Wyniki
Laureaci
Chcę testować
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Alan z „Warsaw Shore” wyznał:  W ubiegłym tygodniu straciliśmy drugie dzieciątko
instagram/alan.kwiecinski
Aktualności

Smutne wyznanie Alana z „Warsaw Shore”: „W ubiegłym tygodniu straciliśmy drugie dzieciątko”

Alan z „Warsaw Shore” ostatnio bardzo otworzył się przed fanami. Wyjawił smutną wiadomość - wraz ze swoją partnerką stracili dziecko.

Alan Kwieciński z „Warsaw Shore” na Instagramie podzielił się z fanami smutną wiadomością. Chłopak wyznał, że on i jego partnerka niedawno stracili dziecko. Jego osobista tragedia bardzo poruszyła fanów, którzy przesłali chłopakowi i jego dziewczynie wiele ciepłych słów. 

Para straciła dziecko

Kilkanaście tygodni temu uczestnik „Warsaw Shore” podzielił się ze światem radosną nowiną, że zostanie tatą. Niestety, teraz poinformował fanów o bardzo przykrej sytuacji. Pod zdjęciem ze swoją partnerką wyznał, że straciła ona drugą ciążę.

„Pamiętam jak by to było wczoraj gdy ogłosiłem nowine że będę Tata. Nie jest łatwo o Tym pisać. Najpierw straciliśmy jedno, walczyliśmy o drugie. Dłużej nie mogliśmy czekać i chcemy z Wami podzielić się tą smutną wiadomością że w ubiegłym tygodniu straciliśmy drugie dzieciątko. Mocny cios od życia bo w końcu nic ani nikt tak mocno nie bije jak właśnie życie. Robiliśmy wszystko co w naszej mocny, lecz się nie udało” - wyznał Alan.

Apel do internautów

Alan poprosił internautów, by w tym trudnym dla nich czasie nie zasypywali oni ani jego, ani jego partnerki pytaniami o to, co się wydarzyło.

„Mocna rysa nie tylko na mojej psychice ale bardzo duża u @musial.beauty_dagmara . Wiec prosił bym byście nie zadawali pytań typu „a czemu” „a co stalo”?”

Utrata dziecka jest bardzo ciężkim przeżyciem, należy wtedy oszczędzić niepotrzebnych pytań, które mogą kogoś zranić. O to samo apelowała również ostatnio Aleksandra Żebrowska, pisząc o swoich przeżyciach związanych z poronieniem.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Pamiętam jak by to było wczoraj gdy ogłosiłem nowine że będę Tata. Nie jest łatwo o Tym pisać. Najpierw straciliśmy jedno, walczyliśmy o drugie. Dłużej nie mogliśmy czekać i chcemy z Wami podzielić się tą smutną wiadomością że w ubiegłym tygodniu straciliśmy drugie dzieciątko. Mocny cios od życia bo w końcu nic ani nikt tak mocno nie bije jak właśnie życie. Robiliśmy wszystko co w naszej mocny, lecz się nie udało. Mocna rysa nie tylko na mojej psychice ale bardzo duża u @musial.beauty_dagmara . Wiec prosił bym byście nie zadawali pytań typu "a czemu" "a co stalo"? Jedno jest pewne jesteśmy silni i razem pokonamy wszystko. Ciężko mi jest się skupić ostatnio na czym kolwiek jeśli życie rzuca Ci takie kłody pod nogi. To co przeżyła Daga , nikomu nie życzę nawet najgorszemu wrogowi. Życie toczy się dalej a czas leczy rany. Dajcie nie mi a dla DAGI dużo wsparcia i Energii bo jej teraz potrzebuje. Pamiętaj Skarbie @musial.beauty_dagmara razem damy rade. Próbujemy Dalej;**** Wiemy że trzymaliście za nas kciuki i WIELKIE DZIĘKUJĘ za to. Trzymajcie dalej ;**** Jesteście wielcy. Po Prostu DZIEKUJE ŻE JESTEŚCIE I ZA WSPARCIE.

Post udostępniony przez Alan Kwieciński (@alan.kwiecinski)

Wsparcie fanów

Na swoim Instagramie chłopak zapewnił, że wspólnie ze swoją partnerką dadzą radę przetrwać ten ciężki czas. Poprosił on jednak o wsparcie i energię od fanów.

„Jedno jest pewne jesteśmy silni i razem pokonamy wszystko.
Ciężko mi jest się skupić ostatnio na czym kolwiek jeśli życie rzuca Ci takie kłody pod nogi.
To co przeżyła Daga , nikomu nie życzę nawet najgorszemu wrogowi. Życie toczy się dalej a czas leczy rany. Dajcie nie mi a dla DAGI dużo wsparcia i Energii bo jej teraz potrzebuje.
Pamiętaj Skarbie @musial.beauty_dagmara razem damy rade. Próbujemy Dalej;****”

Internauci nie zawiedli uczestnika „Warsaw Shore”, zamieścili oni mnóstwo komentarzy dodających otuchy.

„Jejku bardzo mi przykro :( Trzymajcie się i dużo zdrówka!”

„Ryczę jak dzieciak. Modlę się za Was i Wasze Aniołki. Jeszcze będzie pięknie, zasługujecie na to. Bądźcie silni”

„Trzymajcie się. Dużo siły dla was”.

[pisownia cytatów oryginalna - przyp. red.]

Źródło: Instagram

Zobacz także:

Szybkie ciasto dla dzieci bez ciasta. Najszybsze i w dodatku przepyszne!

Poronienie
AdobeStock
Przebieg ciąży
Porozmawiamy o poronieniu? Dlaczego nie!
WHO chce walczyć ze stygmatyzacją tematu poronienia. Wielu z nas nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, jak wielu kobiet ten temat dotyczy. 

Utrata dziecka przez poronienie czy martwe urodzenie są traktowane jako tabu na całym świecie. Kobiety nadal nie otrzymują odpowiedniej i pełnej szacunku opieki, gdy dziecko umiera w trakcie ciąży lub porodu. Często pogłębia to poczucie winy i wstydu, a także wpływa na ich stan psychiczny. WHO chce to zmienić, rozpoczynając dyskusję. Choć nie jest to temat ani łatwy, ani przyjemny to nie możemy udawać, że go nie ma! Bez szczęśliwego zakończenia Gdy człowiek pragnie dziecka, chwila, w której zobaczy dwie kreski na teście, sprawia, że serce rośnie. Może pojawić się lęk, ale jednocześnie czuje się, że właśnie zaczyna się spełniać wielkie marzenie. Potem ten moment, gdy widać pęcherzyk ciążowy na USG , a następnie bicie serca na ekranie. Piękne chwile. Tylko nie dla wszystkich mam oznacza to, że za kilka miesięcy wezmą upragnione dziecko w swoje ramiona. Świat się wali na głowę, gdy ta obietnica nie może się spełnić... Poronienie jest najczęstszą przyczyną utraty dziecka podczas ciąży. Do wielu z nich dochodzi, zanim kobieta zorientuje się, że w ogóle była w ciąży, myląc krwawienie z miesiączką. Są różne szacunki, ale ok.10-15 procent pań, które poroniły jest w pełni tego świadoma. I choć kobiety na całym świecie mają różny dostęp do opieki, to mimo to doświadczenie utraty dziecka jest bardzo wspólne. Nie tylko chodzi o przeżywane emocje, ale i o to, jak są traktowane przez otoczenie .  Więcej empatii Wiele kobiet, nawet w krajach rozwiniętych, które mają teoretycznie dostęp do najlepszej opieki zdrowotnej, niestety nie otrzymuje odpowiedniej opieki po utracie dziecka. Język medyczny używany w odniesieniu do poronienia i martwego porodu może być sam w sobie traumatyczny. Nie brakuje historii kobiet, które w szpitalu w chwili, gdy potrzebowały największego wsparcia, zostały potraktowane przez personel bardzo przedmiotowo i...

Z powodu smogu na Śląsku umierają dzieci
AdobeStock
Aktualności
Smog powoduje białaczkę, guzy mózgu, poronienia. Najgorzej jest na Śląsku
Dr Katarzyna Musioł z oddziału pediatrii w szpitalu w Rybniku przestawiła zatrważające dane na temat tego, jak smog niszczy zdrowie dzieci. Czy władze zaczną prowadzić efektywną politykę antysmogową?

Dr Katarzyna Musioł, ordynator pediatrii w szpitalu w Rybniku, ujawniła, jak ogromny i tragiczny w skutkach jest wpływ zanieczyszczenia powietrza na człowieka, a szczególnie na dzieci. Ordynator przedstawiła zatrważające dane i zaapelowała, by władze w Polce w końcu zaczęły robić coś, by zmienić tę sytuację. Smog znacznie zwiększa ryzyko wystąpienia choroby nowotworowej Dr Katarzyna Musioł wylicza: „Na Śląsku odnotowuje się najwięcej zgonów z powodu nowotworów w Polsce (w przeliczeniu na 100 tys. mieszkańców). I stanowi to około 10 procent więcej aniżeli średnia krajowa”. Na oddziale pediatrii, na którym pracuje, guzy u dzieci wykrywa się bardzo często. „W grudniu 2019 roku w jedynym tygodniu na oddziale pediatrii w rybnickim szpitalu u dwójki dzieci rozpoznaliśmy 4-centymetrowe guzy mózgu. Jeden chłopczyk tydzień temu miał stwierdzoną kliniczną śmierć mózgu , przebywał na OIOMIE. W wyniku progresji choroby zmarł” – zdradziła ordynator i dodała: „Nieszczęsny piątek – gdy wysyłaliśmy duszące się niemowlę z RSV Wirusem na OIOM, rozpoznaliśmy też ostrą białaczkę limfoblastyczną u 3- miesięcznej dziewczynki z Rybnika. To są fakty, takie są realia naszego oddziału pediatrycznego”. Skutki smogu są tragiczne Ordynator rybnickiej pediatrii wskazała na wiele problemów, jakie powstają na skutek oddychania zanieczyszczonym powietrzem . Są wśród nich: depresje, wyższy stopień niepokoju u dzieci, problemy z pamięcią i koncentracją, trudności z kontrolą emocji, gorsze kompetencje społeczne, częstsze przypadki chorób ze spektrum autyzmu . To nie wszystko. Jak stwierdziła doktor, smog truje nie tylko dzieci i osoby dorosłe, lecz również uszkadza płody. „Zanieczyszczone powietrze nie tylko szkodzi dzieciom i nam dorosłym, ale również przenika do płodu . Cząstki są na tyle małe, że,...

Czy można jeść maliny w ciąży
AdobeStock
Zdrowie w ciąży
Czy jedzenie malin w ciąży może doprowadzić do poronienia?
Na temat jedzenia malin w czasie ciąży, a zwłaszcza picia malinowej herbaty krążą sprzeczne opinie. Sprawdzamy, co sądzą o tym eksperci – lekarze ginekolodzy.

Choć maliny uchodzą za bardzo zdrowe owoce, wiele przyszłych mam słyszy, że w ciąży najlepiej z nich zrezygnować, bo mogą wywołać przedwczesne skurcze, a nawet doprowadzić do poronienia. Wyjaśniamy, czy kobieta w ciąży może jeść maliny, pić herbatę malinową i sok. I co różni napar z owoców od tego sporządzonego z liści malin. Maliny i obawy Jedząc same owoce, nie zaszkodzisz ani dziecku, ani sobie. Skąd zatem wspomniane wyżej kontrowersje? Zdaniem dr Bożeny Kowalskiej, ginekolog położnik z Kliniki Bocian w Warszawie, odmienne zdania na temat jedzenia malin w ciąży wynikają stąd, że inaczej działają liście, a inaczej owoce . Kobieta w ciąży bez obaw może jeść maliny (owoce) i pić herbatę malinową (z suszonych owoców). W odpowiedzi udzielonej czytelniczce miesięcznika „Twoje Dziecko” lekarka podkreśla, że napar z liści malin w pewnych okresach ciąży może działać pobudzająco na pracę mięśni macicy. A to – dodajmy – zakończyć się może poronieniem lub przedwczesnym porodem. Dlatego herbaty z liści malin nie należy pić bez wyraźnych zaleceń. Liście malin i skurcze O wpływie naparu z liści malin na wywołanie skurczów porodowych mówi także dr Marzena Jurczak-Czaplicka, ginekolog położnik z Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie w wywiadzie opublikowanym w mamotoja.pl ( Uwaga na niektóre domowe sposoby leczenia w ciąży ). Lekarka wyjaśnia, że picie naparu może być zalecane pacjentkom, ale dopiero po 35. tygodniu ciąży . Służy to sprawniejszemu rozpoczęciu akcji porodowej . Jedzenie samych owoców, a także picie przyrządzonej z nich herbaty nie sprawi, że stracimy ciążę, nie spowoduje też, że akcja porodowa zacznie się za wcześnie. Co więcej, jest nie tylko bezpieczne, ale i ważne dla zdrowia. Jedzenie malin w ciąży – korzyści Maliny mają dużo wartościowych składników odżywczych. Zawierają cenny potas,...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Współpraca reklamowa
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
wierszyk o Mikołaju
Święta i uroczystości
Wierszyk o Mikołaju –​ krótkie, łatwe i śmieszne propozycje
Ewa Janczak-Cwil
Co na odporność dla dzieci
Zdrowie
Co na odporność dla dziecka – 6 skutecznych i sprawdzonych metod [oraz 3 produkty z apteki]
Joanna Biegaj
Adwent
Święta i uroczystości
Adwent: co to jest, kiedy się zaczyna i kończy? Zwyczaje i symbole adwentu
Luiza Słuszniak
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
Mikołajki życzenia
Święta i uroczystości
Życzenia na mikołajki 2022 – oryginalne i śmieszne wierszyki
Joanna Biegaj
Co to są roraty?
Święta i uroczystości
Roraty: co to za msza? Kiedy są odprawiane i jak wyglądają?
Luiza Słuszniak
witamina D
Zdrowie
Witamina D – korzyści, normy dla dzieci dzieci i dorosłych, źródła witaminy D
Małgorzata Wódz
sennik dziecko
Aktualności
Sennik: dziecko – znaczenie snów, w których pojawiają się dzieci
Joanna Biegaj
mleko z czosnkiem
Zdrowie
Mleko z czosnkiem – jak działa, na co pomaga, przepisy
Joanna Biegaj
Glukoza w moczu w ciąży
Zdrowie w ciąży
Glukoza w moczu w ciąży – co oznacza, jakie objawy jej towarzyszą?
Ewa Janczak-Cwil
Zabawy mikołajkowe
Święta i uroczystości
Zabawy na mikołajki: gry, konkursy, zabawy ruchowe i inne pomysły mikołajkowe
Joanna Biegaj
Jak wzmocnić odporność?
Zdrowie
Naturalne sposoby na wzmocnienie organizmu u dziecka: zakwas, oxymel, miód i inne
Adrianna Trusiuk
zasiłki dla samotnej matki
Prawo i finanse
Zasiłki dla samotnej matki –​ co przysługuje? Świadczenia, dodatki, zasiłek z MOPS
Małgorzata Wódz
masa solna przepis i ozdoby z masy solnej
Gry i zabawy
Masa solna – jak zrobić idealną masę solną krok po kroku [PRZEPIS]
Magdalena Drab
dekoracje świąteczne, śnieżynka
Święta i uroczystości
Śnieżynki z papieru – 7 wzorów do wycinania
Agnieszka Szumigaj
Wierszyki świąteczne
Święta i uroczystości
Wierszyki świąteczne: krótkie, śmieszne, dla dzieci, życzenia SMS
Milena Oszczepalińska
gorączka u dziecka
Pielęgnacja
Przegrzanie dziecka: objawy, co zrobić, gdy dziecko jest przegrzane
Małgorzata Wódz
list do Mikołaja
Święta i uroczystości
List do św. Mikołaja – 8 wzorów do druku
Magdalena Drab
Tran dla dziecka
Żywienie
Tran dla dziecka –​ jaki wybrać, od kiedy i ile podawać? Wyjaśnia pediatra
Małgorzata Wódz
jak ubierać niemowlę jesienią
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę jesienią – co założyć dziecku na spacer i w domu?
Joanna Biegaj