60% mam wydaje jednorazowo 300 zł na akcesoria dla dzieci. Jesteś jedną z nich?
Adobe Stock: Nomad_Soul
Aktualności

60 proc. mam wydaje jednorazowo 300 zł na akcesoria dla dzieci. Jesteś jedną z nich?

60 proc. Polek biorących udział w sondażu przeprowadzonym przez UCE RESEARCH deklaruje, że co 3-4 miesiące wydaje jednorazowo 300 zł na akcesoria dla dzieci w wieku 0-12 lat. Czy wiesz, czym się kierują, kupując rzeczy dla dzieci?

UCE RESEARCH przebadało 1000 mam, które mają dzieci w wieku 0-12 lat, i które samodzielnie kupują dzieciom zabawki, akcesoria plastyczne, edukacyjne i pomoce naukowe. Wyniki badania mogą cię zaskoczyć!

Czy to prawda, że wnuki kocha się bardziej niż własne dzieci?

Jak kupują Polki?

Większość mam robi przemyślane, celowe i wcześniej zaplanowane zakupy, rzadko są to zakupy spontaniczne lub realizowane w momencie pojawienia się potrzeby. Jak wynika z badania:

  • 37,7% mam kupuje tylko w sklepach stacjonarnych;
  • 32,5% mam kupuje tylko przez Internet.

Oba kanały wybiera naprzemiennie 11,3%, jednak coraz bardziej popularny staje się trend zakupów hybrydowych. „Rodzice przychodzą do sklepu, by obejrzeć produkty i wypróbować je. Następnie kupują identyczne artykuły w sieci, gdzie są one tańsze. Stacjonarne sklepy stają się showroomami. Zakupy internetowe są preferowane ze względu na wygodę dokonania ich w dowolnym miejscu i czasie, różne metody płatności, możliwość zwrotu, a przede wszystkim – łatwość porównania cen”, wyjaśnia dla Monday News Urszula Kaszubowska, Redaktor Naczelna „Branży Dziecięcej”.

Matki Polki Konsumentki

Nieco ponad 10% ankietowanych mam może sobie pozwolić na spontaniczne zakupy. W pozostałych przypadkach kluczową rolę ogrywają pieniądze. Przy podejmowaniu decyzji zakupowych konsumentki biorą pod uwagę:

  • posiadany budżet, jakim dysponuje mama (23,4% ankietowanych)
  • cena produktu (23,1% ankietowanych),
  • wysoka jakość (19,2% ankietowanych),
  • funkcjonalność (14,1% ankietowanych),
  • estetyka (9,3% ankietowanych),
  • opinia kupujących (2,2% ankietowanych),
  • opinia sprzedawców (1,5% ankietowanych),
  • inne, niewymienione (1,3% ankietowanych).

Ekspert ze sklepu internetowego Hlonda6 komentuje wyniki badania: „Dobrą informacją jest to, że co piąta matka patrzy na jakość. Od kilku lat widać, że klientkom coraz bardziej na niej zależy. Wolą kupić mniej produktów, ale za to lepszych jakościowo”. 5,9%  badanych Polek nie potrafi określić, czym kieruje się podczas podejmowania zakupów.

Inwestycja w szeroko pojętą edukację dzieci to jedna z najlepszych inwestycji każdej mamy. Dlatego nie dziwi nas, że im więcej zarabiają mamy, tym więcej pieniędzy przeznaczają na przedmioty wspierające rozwój dziecka.

Źródło: Monday News Polska

Piszemy też o:

Ile dać na Chrzest?
Adobe Stock
Święta i uroczystości
Ile wypada dać na chrzciny w 2022 roku? – kwoty dla rodziny, chrzestnych i gości
Niełatwo zdecydować, ile pieniędzy włożyć do koperty i dać w prezencie na chrzciny. Wiele zależy od tego, czy jesteś rodzicem chrzestnym, najbliższą rodziną czy tylko zwykłym gościem, znajomym rodziców dziecka.

Kiedy dostajesz zaproszenie na chrzciny w rodzinie lub do znajomych, zaczynasz się zastanawiać, ile pieniędzy przeznaczyć na prezent i czy wypada dać gotówkę. Goście najczęściej wybierają prezent na chrzciny w formie koperty z pieniędzmi, bo to praktyczne i wygodne. Zresztą chyba każdy z nas, bez udawania i zbędnej kokieterii, wolałby dostać gotówkę i przeznaczyć ją na najpotrzebniejsze rzeczy. Zwłaszcza że przy małym dziecku wydatków jest sporo. Ile wypada dać na chrzciny w 2022 roku, gdy wszystko podrożało: mniej czy więcej niż w poprzednich latach? Ile na chrzciny daje chrzestny, ile się daje od dziadków? Nie ma żadnego cennika, którego trzeba się sztywno trzymać. Jeśli ktoś może i chce podarować dużą kwotę (lub bardzo drogi prezent na chrzciny) – to jego wola. O ile nie wywoła tym zakłopotania u rodziców dziecka. Możliwe, że będą chcieli się później zrewanżować, ale nie będzie ich na to stać. Warto to mieć na uwadze i nie przesadzać z hojnością. W prezencie na chrzciny najczęściej daje się kopertę, do której wkłada się  ok. 300 zł . Zdarza się, że jest to kwota w  przedziale 300-500 zł (500 zł to również średnia kwota, jaką deklaruje najbliższa rodzina, gdy pada pytanie,  ile pieniędzy na komunię zamierza przeznaczyć dla dziecka). Zdarza się, że rodzice chrzestni, jeśli ich na to stać, dają więcej – nawet w przedziale 500-1000 zł . Należy jednak zachować zdrowy rozsądek.  W wypadku dużej gotówki, którą chcemy sprezentować dziecku, dobrym pomysłem jest lokata. Mogą ją założyć rodzice i prosić o wpłacanie na nią pieniędzy dla dziecka. Mogą ją też otworzyć rodzice chrzestni lub dziadkowie i wpłacić na lokatę swój pieniężny podarunek (warto to jednak uzgodnić z rodzicami malucha). Ile się daje na chrzciny jako gość? Pozostali goście – dalsza rodzina i...

Komunia w domu: ile kosztuje i jak ją przygotować?
Adobe: Irina Schmidt
Święta i uroczystości
Komunia w domu: ile kosztuje i jak ją przygotować? [3 PRZYKŁADOWE MENU]
Zorganizowanie komunii w domu jest sporym wyzwaniem. Samodzielna organizacja przyjęcia komunijnego to, nie ukrywajmy, dużo pracy, ale udane spotkanie w gronie najbliższych przynosi ogrom radości. Wielu rodziców co roku staje przed takim wyzwaniem. Czy wiesz, jak dobrze zorganizować komunię w domu?

Komunia święta to ważne i emocjonujące wydarzenie nie tylko dla dzieci, ale także dla rodziców. Aby zminimalizować stres i zamieszanie związane z uroczystością, niektórzy rodzice decydują się na organizację komunii w lokalu. Jednak takie rozwiązanie ma kilka minusów, między innymi to: koszt, ograniczony wpływ na wybór menu i dekoracji, nierzadko odległa lokalizacja oraz określony czas trwania rodzinnego spotkania. Dlatego też coraz częściej rodzice świadomie decydują się na zorganizowanie tradycyjnej uroczystości komunijnej w domu. Spis treści: Jak przygotować komunię w domu? Ile kosztuje komunia w domu? Przykładowe menu komunijne (idealne także na inne przyjęcia urządzane w domu) Jakie wybrać dekoracje na komunię w domu? Jakie zapewnić atrakcje dla dzieci na komunię w domu? Jak przygotować komunię w domu? Samodzielnie przygotowanie przyjęcia komunijnego to duże przedsięwzięcie, dlatego nie powinno się zostawiać organizacji na ostatnią chwilę. Im wcześniej rozpoczną się przygotowania, tym lepiej. Jak zalecają organizatorzy eventów: przygotowania należy rozpocząć nie później niż dwa miesiące przed planowaną uroczystością. Dlaczego? Dobrym zwyczajem jest wysyłanie lub osobiste wręczanie zaproszeń najpóźniej na miesiąc przed uroczystością, aby goście mogli się przygotować, także finansowo. Dla niech to też duże wydarzenie! Poza tym wcześniejsze rozplanowanie zadań nie tylko ułatwi organizację, ale też zmniejszy stres w tym ważnym dniu. Jednak, zanim zaczniesz planować uroczystość, zastanów się, jakim budżetem dysponujesz. W ten sposób będziesz miała pełną kontrolę nad wydatkami i unikniesz poczucia, że zbyt dużo wydajesz. Jeśli jest już ustalony budżet: Zastanów się wspólnie z dzieckiem, z kim chcecie spędzić ten ważny dzień i ustalcie listę gości. To zaoszczędzi ewentualnych...

zakupy przez internet, darmowa dostawa, allegro
Adobe Stock
Zakupy
Nieuczciwy sklep internetowy. Jak nie dać się oszukać podczas zakupów w Internecie
Od marca 2020 roku e-commerce całkowicie zmieniło swoje oblicze. W związku z ograniczoną opcją przemieszczania się coraz więcej ludzi zaczęło kupować online. To zaś sprawiło, że w sieci pojawiło się całkiem sporo nieuczciwych „sprzedawców”, którzy dybią na naiwność konsumentów. Jak nie dać się oszukać oraz jak rozpoznać nieuczciwy sklep internetowy? Oto kilka cennych wskazówek, przygotowanych we współpracy z ekspertami Fundacji Kobiety e-biznesu.

Zakupy w internecie w ciągu ostatniego roku stały się codziennością. Jak wskazał ubiegłoroczny raport Gemius „E-commerce w Polsce 2020”, aż 73 proc. internautów regularnie robi zakupy w sieci. Kupujemy już nie tylko artykuły, które nie są dostępne w sklepach stacjonarnych, ale też ubrania, kosmetyki, sprzęty domowe, czy też jedzenie. To zaś sprawia, że coraz bardziej ufamy sprzedawcom internetowym. Pomimo to warto być czujnym i zwrócić uwagę na bezpieczeństwo. Co zrobić, żeby nie dać się oszukać nieuczciwym sprzedawcom? Oto kilka porad, które uchronią Was przed stratą pieniędzy i czasu na wysyłanie maili do nieuczciwego właściciela sklepu internetowego. Upewnij się, że sklep posiada regulamin i certyfikat SSL Według przepisów wszystkie sklepy internetowe powinny w widocznym miejscu umieszczać regulamin. W dokumencie muszą się znajdować nie tylko zasady zakupów, zwrotów czy reklamacji, ale także informacje na temat sprzedawcy (NIP, Regon), które można łatwo zweryfikować. - Warto zwrócić uwagę na to, czy na stronie znajdują się pełne dane sprzedawcy. Można je w bardzo łatwy sposób sprawdzić w internecie – w KRS-ie lub CEIDG – mówi Patryk Matusiak, account manager z IdoSell, największej platformy udostępniającej rozwiązania sklepów internetowych, który jest także ekspertem w zakresie e-commerce w Fundacji Kobiety e-biznesu i doradza, w jaki sposób uruchomić oraz rozwinąć sklep online. Oprócz tego warto sprawdzić, czy sklep internetowy posiada certyfikat SSL. W jaki sposób? Wystarczy, że zwrócimy uwagę na to, czy na początku paska adresu URL znajduje kłódka. Jeśli jej nie ma, strona jest niezabezpieczona, a wpisywane na niej nasze dane osobiste nie będą zaszyfrowane.  Część przeglądarek działa już bardziej proaktywnie i wyświetla ostrzeżenia, jeśli dana strona nie ma tego certyfikatu. Jeśli strona posiada certyfikat SSL, to...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
cytaty na urodziny
Cytaty i przysłowia
Mądre i piękne cytaty na urodziny –​ 22 sentencje urodzinowe
Joanna Biegaj
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile wypada dać na chrzciny w 2022 roku? – kwoty dla rodziny, chrzestnych i gości
Luiza Słuszniak
gdzie nad morze z dzieckiem
new badge ranking small
Niemowlę
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Hanna Szczesiak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki (urlop na dziecko) – wszystko, co trzeba wiedzieć o nowym urlopie
Joanna Biegaj
pesel po 2000
Prawo i finanse
PESEL po 2000 - zasady jego ustalania
Agnieszka Majchrzak
hiszpańskie imiona
Imiona
Najczęściej nadawane hiszpańskie imiona - ich znaczenie oraz polskie odpowiedniki
Joanna Biegaj
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
przedmioty w 4 klasie
Aktualności
Jakie są przedmioty w 4 klasie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023? [LISTA]
Ewa Janczak-Cwil
300 plus
Prawo i finanse
300 plus 2022 – dla kogo, kiedy składać wniosek?
Małgorzata Wódz
na komary dla niemowląt
Zdrowie
Co na komary dla niemowląt: co wolno stosować, czego unikać?
Ewa Janczak-Cwil
urwany kleszcz
Zdrowie
Urwany kleszcz: czy usuwać główkę kleszcza, gdy dojdzie do jej oderwania?
Ewa Janczak-Cwil
Bon turystyczn atrakcje dla dzieci
Czas wolny
Bon turystyczny – atrakcje dla dzieci, za które można płacić bonem
Ewa Janczak-Cwil
300 plus dla zerówki 2021
Aktualności
300 plus dla zerówki w 2022 roku – czy Dobry Start obejmuje sześciolatki?
Joanna Biegaj
rekrutacja do liceum
Wychowanie
Jak wygląda rekrutacja do liceum 2022/2023? Jak dostać się do dobrego liceum?
Joanna Biegaj