dorzucisz coś do tej listy. Podziel się z nami swoimi przemyśleniami, wspieraj inne mamy. Pisz w komentarzach.

Zobacz także: Łamiemy stereotyp Matki Polki!
Redakcja poleca: 8 przestarzałych rad dla rodziców: nie słuchaj ich! [WIDEO]
Te rady dla rodziców powinny pójść w odstawkę. Czy wiesz, dlaczego nie powinnaś ich słuchać? Wyjaśniamy!
Doładuj
Przeładuj