mama, dziecko, przedszkolak
fot. babyonline.pl

5 pomysłów na deszcz

Gdy na dworze plucha, malec wcale nie musi siedzieć w domu przed telewizorem. Oto kilka propozycji zabaw na jesienne deszczowe dni.
mama, dziecko, przedszkolak
fot. babyonline.pl
1. Teatrzyk cieni
Złóżcie dłonie i poruszajcie palcami, tak aby na ścianie powstał cień szczekającego psa. Ustaw palec serdeczny na zgięciu wskazującego, a powstanie zabawna kaczka. Maluch będzie patrzył na ścianę jak zaczarowany, a jego wyobraźnia zacznie pracować na najwyższych obrotach.

2. Zabawa w sklep
Za trzy kasztany płacimy dwoma liśćmi kasztanowca, zaś sznurek jarzębinowych korali będzie wart już siedem takich liści. Warto korzystać z darów jesieni nawet w codziennych, dobrze znanych dziecku zabawach.

3. Lepienie z masy solnej
Ta zabawa rozwesela, nawet jeśli inne pomysły zawiodły. Zmieszaj równe ilości mąki i soli i dodaj tyle wody, aby masa była niezbyt rzadka, ale dawała się formować. Zagniataj, a po kilku minutach możecie już lepić, np. jesienne owoce albo koszyczek na nie. Gdy wasze dzieła wyschną, pomalujcie je farbami.

4. Ciepło-zimno
Włóż ludziki z kasztanów pod poduszkę lub za fotel i zachęć dziecko, aby go odnalazło. Gdy jest daleko, powtarzaj: „zimno, zimno”, a gdy będzie się zbliżało do kryjówki, mów: „ciepło, cieplej, gorąco, parzy!”. Uwaga: nie wymyślaj zbyt skomplikowanych skrytek, bo przedszkolak może szybko się zniechęcić do zabawy.

5. Zabawa w chowanego
Maluchy to uwielbiają! Kiedy za oknem jest szaro-buro, w domu panuje miły półmrok, w sam raz do zabawy w chowanego. Zanim zaczniecie się bawić, pokaż dziecku kilka kryjówek do wyboru. Przykryj krzesła zwisającymi do podłogi kocami, otwórz drzwi szaf i sprawdź, czy dno wanny jest suche. W końcu jak w chowanego, to na całego!

 
Przedszkolakf

 
Redakcja poleca: Jak wspierać rozwój dwulatka - film
Dzięki prostym, codziennym czynnościom możesz pomóc dziecku prawidłowo się rozwijać. Co warto robić? Wyjaśnia pediatra.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy