billboardy o aborcji zamiast pomocy dzieciom
fot. mamotoja

SKANDAL: za billboardy antyaborcyjne można by wykarmić 4655 głodnych dzieci ROCZNIE!

Billboardy prorodzinne i przeciwko aborcji są już w całej Polsce. Kampanie prowadzone przez Fundację Nasze Dzieci Kornice kosztują miliony złotych, a przecież te pieniądze można by wydać na realną pomoc dla potrzebujących dzieci: dożywienie, pomoc psychologiczną, wózki inwalidzkie.
Magdalena Drab
billboardy o aborcji zamiast pomocy dzieciom
fot. mamotoja
Billboardy z dzieckiem w łonie przypominającym serce i pisanym dziecięcą ręką hasłem potępiającym rozwody widziała już chyba większość Polaków. Mało kto wie jednak, ile kosztują kampanie antyaborcyjne i prorodzinne prowadzone w całej Polsce. To ogromne pieniądze, których jednocześnie brakuje na jedzenie i pomoc medyczną dla dzieci w potrzebie.

Ile kosztują billboardy antyaborcyjne?

Aktywistki ze Szczecina i Koszalina policzyły, ile dokładnie kosztuje kampania prowadzona od listopada 2020 roku w Polsce. Na billboardy promujące antyaborcyjne i prorodzinne hasła wydano już prawdopodobnie ok. 5,5 miliona zł! Kobiety podsumowały, na co można by przeznaczyć te pieniądze. Tak ogromna kwota to:
  • roczne dożywienie 4655 dzieci
  • wypożyczenie 4702 specjalistycznych łóżek rehabilitacyjnych
  • 1640 tygodniowych turnusów rehabilitacyjnych dla dzieci z trisomią
  • 40 000 godzin pomocy psychologicznej
  • zakup 1868 wózków dla dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym

- napisały na Facebooku. A to pewnie i tak nie są kompletne koszty obu kampanii prowadzonych przez Fundację Nasze Dzieci Kornice, bo w ostatnich tygodniach billboardów na ulicach przybywa. 

„Tak wygląda "pro-life” w praktyce. Miliony wyrzucone na nikomu niepotrzebne plakaty w miejsce faktycznego wsparcia, którego tak bardzo potrzebują polskie dzieci i ich rodziny. Ochrona „abstrakcyjnego życia” w miejsce pomocy tym, którzy naprawdę żyją” - dodała Martyna Kaczmarek w swoim poście.

Jednocześnie kontrowersyjne billboardy coraz częściej stają się polem do wymiany poglądów. A niektóre hasła dosadnie pokazują, co o bezsensownych kampaniach myślą obywatele.


Zobacz też:
Redakcja poleca: Czy jesteś za zaostrzeniem przepisów pozwalających na aborcję? [SONDA ULICZNA]
Zaostrzenie przepisów ustawy antyaborcyjnej wzbudza gorącą dyskusję społeczną. Zapytaliśmy przechodniów, co myślą na ten temat. Jesteście ciekawi odpowiedzi? Zobaczcie sondę!
Oceń artykuł

Ocena 2 na 4 głosy

Zobacz także

Popularne tematy