Strona zawiera treści tylko dla osób dorosłych

Andrzej Saramonowicz o koronawirusie
Instagram/andrzej_saramonowicz
Aktualności

Znany reżyser o osobach nienoszących maseczek: „Wychowaliśmy bandę bezdusznych skur*******”

Znany reżyser i scenarzysta Andrzej Saramonowicz wypowiedział się na temat osób, które odmawiają zasłaniania nosa i ust. W bardzo ostrych słowach skrytykował sposób ich wychowania.

„Przed chwilą na ulicy spotkałem jakiegoś młodego idiotę bez maski, który na zwróconą uwagę powiedział, że jej nie założy. Wychowaliśmy bandę bezdusznych skur*******. A dokładnie rzecz biorąc: stworzyliśmy bezdusznych skur*******, rezygnując z ich wychowywania” – napisał w sobotę na Facebooku Andrzej Saramonowicz.

Wojna pod postem Saramonowicza

W komentarzach rozgorzała dyskusja, w której agresywną stroną byli nie tylko internauci, ale i sam reżyser. W tym samym poście krytykował… brak wychowania swoich rodaków.

Gdy jeden z „fanów” opublikował przytyk „Mocne słowa jak na twórcę Lejdis”, reżyser odpowiedział mu: „Spie******”.

Andrzej Saramonowicz odpowiada na przytyk
Niektórzy fani argumentowali jednak swoje racje z zachowaniem taktu:

„Bardzo Pana lubię, ale tym razem się nie zgodzę. Sama dziś wyszłam bez maseczki, na osiedle, do sklepu. W sklepie założyłam, bo z tym się godzę. Ale idąc chodnikiem, zachowując dystans, nie widzę sensu zakładania sobie na twarz czegoś, co nic nie pomoże ani mnie, ani nikomu innemu. A z drugą częścią Pana wypowiedzi, nie zgadzam się jeszcze bardziej” – uzasadniła jedna z komentujących.

Saramonowicz opublikował wiadomości od hejterów

W niedzielę rano reżyser opublikował jednak screenshoty wiadomości, które otrzymał od wulgarnych internautów. Niestety, nie zdecydował się na zasłonięcie ich nazwisk, przez co w komentarzach rozpoczął się lincz, a fani twórcy zaczęli wyciągać i publicznie komentować ich prywatne zdjęcia z profili.

Komentarze pod postem Saramonowicza
Facebook/Andrzej Saramonowicz

Komentarze pod postem Saramonowicza
Facebook/Andrzej Saramonowicz

„To niezły kozak”, „Jest wiele zawodów fizycznych, w których się odnajdzie. Musi tylko krzepy nabyć” – komentowali sojusznicy Saramonowicza.

Komentarze pod postem Saramonowicza
Facebook/Andrzej Saramonowicz


Czy na pewno o takie wychowanie chodziło twórcy?
 

Źródło: Wprost, Facebook, Instagram

Zobacz też:

Czy to prawda, że wnuki kocha się bardziej niż własne dzieci?

Koronawirus - nowe wytyczne w szkole
Adobe Stock
Aktualności
Maseczki w szkołach. Są NOWE wytyczne MEN!
Rozpoczął się nowy rok szkolny, a wraz z nim MEN wprowadziło wiele zaleceń dla dzieci, nauczycieli i pracowników szkoły. Ulegają one częstym zmianom, teraz chodzi o obowiązek zakrywania ust i nosa w szkole.

Dyrektor szkoły będzie mógł wprowadzić obowiązek zasłaniania ust i nosa. Mowa o sytuacjach, kiedy uczniowie i nauczyciele nie mogą zachować odpowiedniego dystansu między sobą. W ten sposób chronieni będą uczniowie z chorobami przewlekłymi. Ciągłe zmiany w wytycznych dla szkół Sytuacja w szkołach dynamicznie się zmienia. Nieustannie pojawiają się nowe wytyczne, które opracowuje MEN, MZ i GIS: „MEN na bieżąco reaguje na potrzeby uczniów, rodziców oraz dyrektorów szkół w związku z wprowadzonymi nowymi zasadami organizacji pracy szkoły w czasie epidemii”. Noszenie maseczki w szkole Do wytycznych, które obowiązują w szkołach, został dodany nowy zapis . Jest on konieczny ze względu na uczniów z chorobami przewlekłymi: „Dyrektor szkoły wprowadzi dodatkowe środki ostrożności dotyczące funkcjonowania w szkole dzieci z chorobami przewlekłymi, w porozumieniu z ich rodzicami/opiekunami prawnymi: np. obowiązek zachowania dystansu podczas zajęć lekcyjnych, w świetlicy; w przypadku braku możliwości zachowania dystansu w miejscach wspólnie użytkowanych, tj. podczas zajęć lekcyjnych, w świetlicy, na korytarzach, w szatni – obowiązek osłony ust i nosa”. Szkoły w sferze żółtej i czerwonej Zalecenia zmieniły się także dla szkół z terenów sfery żółtej i czerwonej , gdzie zachorowalność na koronawirusa jest większa niż na innych obszarach: „Z uwagi na możliwość nauczania indywidualnego dla dzieci z orzeczeniem dodaliśmy zapis określający sposób prowadzenia takich zajęć: w przypadku uczniów z orzeczeniem o potrzebie nauczania indywidualnego - nauczyciel prowadzący nauczanie indywidualne, może prowadzić zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość”. Źródło: serwisy.gazetaprawna.pl Zobacz także :  Miałaś już koronawirusa? 7 objawów, które mogą na to wskazywać! Katecheta z...

Przyłbica dla dzieci
Adobe Stock
Aktualności
Przyłbica dla dzieci zamiast maseczki: czy można nosić i ile kosztuje?
Przyłbica zamiast maseczki ochronnej nadaje się także dla dzieci. Zdaniem Ministra Zdrowia przyłbica może zastąpić maseczkę, ale dla dzieci warto wybrać przyłbicę w wersji mini albo praktyczną czapkę z przyłbicą. Można też samodzielnie zrobić przyłbicę. Ile kosztuje przyłbica dla dzieci – szczegóły wyjaśnia Bartosz Uszacki, który drukuje przyłbice na drukarce 3D.

Przyłbica dla dzieci to jeden ze sposobów na zasłanianie nosa i ust w przestrzeni publicznej. Nakaz noszenia maseczki albo przyłbicy w sklepach, komunikacji miejskiej i innych miejscach, w których przebywa dużo osob, obowiązuje od 16 kwietnia 2020, a  wyłączeni są z niego tylko nieliczni . Za osłonę może służyć też szal lub apaszka, ale dla dzieci to niekoniecznie wygodne rozwiązanie. Podobnie jak maseczka, w której trudno się oddycha. Przyłbica dla dzieci może być bardziej komfortowa, a jednocześnie pomoże ochronić się przed koronawirusem. Spis treści: Przyłbica dla dzieci: jaką wybrać? Miniprzyłbice dla dzieci Czapki z przyłbicą dla dzieci Ile kosztuje przyłbica dla dzieci? Czy można nosić przyłbicę zamiast maseczki? Jak zrobić przyłbicę? Jak się drukuje przyłbicę? Czy ramki przyłbicy są bezpieczne? Ile kosztuje gotowa przyłbica? Przyłbica dla dzieci: jaką wybrać? Przyłbica dla dzieci musi dobrze zasłaniać nos i usta i być wygodna, aby dziecko nie zniechęciło się do jej noszenia. Przyłbice dla dzieci mają rozmiary dopasowane do twarzy dziecka i krótsze opaski na głowę. Większość można regulować za pomocą taśmy elastycznej. Bardzo popularne są miniprzyłbice dla dzieci: gumki zakłada się na uszy, a przyłbica zakrywa jedynie nos i usta dziecka, chroniąc błony śluzowe. W miniprzyłbicy oczy dziecka pozostają odsłonięte. Miniprzyłbice dla dzieci   Czapki z przyłbicą dla dzieci Niektórzy rodzice wybierają także czapki z przyłbicą dla dzieci. To praktyczny pomysł, który pozwala połączyć okrycie głowy i ochronę przed słońcem z zabezpieczeniem błon śluzowych przed koronawirusem. Ile kosztuje przyłbica dla dzieci? Przyłbica dla dzieci kosztuje od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Dopłacić trzeba zwykle za regulację opaski i...

Pilne: wycofane leki
Adobe Stock
Aktualności
MZ wydało nowe obostrzenia. Obowiązkowe maseczki na powietrzu w kolejnych regionach!
Minister Zdrowia Adam Niedzielski poinformował o konieczności wprowadzenia nowych restrykcji w walce z pandemią. Ograniczenia dotyczą m.in. liczby gości na weselach i działalności lokali gastronomicznych.

Minister zdrowia zapowiedział, że w związku z nową strategią walki z przybierającą na sile pandemią koronawirusa, zostają wprowadzone zwiększone restrykcje. Nie dotyczą one jednak całego kraju, ale najbardziej zagrożonych terenów, czyli tych znajdujących się w strefie żółtej lub czerwonej. Ograniczenie działalności lokali gastronomicznych Wszystkie lokale gastronomiczne, które znajdują się na terenie czerwonej strefy, zgodnie z informacją ministra Adama Niedzielskiego, mogą być czynne wyłącznie do godz. 22 . Lokale działające w pozostałych strefach na razie mogą funkcjonować tak, jak dotychczas. Ograniczenia liczby osób na weselach Jeżeli chodzi o dozwoloną liczbę uczestników wesel, to została ona zmniejszona w całym kraju. Od teraz w strefach czerwonych będzie mogło być tylko 50 osób na weselach, w strefach żółtych 75, a w zielonych 100 (a nie 150, jak do tej pory). Wracają obowiązkowe maseczki na powietrzu We wszystkich przestrzeniach publicznych, czyli również na świeżym powietrzu znowu obowiązuje nakaz zasłaniania nosa i ust. Dotyczy to regionów znajdujących się w strefie żółtej i czerwonej .   Resort zdrowia poinformował też o aktualnym stanie epidemicznym w Polsce. Liczba nowych przypadków koronawirusa wynosi 1326, liczba przypadków śmiertelnych to 30. Liczba zakażonych w całym kraju wynosi niecałe 90 000. Źródło: dorzeczy.pl Zobacz także: Czas na testy szczepionek na koronawirusa dla dzieci! ZAKAZ śpiewania w szkole: dzieci mogą zarażać się koronawirusem! Druga fala koronawirusa atakuje głównie kobiety w wieku 20-40 lat

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
cytaty na urodziny
Cytaty i przysłowia
Mądre i piękne cytaty na urodziny –​ 22 sentencje urodzinowe
Joanna Biegaj
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile wypada dać na chrzciny w 2022 roku? – kwoty dla rodziny, chrzestnych i gości
Luiza Słuszniak
gdzie nad morze z dzieckiem
new badge ranking small
Niemowlę
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Hanna Szczesiak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki (urlop na dziecko) – wszystko, co trzeba wiedzieć o nowym urlopie
Joanna Biegaj
pesel po 2000
Prawo i finanse
PESEL po 2000 - zasady jego ustalania
Agnieszka Majchrzak
hiszpańskie imiona
Imiona
Najczęściej nadawane hiszpańskie imiona - ich znaczenie oraz polskie odpowiedniki
Joanna Biegaj
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
przedmioty w 4 klasie
Aktualności
Jakie są przedmioty w 4 klasie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023? [LISTA]
Ewa Janczak-Cwil
300 plus
Prawo i finanse
300 plus 2022 – dla kogo, kiedy składać wniosek?
Małgorzata Wódz
na komary dla niemowląt
Zdrowie
Co na komary dla niemowląt: co wolno stosować, czego unikać?
Ewa Janczak-Cwil
urwany kleszcz
Zdrowie
Urwany kleszcz: czy usuwać główkę kleszcza, gdy dojdzie do jej oderwania?
Ewa Janczak-Cwil
Bon turystyczn atrakcje dla dzieci
Czas wolny
Bon turystyczny – atrakcje dla dzieci, za które można płacić bonem
Ewa Janczak-Cwil
300 plus dla zerówki 2021
Aktualności
300 plus dla zerówki w 2022 roku – czy Dobry Start obejmuje sześciolatki?
Joanna Biegaj
rekrutacja do liceum
Wychowanie
Jak wygląda rekrutacja do liceum 2022/2023? Jak dostać się do dobrego liceum?
Joanna Biegaj