900 plus zamiast 500 plus
fot. Adobe Stock

900 plus zamiast 500 plus? Tak, jednak nie dla każdego!

Program Polski Ład przewiduje kolejne świadczenie dla rodziców. 500 plus zostanie podwyższone o dodatkowe 400 zł. Nie wszyscy jednak mogą liczyć na te pieniądze.
Joanna  Biegaj
900 plus zamiast 500 plus
fot. Adobe Stock
Program 500 plus miał zachęcić Polaków do decyzji o posiadaniu dzieci. Nie odniósł jednak zamierzonego efektu. Z wejściem w życie Polskiego Ładu ma zmienić się kwota świadczenia 500 plus. Wzrośnie ono do 900 zł. Ale nie dla wszystkich...

Dodatkowe 400 złotych

Według zapowiedzi Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej od 2022 roku rodziny otrzymają dwa nowe świadczenia. Jednym z nich ma być Rodzinny Kapitał Opiekuńczy, czyli 1000 plus (tzw. 12 tys. na dziecko), które będzie wypłacane na drugie lub kolejne dziecko w wieku 12-36 miesięcy. Rodzice, którzy nie otrzymają tego świadczenia, nie zostaną jednak z pustymi rękami. Będą oni mogli liczyć na drugie świadczenie, czyli dodatkowe 400 zł miesięcznie. Pieniądze te będą przysługiwały na pierwsze lub jedyne dziecko.

Dodatkowe pieniądze mają między innymi pomóc mamom w powrocie do pracy. Rodzice będą je mogli wykorzystać np. na:
  • żłobek,
  • pobyt w klubie dziecięcym,
  • dziennego opiekuna.

Zobacz także: 
Redakcja poleca: Czy 500 + jest sprawiedliwie rozdzielane? [SONDA ULICZNA]
Zapytaliśmy przechodniów o to, czy ich zdaniem 500+ jest sprawiedliwie przydzielane i trafia do naprawdę potrzebujących. Z danych rządowych wynika, że programem 500+ objętych jest blisko 4 miliony dzieci. Kasa państwa wydała na ten program ponad 33 miliony złotych.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy