rodzice dziecka z zespołem Downa hejtowaniw sieci
Adobe Stock
Aktualności

Na rodziców tej 1,5 rocznej dziewczynki spadła wielka fala hejtu

Hejt jest straszny i obrzydliwy – ludzie sugerują, że rodzice powinni byli nie dopuścić do urodzenia dziecka!

Sprawa dotyczy niewinnego, bezbronnego dziecka, przesłodkiej dziewczynki o imieniu Aurelia, z całego serca kochanej przez rodziców. Ale w sieci można wszystko. Można napisać mamie i tacie, że Aurelia nie powinna żyć, bo takie dzieci powinny podlegać eutanazji. Aż ciężko przytaczać tak straszne słowa, które usłyszeli ci wspaniali rodzice o swoim dziecku.

Dziewczynka ma zespół Downa

Aurelia ma 1,5 roczku, jest prześliczną blondyneczką, ze skośnymi oczami. Urodziła się z zespołem Downa. Ale dla jej rodziców nie była to życiowa tragedia. Kochają córkę taką, jaka jest. I chociaż w internecie można dzisiaj wszystko zafałszować i sprzedać jako prawdę, to jednak ze zdjęć publikowanych przez rodziców na fanpagu córki widać, że jest to bardzo szczęśliwa rodzina. Buźka dziewczynki promienieje.

A jednak to szczęście kogoś bodzie, o czym świadczą komentarze pod zdjęciami dziewczynki sugerujące, że rodzice powinni się jej pozbyć. "Kiedyś czytałam o rodzicach, którzy po narodzinach chorego dziecka zdecydowali się na jego eutanazję (...), po czym postarali się o kolejne dziecko, które jest zdrowe po dziś dzień. Dla mnie to oni są bohaterami" - to tylko przykład jednej z wielu sugestii, które pojawiły się na stronie.
 

Zobacz także
zespół Downa przyczyny

Zespół Downa – przyczyny, dziedziczenie i czynniki ryzyka

badania prenatalne

Badania prenatalne: na czym polegają i kiedy je zrobić?

Używki w ciąży

Jakie są skutki stosowania używek w ciąży? Sprawdź, co wiesz [QUIZ]

usg przezpochwowe, usg w ciąży, usg transwaginalne

5 rodzajów ciążowego USG"Na naszej stronie zaczęły pojawiać się okropne komentarze dotyczące naszej córki, otrzymujemy wiadomości, których treści są przerażające dla rodzica, matki, ojca, cioci, babci itd – PRZERAŻAJĄCE DLA NORMALNEGO I PRZYZWOITEGO CZŁOWIEKA” - opisali sprawę rodzice. Doszło nawet do tego, że na jednym z profili pojawiły się zdjęcia Aurelii, gdzie bezkarnie zostaje obrażana i poniżana.

Stop nienawiści

Rodzice postanowili wydać wojnę hejterom. „Sprawa jest o tyle poważna, że dotyczy dziecka. Bezbronnego, niewinnego, 1,5 rocznego dziecka. I nie ważne, czy zdrowego, czy chorego, czy z wadami genetycznymi czy z innymi schorzeniami. NIKT nie ma prawa poniżać, obrażać, gnębić nas i nasze dzieci!” - odpisali.

Mimo sugestii, żeby zrezygnowali z facebookowej strony, poświęconej córeczcze, rodzice nie chcieli tego zrobić. „Nie przestaniemy pokazywać Wam postępów i rozwoju Aurelii. Nadal będziemy pokazywać, że życie rodziny dziecka z Zespołem Downa może być całkiem normalne” - odpowiedzieli. Rodzice podkreślają, że mają szczęśliwe życie. „Osoby z Zespołem Downa to WSPANIALI, WYJĄTKOWI ludzie, którzy chcą być po prostu KOCHANI, AKCEPTOWANI I SZANOWANI!” - napisali.

Wyrazili nadzieję, że są z nimi ludzie „o dobrych serduchach", którzy im kibicują i podzielają ich poglądy, a tym samym pomogą im i córce w wielkiej walce.
Zgłoś się! Rozdajemy 1000 opakowań mleka następnego NAN OPTIPRO® Plus 2 HM-O!

Tak, są tacy ludzie! Redakcja mamotoja.pl z całego serca staje w obronie tej cudownej malutkiej, której uśmiech może być największym lekarstwem na całe zło. Jesteśmy z rodzicami dziewczynki, trzymamy za nich kciuki, życząc całej rodzinie dużo zdrowia i szczęścia.

Nikt nie powinien usłyszeć takich słów o swoim dziecku. Pokażmy, że jest nas więcej! Wyraźcie swoje zdanie w komentarzach!

Zapraszamy do naszej  internetowej szkoły rodzenia:

 


Źródło: wp

Zobacz też:

Czy jesteś za zaostrzeniem przepisów pozwalających na aborcję? [SONDA ULICZNA]

Owsiak kupi łóżka dla szpitala
Facebook @gniewko.oblicki / WOŚP
Aktualności
Koniec spania na podłodze. WOŚP wkracza do akcji!
Jurek Owsiak zareagował na zdjęcie kobiety, która śpi na podłodze pod łóżkiem szpitalnym. WOŚP wyposaży szpital w leżanki dla rodziców, aby mieli gdzie spać.

Kilka dni temu ojciec 1,5 rocznego chłopca przebywającego w szpitalu w Jeleniej Górze, opublikował zdjęcie przedstawiające warunki, w jakich jego żona czuwa przy dziecku. Kobieta śpi na podłodze pod łóżkiem chorego syna. WOŚP pomoże szpitalowi Media zareagowały błyskawicznie na wieść o tym, że kobieta musi spać na podłodze w szpitalu . W pod internetowym postem znalazło się ponad 1,2 tys. komentarzy. Post udostępnił również Jurek Owsiak, który w komentarzu zwrócił się do ministra Radziwiłła:     Już nikt nie będzie spał na podłodze Lider Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zwrócił się także do dyrektora szpitala w Jeleniej Górze. W trakcie rozmowy zapadła decyzja o zakupie brakującego sprzętu po to, aby rodzice nie musieli już spać na podłodze, czuwając przy chorych dzieciach. Rodzice chłopca, od których wszystko się zaczęło, bardzo ucieszyli się z pozytywnego rozwiązania całej sytuacji. Za pośrednictwem mediów społecznościowych przekazali podziękowania zarówno Jurkowi Owsiakowi, jak i całemu WOŚP. Jak będzie w innych szpitalach? Problem brakujących łóżek szpitalnych nie dotyczy tylko szpitala w Jeleniej Górze. Wiele matek skarży się na nieludzkie warunki szpitalne, o czym piszemy w innym artykule . Minister Zdrowia przyznaje, że problem z wyposażeniem szpitali jest duży, ale ma nadzieje, że sytuacja wkrótce ulegnie poprawie . Minister pisze, że aktualnie trwają zmiany organizacyjne w systemie i wkrótce ma nastąpić poprawa zarówno warunków leczenia, jak i dostępu do świadczeń. „Jako lekarz zdaję sobie sprawę, że wsparcie rodziców ma ogromne znaczenie dla komfortu psychicznego dziecka, ich obecność i troska pozytywnie wpływają na proces leczenia. Niewątpliwie kwestia ta powinna zasługiwać na szczególną uwagę w szpitalach. Liczę, że kroki podjęte po mojej interwencji przez...

dziecko z zespołem Downa
archiwum prywatne, Kobas Laksa
Aktualności
Plac zabaw tylko dla zdrowych dzieci? Fala hejtu w internecie
Hejterzy potrafią wykorzystać każdą akcję do swoich celów. Nie ważne jakim kosztem. Grunt to szerzyć agresję. To zabawa sama w sobie.

W sieci pełno jest hejterów – dzieli się ich na tych, którzy hejtują dla zasady i hejterów misyjnych (którym się wydaje, że robią to dla większej sprawy). Ich cechą wspólną jest to, że atakują niewspółmiernie do sytuacji. Efekt? Ich działania – nawet w słusznej sprawie – tracą na znaczeniu. Przykład? Jakie wydarzenie udało się przejąć hejterom? Przyglądając się wydarzeniom na Facebooku jedno z nich szczególnie przykuło moją uwagę. W opisie wydarzenia czytamy (pisownia oryginalna): Mama chłopca z Zespołem Downa chce Go zabrać na plac zabaw w Spotted: Focus Mall Piotrków Trybunalski. Niestety chłopcu zagradza drogę pracownica - mówiąc: "chore dzieci nie mogą tu wejść". W rozmowie z "Dziennikiem Łódzkim" właściciel placu zapewnił że "Nie sortujemy dzieci". Ale jeśli czyjąś niepełnosprawność widać, jakakolwiek by nie była, to obowiązuje zakaz wstępu, bo rzekomo bezpieczeństwo innych dzieci zagrożone (?!). Wstyd, zaściankowość, nietolerancja, uprzedzenia, niesprawiedliwość - tyle słów ciśnie się na język. (...) Pod tym wydarzeniem, ku mojemu przerażeniu pojawiło się wiele agresywnych komentarzy . Na tym nie koniec. Kolejne wydarzenia zbierały osoby, które podszywały się pod stronę centrum handlowego, afirmowały agresywne komentarze, korzystały z wulgaryzmów w komunikacji. To nakręcająca się spirala nienawiści. Na tyle aktywna, że jej wyniki, w popularnej wyszukiwarce google, zajmują pierwsze pozycje. Co bardziej przerażające, na jednej ze stron znajduje się pouczenie prawne w kwestii pomawiania i poniżenia z zacytowanymi paragrafami! Piszą na niej, jak wynika z moich obserwacji, młodzi ludzie, aktywnie komentujący wygląd i zachowania innych osób w centrum handlowym, a to nie jedyna taka strona. Nie wszyscy od razu orientują się, że nie jest to prawdziwa strona centrum handlowego.  ...

Gerber
Instagram/Gerber
Aktualności
To jego uśmiech pojawi się na słoiczkach Gerbera
Mały Lucas pokonał 140 tys. konkurentów i teraz jego twarz będzie pojawiała się w kampaniach reklamowych i na słoiczkach z jedzeniem tej marki.

Buzia małej Anna Turner Cook stała się logo-ikoną marki Gerber w 1928 roku i trzeba przyznać, że to chyba jedno z najbardziej rozpoznawanych dzieci na świecie. Znajoma mamy dziewczynki, Dorotha Hope Smith, wysłała wówczas na konkurs rysunek noworodka, który namalowała węglem. Ostatecznie l ogo z twarzą Ann zostało zarejestrowane oficjalnie jako znak handlowy Gerbera w 1931 roku. Z pewnością wielu rodziców chciałoby takiej kariery dla swojego maluszka. Przez ostatnie 90 lat wpłynęło mnóstwo zdjęć od rodziców, którzy pragną, by to ich dziecko znalazło się na słoiczkach tej marki. Od kilku lat szanse na spełnienie tego marzenia są znacznie większe. Od 2010 roku Gerber organizuje bowiem plebiscyt , w ramach którego mały zwycięzca ma szansę przez rok widnieć na słoiczkach. Marka ogłosiła właśnie, kto został nową "twarzą Gerbera ". Ujmujący uśmiech 18-miesięczny Lucas Warren z Dalton w stanie Georgia (USA) pokonał 140 tysięcy małych modelek i modeli. Przez cały rok będzie pojawiał się na produktach i w kampaniach reklamowych firmy, a jego rodzice otrzymają 50 tys. dolarów nagrody. To przełomowe wydarzenie, ponieważ mały model ma zespół Downa .  -  Mamy nadzieję, że to będzie miało wpływ na wszystkich i rzuci nieco światła na specjalne potrzeby części naszego społeczeństwa i pomoże tym, którzy potrzebują, by ich wyjątkowe potrzeby akceptować, a nie ograniczać - powiedział tata 18-miesięcznego Lucasa, Jason. - Oni mają potencjał, by zmieniać świat jak każdy inny. - dodaje.     Post udostępniony przez @gerber Lut 7, 2018 o 5:53 PST "Ujmujący uśmiech chłopca i radosna ekspresja podbiły nasze serca. Wszyscy jesteśmy zachwyceni, że to właśnie on wygrał" – tak w komunikacie prasowym uzasadnił wybór jury Bill Partyka, prezes i dyrektor generalny Gerber. Wybór Gerbera jest szeroko...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
cytaty na urodziny
Cytaty i przysłowia
Mądre i piękne cytaty na urodziny –​ 22 sentencje urodzinowe
Joanna Biegaj
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile wypada dać na chrzciny w 2022 roku? – kwoty dla rodziny, chrzestnych i gości
Luiza Słuszniak
gdzie nad morze z dzieckiem
new badge ranking small
Niemowlę
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Hanna Szczesiak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki (urlop na dziecko) – wszystko, co trzeba wiedzieć o nowym urlopie
Joanna Biegaj
pesel po 2000
Prawo i finanse
PESEL po 2000 - zasady jego ustalania
Agnieszka Majchrzak
hiszpańskie imiona
Imiona
Najczęściej nadawane hiszpańskie imiona - ich znaczenie oraz polskie odpowiedniki
Joanna Biegaj
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
przedmioty w 4 klasie
Aktualności
Jakie są przedmioty w 4 klasie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023? [LISTA]
Ewa Janczak-Cwil
300 plus
Prawo i finanse
300 plus 2022 – dla kogo, kiedy składać wniosek?
Małgorzata Wódz
na komary dla niemowląt
Zdrowie
Co na komary dla niemowląt: co wolno stosować, czego unikać?
Ewa Janczak-Cwil
urwany kleszcz
Zdrowie
Urwany kleszcz: czy usuwać główkę kleszcza, gdy dojdzie do jej oderwania?
Ewa Janczak-Cwil
Bon turystyczn atrakcje dla dzieci
Czas wolny
Bon turystyczny – atrakcje dla dzieci, za które można płacić bonem
Ewa Janczak-Cwil
300 plus dla zerówki 2021
Aktualności
300 plus dla zerówki w 2022 roku – czy Dobry Start obejmuje sześciolatki?
Joanna Biegaj
rekrutacja do liceum
Wychowanie
Jak wygląda rekrutacja do liceum 2022/2023? Jak dostać się do dobrego liceum?
Joanna Biegaj