Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
pielęgnacja
fotolia.com
Wygląd i samopoczucie

10 zastosowań oleju kokosowego w ciąży (i później)

W ciąży docenisz go za przyjemny zapach i brak sztucznych składników, które mogłyby zaszkodzić dziecku. Przeczytaj, jak możesz używać oleju kokosowego!

Olej kokosowy ma mnóstwo zalet! Coraz częściej można go znaleźć na półkach zwykłych sklepów spożywczych. Bardzo dobrze sprawdzi się także jako kosmetyk i to o wielu zastosowaniach. Czytaj, jakich!

1.    Maseczka do twarzy

W ciąży na suchą skórę narzekają kobiety w 1., 2. i 3. trymestrze. Olej możesz nałożyć bezpośrednio na skórę twarzy. Możesz także przygotować maseczkę, np. zmieszać go z miodem, rozgniecionym bananem lub awokado. Wystarczy 10 minut, a skóra będzie bardziej nawilżona i elastyczna. 

2.    Suplement diety

Olej kokosowy obniża cholesterol i ma właściwości przeciwzapalne. Możesz zastąpić nim zwykły olej rzepakowy. Będzie pyszny np. do pieczonych warzyw! Niektórym smakuje nawet jedzony łyżeczką na surowo...

3.    Krem na rozstępy

Jest tłusty i pięknie pachnie. Zamiast płacić za krem na rozstępy z drogerii, kup sobie słoiczek czystego oleju kokosowego. Będzie taniej i bardziej ekologicznie. Nie zlikwiduje już istniejących rozstępów, ale uchroni skórę przed powstaniem nowych.

4.    Dodatek do koktajlu

Olej kokosowy cenimy za wspaniałe właściwości smakowe. Zmieszany z porcją warzyw i owoców dostarczy też niezbędnych w ciąży witamin. Wypróbuj np. taki przepis: 

zmiksuj pół szklanki wody kokosowej, 1 banana, 1 ogórka, 1 szklankę liści szpinaku i ćwierć szklanki jagód. Powoli dolej 2 łyżeczki ciepłego rozpuszczonego oleju kokosowego. Dodaj trochę lodu. Miksuj aż do uzyskania gładkiej masy. 

Zobacz promocje i kody rabatowe w Strefa Urody na olej kokosowy i inne kosmetyki!

5.    Olejek do kąpieli

Rozpuść w garnku kilka łyżek oleju kokosowego. Dodaj do letniej kąpieli. Olej wspaniale odżywi skórę i pomoże Ci się odprężyć.

6.    Krem pod oczy

Jeżeli w ciąży masz kłopoty ze spaniem, użyj kremu na opuchnięte powieki. Ale nie takiego z drogerii! Zastąp go olejem kokosowym. Wklep pod oczy tak, jak zrobiłabyś ze zwykłym kremem pod oczy. 

7.    Maseczka na włosy

W ciąży wiele kobiet narzeka na osłabione i przesuszone włosy. Oleju możesz użyć jako maseczki przed umyciem włosów - rozsmaruj 1-2 łyżki na całej długości i zostaw na 15 minut. Jeżeli włosy się puszą, rozetrzyj niewielką ilość oleju w opuszkach palców i przesuń nimi po włosach. Olej je wygładzi.

8.    Balsam do ust

Znakomity na spierzchnięte usta. Wygładza, pięknie pachnie i jest całkowicie naturalny!

9.    Środek łagodzący na skórę

U kobiet z egzemą hormony ciążowe mogą zadziałać dwojako.  Objawy mogą się wyciszyć lub nasilić. Jeżeli jesteś w tej drugiej sytuacji, sięgnij po olej kokosowy zamiast sterydowych maści. 

10.    Krem na brodawki

W trakcie laktacji wiele kobiet chętnie sięga po olej jako środek na popękane brodawki. Używają go zamiast lanoliny, bo jest bezpieczniejszy dla niemowlęcia.  


 

9 zastosowań oleju kokosowego dla mam i kobiet w ciąży [WIDEO]

uroda w ciąży, pielęgnacja ciała w ciąży
Panthermedia
Zdrowie w ciąży
Piękna w ciąży
Lubisz o siebie dbać? Nic nie stoi na przeszkodzie, byś również w ciąży relaksowała się w gabinetach kosmetycznych.

// Wizyta w salonie piękności to idealny sposób na poprawę humoru – a przecież szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko! Dlatego rozpieszczaj się do woli w trakcie tych magicznych 9 miesięcy – potem, gdy bobas już będzie na świecie, będziesz miała dla siebie mniej czasu. Zanim jednak oddasz się w ręce kosmetyczek i masażystek, upewnij się, że dany zabieg jest dozwolony w czasie ciąży. Oto nasza mała ściąga jak dbać o siebie w ciąży – zapoznaj się z nią i… niech piękno będzie z tobą! Zabiegi pielęgnacyjne, które mogą być wykonywane w trakcie ciąży Zabiegi na twarz dla kobiet w ciąży Oczyszczanie przy użyciu preparatów ziołowych – naturalne składniki doskonale poradzą sobie z krostkami, zaskórnikami i nierównym kolorytem  i są w pełni bezpieczne dla mamy i maleństwa. Jeśli chcesz, by twoja buzia emanowała blaskiem, możesz skusić się na pysznie pachnącą maseczkę owocową. To bogate źródło witamin, polifenoli i flawonoidów, które skutecznie neutralizują działanie wolnych rodników. W salonie możesz spytać o nieinwazyjne zabiegi dotleniające skórę, które rozjaśniają przebarwienia (lubiące pojawiać się w trakcie ciąży). Mikrodermabrazja, czyli mechaniczne, łagodne ścieranie martwego także jest w pełni bezpieczne dla przyszłych mam. Lubisz masaże? Zafunduj sobie przyjemność i skuś się na relaksacyjny masaż twarzy, dekoltu i szyi. Cudownie uspokaja i relaksuje. Jego zadaniem nie jest jednak tylko odstresowanie ciężarnej, ale także zadbanie o wygląd buzi. Taki masaż poprawia ukrwienie, nadaje skórze ładny koloryt. Masz jasną oprawę oczu i do tej pory regularnie robiłaś hennę? W ciąży nie musisz z niej rezygnować! Zobacz też: Kosmetyki dla kobiet w ciąży Włosy i paznokcie Przed ciążą farbowałaś włosy lub robiłaś trwałą? Martwisz się, że teraz chemiczne preparaty...

krem dla kobiety w ciąży
Fotolia
Wygląd i samopoczucie
Zadbaj o ciało w ciąży i po porodzie: jakie kosmetyki i zabiegi wybrać?
Ciąża to duże wyzwanie dla twojego ciała, dlatego traktuj je z troską i czułością. Odpowiednio dobrane kosmetyki pomogą ci wyglądać pięknie i świeżo. Co wybrać? Oto lista.

Ciąża dodaje kobiecie urody, ale z drugiej strony naraża ją na pojawienie się niechcianych pamiątek: rozstępów i żylaków. Jak im zapobiegać? Po pierwsze, dużo się ruszaj. Po drugie, dużo pij, dzięki czemu nawilżysz skórę od wewnątrz. Po trzecie, codziennie smaruj ciało preparatami nawilżającymi i na rozstępy. Żeby osiągnąć efekty, musisz być systematyczna.  I po czwarte – wybierz naprawdę skuteczne kosmetyki. 1. Krem na rozstępy z elastyną i olejem z migdałów ​Elastyna ujędrnia skórę, a olej migdałowy ulelastycznia ją – oba składniki mają działanie zapobiegające powstawaniu rozstępów. Preparat z elastyną i olejem z migdałów jest wskazany także po ciąży do stosowania na bliznę po cesarskim cięciu.    Kosmetyki w ciąży i po porodzie - sprawdź opinie 2. Intensywnie ujędrniający balsam do pielęgnacji biustu Jeśli nie chcesz, żeby po ciąży i karmieniu naturalnym twoje piersi straciły kształt, dbaj o nie już od pierwszych tygodni ciąży. Rano i wieczorem stosuj preparat nawilżający i wygładzający, który pomaga ujędrnić skórę piersi i poprawia kształt biustu.      3. Olejek pielęgnacyjny przeciw rozstępom Tak samo jako biust, dbaj o skórę na udach, pośladkach i brzuchu. Żeby nie dopuścić do powstania rozstępów, stosuj preparaty zwiększające elastyczność skóry. Tak działa np. ekstrakt z łubinu, który pobudza produkcję włókien skóry, poprawiając jej odporność na rozciąganie .     5.  Krem na istniejące rozstępy Nie tylko zapobiega powstawaniu nowych rozstępów, lecz także – dzięki zawartości masła shea i kwsu hialuronowego – zmniejsza już istniejące.   6. Maska nawilżająca do twarzy Stosowana regularnie pomoże zachować świeży wygląd i zapobiegnie przesuszaniu się skóry – a to...

jak dbać o dziąsła w ciąży
Fotolia
Zdrowie w ciąży
Poznaj 5 sposobów na zdrowe dziąsła w ciąży
Masz kłopoty z dziąsłami? Bolą, krwawią? Nie jesteś sama! To częste w ciąży. Przeczytaj, jak je pielęgnować, żeby było lepiej.

Dziąsła w ciąży często krwawią, puchną, bolą podczas mycia zębów. Nie martw się, na szczęście nie jest to objaw paradontozy , tylko jedna z ciążowych dolegliwości, spowodowanej m.in. przez ciążowe hormony i kruche, rozszerzające się naczynia krwionośne w ciąży. Zdrowie dziąseł jest jednak bardzo ważne, a krwawienie dziąseł i ból, których doświadczamy w ciąży powodują duży dyskomfort. Jak więc dbać o dziąsła w ciąży , żeby były zdrowe i nie bolały? Dziąsła w ciąży: regularne mycie zębów Chociaż odczuwasz ból podczas mycia zębów i nie chcesz jeszcze bardziej podrażniać dziąseł, nie masz wyjścia: regularne mycie zębów to podstawa także w dbaniu o dziąsła. Wybierz pastę do zębów przeznaczoną do wrażliwych dziąseł, np. Meridol, Sensodyne Repair and Protect, Weleda pasta z ratanią. Używaj miękkiej szczoteczki – możesz też delikatnie masować nią dziąsła. Jeśli nie możesz umyć zębów po posiłku, napij się chociaż wody lub weź gumę do żucia, żeby  przywrócić właściwe pH w ustach. - Zęby szczotkujmy min. 2 razy dziennie, a najlepiej po każdym posiłku. Wykonujmy tą czynność za pomocą szczoteczki o miękkim włosiu, łagodnie, aczkolwiek dokładnie. Szczoteczkę trzymajmy pod kątem 45 stopni i ruchem wymiatającym od linii dziąseł - nie odwrotnie - ku dołowi myjmy zęby - mówi stomatolog, Monika Stachowicz z Centrum Leczenia i Profilaktyki Paradontozy Periodent w Warszawie. Używaj nitki dentystycznej Jeśli twoje dziąsła są obolałe i krwawiące, musisz zachować ostrożność używając nitki dentystycznej, zęby jeszcze bardziej ich nie podrażnić. Ważna jest odpowiednia technika nitkowania . Samo używanie nitki dentystycznej jest jednak ważną częścią odpowiedniej pielęgnacji zębów i dziąseł – w szczelinach międzyzębowych zbiera się płytka i kamień nazębny, które uciskają tkanki dziąseł, sprzyjają...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
świadectwo z paskiem
Wychowanie
Czerwony pasek na świadectwie — od jakiej średniej? Wymagania i kryteria 2023
Joanna Biegaj
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Życzenia na Dzień Ojca
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Ojca 2023: od małego i dorosłego dziecka (krótkie, wzruszające, śmieszne)
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz