policja
Fotolia
Aktualności

16-miesięczne dziecko w szpitalu po połknięciu amfetaminy. Skąd ją miało?!

Śledztwo wyjaśni, czy rodzice narazili córkę na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Szczecinecka policja wszczęła je w sprawie poniedziałkowego incydentu. 16-miesięczne dziecko połknęło amfetaminę.

Ta sprawa jest tajemnicza. Rodzice dziewczynki twierdzą, że amfetamina, którą zażyło ich 16-miesięczne dziecko, nie należała do nich. Mama dziewczynki weszła do pokoju i zobaczyła córkę z woreczkiem z białym proszkiem w buzi. Mała zachowywała się dziwnie. Przerażona matka od razu wezwała pogotowie, które zabrało dziecko do szpitala.

Narkotyki w moczu dziecka

- Mama wezwała karetkę pogotowia, bo zauważyła, że dziecko, bawiąc się, ma w ustach foliową torebkę z białym proszkiem. Podejrzewała, że to amfetamina – powiedziała w TVN24 Grażyna Żyłka, pediatra ze szpitala w Szczecinku. Badanie moczu dziewczynki potwierdziło obecność amfetaminy. Na szczęście pomoc przyszła w porę i dziecko mogło wrócić szczęśliwie do domu. Szczecinecka policja wszczęła śledztwo, które ma ustalić, czy rodzice dziecka narazili je na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia. 

Skąd ta amfetamina?

Policji udało się ustalić, że dziecko znalazło torebkę z amfetaminę w pudełku, które znajdowało się w wynajmowanym pokoju. Rodzice dziewczynki twierdzą, że narkotyki nie należały do nich, a do pokoju, w którym przebywało dziecko wprowadzili się dzień wcześniej. Prokuratura i policja weryfikuje te zeznania. Osobie, która naraża dziecko na niebezpieczeństwo utraty zdrowia grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Mamy nadzieję, że uda się ustalić, do kogo należały narkotyki i że ta dziewczynka już nie będzie narażona na takie niebezpieczeństwo.

Zobacz też:

Redaktorka Mamotoja.pl o śnie swoich córek: zaakceptuj fakt, że dzieci są różne

Pijana ciężarna rodzi pijane dziecko. Jest bezkarna
fotolia
Aktualności
Bezkarność pijących w ciąży. Prawo nie chroni płodu. Zaskakująca decyzja prokuratury
Gdynia: Po pijanemu urodziła pijaną córkę. Prokuratura umorzyła jednak śledztwo. Jesteśmy oburzeni!

34-letniej Agnieszce M. z Gdyni, która w sierpniu ub.r. pijana urodziła córeczkę, groziło 5 lat więzienia. Śledztwo po 8 miesiącach zostało umorzone. Prokuratura nie dopatrzyła się znamion przestępstwa i kobieta nie stanie przed sądem! Wszystko dlatego, że piła w ciąży, a nie zaraz po porodzie. To kolejny absurd naszego prawa. Takie postępowanie jest przyzwoleniem na picie alkoholu przez ciężarne . - Formalnie, z punktu widzenia medycznego, ofiarą pijanej matki nie jest nowo narodzony człowiek, tylko ośmiomiesięczny płód, którego prawo w tym zakresie jeszcze nie chroni – wyjaśnia w wypowiedzi dla gazety wyborczej prokurator Goebel. Bezkarne pijące w ciąży Agnieszka M. uniknęła kary, bo piła alkohol , zanim pojawiły się skurcze i rozpoczęła się akcja porodowa. Nie poniesie żadnych konsekwencji za to, że urodziła dziecko mające prawie 2 promile alkoholu we krwi, którego stan zdrowia lekarze określili jako poważny. Pijana kobieta urodziła dziecko w domu i dopiero po porodzie wezwała karetkę. Karetka zabrała noworodka do szpitala oraz pijaną matkę na obserwację. Kobieta wypisała się ze szpitala na własne życzenie. Natychmiast przewieziono ją do prokuratury, gdzie usłyszała zarzut narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia dziecka, za co grozi do 5 lat więzienia. Do tego momentu prawo chroniło dzieciątko. Agnieszka M. zaledwie po kilku godzinach została zwolniona i wróciła do domu. Kilkumiesięczne śledztwo zakończono, bo pijana kobieta naraziła płód, a nie noworodka! Kiedy prawo zacznie chronić tych, którzy sami nie są w stanie się bronić? Czy was też to tak oburza? Piszcie w komentarzach.  Artykuł powstał w ramach akcji: „W ciąży nie piję!”  „Mamo, to Ja” i Babyonline.pl Zobacz też: Wstrząsający list 8-letniej dziewczynki napisany przed tym, jak zginęła z rąk swojego ojca

chlopiec- zaplakany-szukal-mamy
Fotolia
Aktualności
Myszków: 3-latek uratował swoją chorą mamę!
Gdyby nie to, że chłopiec wyszedł na ulicę, jego mama mogła zapaść w śpiączkę.

Chłopiec samodzielnie wyszedł z domu wraz z towarzyszącym mu psem. Błąkał się po ulicach Myszkowa aż w końcu został zauważony przez policję. Dzięki tej interwencji jego mama, która jest chora na cukrzycę została przywrócona do życia . W innym przypadku ta historia mogła się skończyć tragicznie. Nie wiedziała, że jest chora Policjanci podczas zwykłego patrolu zauważyli przerażonego 3-latka, który przerażony nie był w stanie udzielić im żadnej odpowiedzi. Trudno było też ustalić gdzie mieszka. Mieszkańcy nie potrafili udzielić policjantom odpowiedzi. Za to do celu doprowadził ich pies, który spacerował razem z chłopcem. Zobacz także: Cukrzyca ciążowa - zobacz, co radzi ginekolog Okazało się, że mama chłopca jest nieprzytomna, a ojciec wrócił dopiero, kiedy policjanci weszli do domu. Kobieta straciła przytomność z powodu hipoglikemii, bardzo niebezpiecznej przy cukrzycy. Policjanci jeszcze przed przyjazdem karetki zdążyli przywrócić oddech. Mama dziecka nie wiedziała, że w ogóle jest chora. W rezultacie została zabrana do szpitala na obserwację. Z powodu braku wiedzy dziecko było narażone Warto zbadać przynajmniej raz w roku poziom glukozy we krwi , aby uniknąć takich sytuacji. Przez brak świadomości, że jest się chorym, można narazić na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale też dzieci, które są pod naszą opieką. Wśród objawów, które mogą sugerować chorobę znajdują się: osłabienie, zmęczenie, apetyt i utrata wagi, duże pragnienie, częste oddawanie moczu, kłopoty ze wzrokiem. Lepiej się zbadać zanim dojdzie do niebezpiecznej sytuacji. Źródło: wprost.pl, poradnikzdrowie.pl  

balon z odpustu zapalił się w rękach dziecka
Kamil Dybych/Facebook/kolaż Babyonline.pl
Aktualności
Mało brakowało! Balon z odpustu zadziałał jak bomba. Gdyby nie tata dziewczynki…
O krok od tragedii: tata z Dąbrowy Górniczej kupił swojej 5-letniej córce balon na odpuście. Teraz ostrzega i pokazuje w internecie zdjęcia jej oparzonych rączek. Uwaga na balony z helem!

Dzieci kochają odpusty, ich rodzice pewnie też, bo przypominają im własne dzieciństwo. Rodzinie Kamila Dybicha, radnego z Dąbrowy Górniczej, odpust będzie się teraz kojarzył źle, bo to na odpustowym straganie pod kościołem św. Maksymiliana Marii Kolbego, pan Dybich kupił swoim dzieciom balony z helem . Nie przeczuwał nawet – bo skąd? – na jakie niebezpieczeństwo naraził tym samym swoje dzieci. Teraz ostrzega innych rodziców na Facebooku: uwaga na balony! Ten feralny zakup mógł się skończyć dla jego córki bardzo źle, na szczęście tata był w pobliżu, by ją uratować. Balon jak bomba Kupiony na odpuście balon zapłonął w rękach 5-letniej córki radnego. Dziewczynka ma poparzone ręce , spalił się też kawałek dywanu: - Był wieczór, dzieci przekomarzały się między sobą, próbowały nawzajem odebrać sobie mocno już sflaczały balon. W pewnym momencie Marcel odbił go w stronę Ani, a balon stanął w płomieniach , zaczął fruwać po pokoju. Złapałem palące się tworzywo i pobiegłem ugasić je w łazience. Gdy wróciłem, zobaczyłem, że córka ma nadpaloną grzywkę i poparzone palce – opowiada "Gazecie Wyborczej" Kamil Dybich.   Dlaczego balon się zapalił? Najprawdopodobniej nie był wypełniony helem, lecz innym gazem – tak uważa tata dziewczynki. Jest poruszony i trudno się dziwić jego oburzeniu: - Kiedy pomyślę, że dzieci przez tydzień bawiły się tymi kolorowymi bombami na sznurkach, że one wisiały w ich pokoju, tuż przy firankach, jestem przerażony – mówi gazecie. Być może, jak twierdzą niektórzy komentatorzy, balon był wypełniony wodorem lub tworzywo, z którego był wykonany nie miało odpowiednich atestów bezpieczeństwa i doszło do zapalenia pod wpływem ładunku elektrostatycznego.  Policja zbada sprawę Ojciec dziewczynki natychmiast zniszczył drugi balon, by zapobiec kolejnemu nieszczęściu....

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj