Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Młoda mama z córką w przymierzalni wybiera strój kapielowy
facebook/Brittney Johnson
Aktualności

To nie jest kolejny wpis o pokochaniu własnego ciała. To chodzi o coś więcej…

To nie jest kolejny artykuł z serii "jak zaakceptować ciało po ciąży". Ta mama ma do przekazania o wiele więcej. Przeczytaj, co ma do powiedzenia – zgadzasz się z nią?

Dzieci uczą się przez naśladownictwo – pierwszymi nauczycielami każdego malucha są rodzice. Brittney Johnson, mama 4-letniej Payton, zrozumiała, jak ważne jest bycie dobrym przykładem dla swojego dziecka. Przeczytajcie wpis, który opublikowała na Facebooku.

"Jeśli chodzi o dobre wychowanie, bądź przykładem..."

Brittney Johnson zabrała córeczkę na zakupy. Chciała, żeby mała Payton pomogła jej wybrać kostium kąpielowy. Gdy weszły do przymierzalni, Brittney miała ze sobą aż 11 kostiumów wybranych przez córkę. Zaczęła je przymierzać, robiła zdjęcia i wysyłała przyjaciółkom, żeby oceniły, w którym stroju wygląda najlepiej. W pewnym momencie spojrzała na córkę i zrozumiała, jak ważna dla Payton jest ta chwila, wspólne zakupy i wizyta w przymierzalni. Dlaczego?

"Przymierzyłam jeden strój, potem drugi, trzeci. Robiłam zdjęcia, żeby wysłać je przyjaciółkom i zapytać, co o nich myślą. Dziewczyny są dziwne, tak właśnie robimy... Wtedy zrobiłam to zdjęcie. Widzicie tę słodką istotkę w rogu? Ubraną w sukienkę i górę od stroju? Chciałam zobaczyć, co powie. Kiedy spojrzała w lustro, powiedziała, że uwielbia ten wzór i myśli, że wygląda pięknie. Zapytała, czy ja też uważam, że wygląda pięknie. Uderzyło mnie, że ona mówi tylko to, co usłyszy, co sama zobaczy. Każdego dnia mówię jej, że jest piękna. Jest uprzejma, kiedy wchodzi do sklepu, bo zawsze jej powtarzam, że jest uprzejma. Jest grzeczna przy kasie, bo widzi, że ja jestem grzeczna w stosunku do obcych. Komplementuje innych ludzi, bo uwielbia uczucie, kiedy ktoś komplementuje ją. Kiedy jesteśmy w tej przymierzalni, z tymi wszystkimi strojami kąpielowymi, to jest taki moment, kiedy mogę powiedzieć, że okropnie przytyłam przez ten rok albo że świetnie wyglądam w tym kolorze. Słowa, które wybiorę, zapiszą się w świadomości mojej córki. Jeśli chodzi o dobre wychowanie, bądź przykładem. Jeśli chodzi o uprzejmość, bądź przykładem. Jeśli chodzi o ciało, bądź przykładem" – napisała Brittney.

Jaki przykład dajesz swojemu dziecku?

Post opublikowany przez Brittney udostępniono prawie 150 tys. razy, pojawiły się pod nim tysiące komentarzy. "Z całego serca chciałabym cofnąć czas i zmienić słowa, które wypowiadałam w stosunku do siebie. Teraz muszę przekonywać 14-latkę, żeby nie używała tych samych słów względem siebie. To takie piękne, mam nadzieję, że mamy zrozumieją to jak najwcześniej" – napisała jedna z internautek.

Ile razy powiedziałyście przy swoich dzieciach, że wyglądacie okropnie, że jesteście brzydkie, grube i do niczego się nie nadajecie? Jeśli nigdy – powinnyście być przykładem dla innych! Jeśli zdarzyło się wam to chociaż kilka razy – następnym razem pomyślcie, że tymi słowami możecie skrzywdzić własne dzieci. Bądźcie przykładem dla swoich maluchów, nie tylko dla córek. Wychowujcie je na dobrych, uprzejmych i pewnych siebie ludzi – kiedyś wam za to podziękują.

Zobacz także: Takiego zdjęcia nie pokazała jeszcze żadna mama!

Źródło: Facebook

Histeria u dziecka – przyczyny, jak reagować?

dziecko, plaża, radość, emocje, dziewczynka, uśmiech
© zioraffa - Fotolia.com
Pielęgnacja
Nagie dziecko na plaży – czy to normalne?
Nagie dziecko na plaży – taki widok zwykle nie budzi wątpliwości natury zdrowotnej (niesłusznie), ale obyczajowej tak. Czy pozwolić małemu dziecku na bieganie po plaży bez majtek? Odpowiada Małgorzata Ohme.

Małe dziecko nie boi się nagości ani się jej nie wstydzi. W początkowej fazie rozwoju maluch traktuje ją naturalnie. Co więcej, dwulatek jest wręcz dumny ze swoich genitaliów i chętnie je pokazuje. Dopiero około 4.–5. roku życia zacznie się wstydzić, zasłaniać, zamykać drzwi do łazienki. Z pewnością nie będzie chciało również biegać nago po plaży . A co zrobić z młodszym dzieckiem? Czy pozwolić mu na chodzenie z gołą pupą? Komu przeszkadza goły maluch na plaży? Większość małych dzieci uwielbia chodzić bez pieluchy i majtek, które krępują im ruchy. Są jednak i takie, które nawet na plaży nie chcą się rozebrać. Warto to uszanować. Nie musisz obawiać się, że upodobanie do nagości uczyni kiedyś z twojej pociechy dożywotniego członka klubu nudystów. Warto przeczytać: Mamo, co to jest seks? Naucz je szacunku do własnego ciała Dziecko wyczuwa, jaki masz stosunek do nagości . Nie dopuść, by udzieliło mu się twoje skrępowanie. Gwałtowna reakcja na rozbieranie się też może być dla niego przesłaniem, że powinno wstydzić się własnego ciała. Ekstremalne postawy – purytańska, która każe okrywać się zawsze i wszędzie, oraz epatująca nagością – nie są dobre, gdy wychowujesz dziecko. Maluchy powinny uczyć się, że ciało – okryte czy nagie – jest piękne, że należy je szanować i o nie dbać. Taką naukę pobiera się w rodzinie. Wspólne życie w domu, otwartość i granice, które tam obowiązują, mają duży wpływ na rozwój dziecka jako istoty seksualnej . Na to, czy w wieku dorosłym będzie potrafiło korzystać ze swej seksualności i odpowiedzialnie się z nią obchodzić. Stosunek rodzica do nagości = stosunek do własnego ciała dziecka Wielu rodziców udaje, że nie widzi zachowań dziecka związanych z jego rozwojem seksualnym, a ich pociecha dowiaduje się z książek, jak wygląda nagi człowiek . W ten...

seks po porodzie, para w łóżku
Fotolia
Związki i seks
Co przemieni mamę w kochankę
Możesz być pewien, że jeśli zostawisz kobietę samą z opieką nad dziećmi, to spać też będziesz sam. Przeczytaj, co możesz zrobić, by twoja partnerka miała ochotę na seks.

Gdzieś między kolejną zmianą pieluchy a kaszką, która wylądowała na podłodze – prawdopodobnie tutaj podziała się namiętność twojej partnerki, odkąd urodziło się dziecko (lub więcej dzieci). Zagubiona w natłoku codziennych spraw, niestety, przyjemności zostawia na potem, a że to „potem” wciąż nie nadchodzi... Cóż, czekasz cierpliwie, sugerujesz, próbujesz delikatnie się zbliżyć i wciąż nic. W końcu zaczynasz się zastanawiać, czy to partnerka stała się oziębła, czy to z tobą jest coś nie tak? To oziębłość czy zmęczenie Zacznijmy od kwestii pierwszej – szacuje się, że tylko 10 proc. Polek cierpi na oziębłość w sensie medycznym, czyli całkowity zanik libido . Jeśli zatem na jakimkolwiek etapie waszego związku było z tymi sprawami dobrze – to raczej nie trafiłeś na tę jedną z dziesięciu. Czyli chodzi o ciebie? Hmm... Może ujmijmy to tak: wina zawsze leży po obu stronach, ale żeby coś się zmieniło na lepsze, przynajmniej jedno z was musi wyjść z inicjatywą. Nie, nie chodzi o powiedzenie: „Chciałbym, żeby było jak dawniej” ani „Mam na ciebie wielką ochotę”. Będziesz zaskoczony, ale mamusie „wracają” do bycia seksowną z wielu pozaseksualnych powodów. Na dobry początek – pomóż jej Już badania z 2005 r. potwierdziły, że Polkom nie grozi epidemia zaniku libido. Co prawda jedna na trzy ankietowane przyznała, że seks nie jest dla niej najważniejszy, ale – zdaniem specjalistów – mówiły tak... ze zmęczenia. Codziennością. Większość kobiet jest tak skoncentrowana na najbliższych, że własne potrzeby spycha na dalszy plan. Jeśli spojrzeć na listę kobiecych priorytetów, to za najważniejsze Polki uznają: udane dzieci (85 proc.) i szczęśliwe życie rodzinne (84 proc.). Pomaganie innym to priorytet połowy rodaczek. Udane życie erotyczne jest ważne jedynie dla 44 proc. Polek....

jak wychowywać dziecko na dobrego człowieka?
Fotolia
Aktualności
Jak wychować dziecko na dobrego człowieka? 6 rad z Harvardu
Czy wiesz, jak wychować dziecko na dobrego i wrażliwego człowieka? Psychologowie z Harvardu podpowiadają rodzicom, jak to zrobić w 6 krokach.

Chcemy, żeby dzieci osiągały sukces, rozwijały się i były pewne siebie. Zapisujemy je na zajęcia dodatkowe , inwestujemy w nie. A jednak, nawet w dobie zaawansowanej technologii i pędu do sukcesu, najważniejsze pozostaje to, jak wychować dziecko na dobrego człowieka, który będzie kierować się w życiu moralnością. Z podpowiedzią spieszą psychologowie z Harvardu, oto ich 6 rad, jak wychować empatycznego człowieka: Poświęć mu czas Czas, który poświęcasz dziecku to fundament. Rozwijaj jego ciekawość, zadawaj pytania o otaczający je świat, pytaj o zdanie i słuchaj uważnie odpowiedzi. W ten sposób nie tylko pokażesz dziecku, że jest dla ciebie ważne, ale nauczysz je też z uwagą i szacunkiem traktować drugiego człowieka. Powiedz mu to głośno Może zakładasz, że twoje dziecko wie, że chcesz, aby troszczyło się o innych, ale to, zdaniem psychologów, za mało. Powiedz mu o tym, pytaj też jego nauczycieli, opiekunów i trenerów, czy jest życzliwe, jak radzi sobie z pracą w grupie i jak traktuje innych. Pokaż mu, jak to się robi Pamiętaj, że modelowanie zachowania to najskuteczniejsza metoda nauki. Bądź przykładem dla swojego dziecka . Troszcz się o innych, bądź życzliwa. Kiedy musicie podjąć jakąś decyzję, zastanówcie się wspólnie, jaki będzie miała wpływ na innych ludzi i weźcie to pod uwagę. Podkreślaj wdzięczność Naukowcy są zdania, że ludzie, którzy potrafią wyrażać wdzięczność, sami są pomocni, hojni, empatyczni i skłonni wybaczać innym błędy. Poza tym są też zdrowsi i szczęśliwsi! Tym bardziej warto wzmacniać w dzieciach odpowiednią postawę, okazywać im wdzięczność za okazaną pomoc czy pochwalić za miły gest w stosunku do rodzeństwa. Naucz je radzić sobie z emocjami Dzieci miewają problem z trudnymi emocjami , takimi jak złość, smutek czy frustracja. Dlaczego miałoby być inaczej, jeśli wielu rodzicom nie wychodzi...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Wyjątkowe życzenia na Dzień Matki
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Matki: wyjątkowe dla wyjątkowej mamy
Luiza Słuszniak
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
ile punktów można zdobyć na egzaminie ósmoklasisty
Edukacja
Punkty na egzaminie ósmoklasisty 2023: ile trzeba mieć punktów?
Joanna Biegaj
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz