Otyłe dzieci z Indii, których ojciec chce sprzedać nerkę
YouTube/World News
Aktualności

Najgrubsze dzieci świata: choroba, czy błąd rodziców?

To historia, która chwyta za serca. Zdesperowany ojciec, żeby pomóc swoim dzieciom zdecydował się na desperacki krok.

Rodzeństwo z Indii: Yogita, Anisha i Harsh to najgrubsze dzieci na świecie. Najstarsza Yogita ma 5 lat i waży 34 kg, Anisha ma 3 lata i jej waga to ponad 48 kg. Najmłodszy Harsh ma zaledwie 18 miesięcy i waży już 15 kg. Cała trójka prawdopodobnie cierpi na Zespół Pradera-Williego, czyli zespół wad wrodzonych, które powodują u dzieci chorobliwą otyłość. Jednak to nie jest ostateczna diagnoza, ponieważ rodzice nie mają pieniędzy, żeby przeprowadzić kosztowne badania.

Dlaczego te dzieci tak dużo jedzą?

Kiedy rodziła się Yogita, ważyła zaledwie 1,5 kg i rodzice w trosce o jej zdrowie zaczęli ją dokarmiać. Gdy dziewczynka skończyła roczek, ważyła już 12 kg. Podobnie było w przypadku dwójki młodszych dzieci.
Teraz rodzeństwo cały czas domaga się jedzenia, ponieważ czuje się głodne. Ich matka cały dzień spędza na przygotowywaniu posiłków, a gdy dzieci nie dostają pożywienia od razu krzyczą i płaczą.
W ciągu jednego tygodnia rodzeństwo zjada tyle, co przeciętna rodzina przez miesiąc.
 

Otyłe dzieci z Indii, których ojciec chce sprzedać nerkę
YouTube/World News


Polecamy: Kary finansowe dla rodziców za otyłe dzieci - oburza was to, czy się zgadzacie?

Jeśli nie znajdą pomocy, otyłość dzieci skończy się tragedią

Kiedy rodzice zorientowali się, że dzieci są za grube, zaczęli szukać pomocy u specjalistów. Jednak ci odsyłali ich na kosztowne badania, na które rodzina nie ma pieniędzy. Utrzymują się oni za 35 funtów miesięcznie, a i tak często pożyczają pieniądze od rodziny, żeby dzieci nie chodziły głodne.
Ojciec jest już tak zdesperowany, że postanowił sprzedać swoją nerkę, żeby ratować życie dzieci.

Zobacz także: Być ojcem

Redaktorka Mamotoja.pl o śnie swoich córek: zaakceptuj fakt, że dzieci są różne

Choroby psychiczne rodziców bardzo wpływają na dzieci
AdobeStock
Aktualności
"Chodzą na paluszkach, żeby nie denerwować mamusi". O problemie milionów polskich dzieci
2 miliony polskich dzieci wychowuje się w rodzinach, w których rodzice cierpią z powodu depresji, nerwicy i innych chorób psychicznych. Jak wygląda ich rzeczywistość?

„Gdy rodzic przewlekle choruje, karuzela rodzinna zostaje zachwiana. Wszystko zaczyna się kręcić wokół chorego. Czy wziął leki, czy zrobił badania, jak się dziś czuje” – twierdzi psycholog Jolanta Zmarzlik, specjalistka do spraw przeciwdziałania przemocy w rodzinie i ochrony dzieci przed krzywdzeniem, biegła sądowa. Niestety 2 miliony polskich dzieci wychowuje się w rodzinach, w których rodzice cierpią z powodu chorób psychicznych. Czy w takich domach dba się o zaspokajanie ich potrzeb? Odwrócona hierarchia potrzeb W normalnym, zdrowym domu rodzice troszczą się o dzieci i starają się zaspokajać ich potrzeby. Dzięki temu mają one szansę na prawidłowy rozwój i szczęśliwe dzieciństwo. W rodzinie dysfunkcyjnej potrzeby dziecka zdecydowanie nie są na pierwszym miejscu. Jest ono zaniedbywane, a w dodatku musi wykazywać się większą dojrzałością niż rówieśnicy . Często to właśnie dziecko dba o atmosferę w domu i to ono staje niejako w roli dorosłego. Brakuje mu należytej uwagi rodzica, pomocy w lekcjach, dbania o jego zdrowie, bezpieczeństwo, rozwój, samopoczucie. Choroba psychiczna rodzica jest niezwykle obciążająca dla dziecka. „Jest uczone, że musi chodzić na paluszkach, żeby nie denerwować mamusi, gdy ta jest smutna. Albo jest od małego uczulane, żeby chować w domu noże, paski i sznurki, żeby tata nie odebrał sobie życia. Dziecko uczy się rozpoznawać najdrobniejszą zmianę humorów, bo może rodzic znów wybuchnie agresją i trzeba będzie uciekać lub się chować” – wyjaśnia psycholog. Zobacz też: Dzieci w Polsce nie mają szczęśliwego dzieciństwa! Dzieci nie rozumieją zachowania rodziców Kilkuletnie dzieci nie wiedzą, co oznacza choroba psychiczna rodzica, często nawet nie mają świadomości jej istnienia. Z drugiej strony nie rozumieją, dlaczego opiekunowie są...

ostatnia puszka prezydenta Pawła Adamowicza dla WOŚP
WOŚP
Aktualności
Ostatnia puszka dla WOŚP prezydenta Adamowicza: wypełniona po brzegi pomoże chorym dzieciom
"Krawcowa, pozszywałaś polskie serca" – powiedział Jurek Owsiak do Patrycji Krzymińskiej, która uruchomiła akcję zbierania pieniędzy do ostatniej puszki WOŚP prezydenta Pawła Adamowicza. Zebrano niewyobrażalną sumę.

- Zobaczycie będą 2 miliony - powiedziała koleżanka redakcyjna, kiedy w poniedziałek trwała jeszcze zbiórka. Pomyliła się. Ale nie tylko ona, wszyscy przecierają oczy zdumienia, że w tak krótkim czasie udało się zebrać na Facebooku taką sumę pieniędzy. Absolutny rekord, jeżeli chodzi o tego typu akcje w mediach społecznościowych. Nie byłoby tych pieniędzy, gdyby nie jedna kobieta, młoda mama z Borkowa (woj. pomorskie). Rekordowa puszka WOŚP w hołdzie prezydentowi Gdańska Pomysłodawczynią akcji jest Patrycja Krzymińska, młoda mama, na codzień pracująca w zakładzie krawieckim, która chciała dołożyć tysiąc złotych do puszki Pawła Adamowicza. "W dniu śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza zobaczyłam reportaż, w którym widziałam, jak on z uśmiechniętą buzią był szczęśliwy, że udało mu się pobić jego własny rekord i zebrał ponad pięć tysięcy sześćset złotych do puszki. I to wtedy mnie tak uderzyło, że on tyle finałów WOŚP z nami grał i pomyślałam, że to koniec i że już z nami nie zagra, i dlatego do jego ostatniej puszki dorzućmy drobniaka od siebie. I tak powstała akcja dla znajomych na samym początku. I to poszło dalej w świat" - opowiedziała w Dzień Dobry TVN Patrycja Krzymińska. Polacy zaczęli masowo rozpowszechniać na Facebooku zbiórkę, ale nikt nie spodziewał się, że ostateczna kwota wyniesie aż tyle milionów. "Ostatnia puszka Pawła Adamowicza" zebrała 16 milionów złotych! W akcji wzięło udział ponad 260 tysięcy osób , z Polski i zza granicy, przelewy szły m.in. z Japonii, z Chile, z USA, z Wielkiej Brytanii. Przez cały ostatni dzień akcji – 22 stycznia - aktualizowano wyniki tej szalonej i pięknej zbiórki, z radością odliczając kolejne miliony! "To jest najpiękniejsze obywatelskie szaleństwo na świecie!" "Ludzieeeeee! To jest najpiękniejsze obywatelskie szaleństwo na...

sześcioraczki wracają do domu
AdobeStock
Aktualności
Sześcioraczki z Tylmanowej (Małopolska) wracają do domu!
2,5 miesiąca spędziły w szpitalu. Teraz szczęśliwi rodzice mogą przywieźć maleństwa do domu. Zobacz, kto na nie tam z niecierpliwością czeka.

Były bardzo małe, najmniejsze z nich ważyło około 890 gramów , a największe 1300. Teraz, po blisko 3 miesiącach, dorodne bobasy zaczynają opuszczać szpital. W domu szczególnie jeden maluch nie może się ich doczekać! Pierwsze sześcioraczki w  Polsce Urodzenie się tych sześciorga maluszków 20 maja 2019 roku w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie było ogromnym wydarzeniem - to były pierwsze takie narodziny w historii polskiego położnictwa. Takie ciąże zdarzają się bardzo rzadko, zaledwie raz na 4,7 miliarda urodzeń na świecie. Było to sukces położników i neonatologów, gdyż dzieci urodziły się zdrowe, chociaż jako wcześniaki (z 29 tygodnia ciąży ) wymagały pomocy. Maleństwa przez jakiś czas przebywały w inkubatorach i potrzebowały wsparcia oddechowego. Pierwsze zawitały w domu Kaja i Nela. Jedna z dziewczynek waży 3 kg, druga – 3,5 kg. Jak powiedziała dziennikarzom po wyjściu ze szpitala mama sześcioraczków Klaudia Marzec, wszystko jest przygotowane na przyjazd dzieci. Na gromadkę rodzeństwa czeka braciszek Pani Klaudia opublikowała nawet na oficjalnym kanale rodzeństwa na Instagramie post. Pokazuje ono zdjęcie pokoju wypełnionego łóżeczkami, a na pierwszym planie widać odwróconego tyłem chłopca. To 2,5-letni Oliwier , starszy brat sześcioraczków. Nie może się już doczekać młodszego rodzeństwa. - Oczekiwanie na rodzeństwo...Ciekawe, jakim będzie starszym bratem? – napisała mama.           View this post on Instagram                   Oczekiwanie na rodzeństwo... Ciekawe jakim będzie starszym bratem? 💙 #szescioraczki #sześcioraczki #sextuplets #starszybrat #rodzenstwo #cantwait #dumnamama #momof7 #momofseven #duzarodzina #bigfamily A post shared by Klaudia Marzec...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj