cytaty o narodzinach dziecka
fot. Adobe Stock

Najpiękniejsze cytaty o narodzinach dziecka. Chwytają za serce!

Cytaty o narodzinach dziecka są idealne do wpisania na kartkę z okazji przyjścia na świat małego człowieka. Świetnie sprawdzą się też jako grawer na prezencie lub dołączona do niego dedykacja. Przedstawiamy wyjątkowe sentencje z okazji narodzin dziecka.
Joanna  Biegaj
cytaty o narodzinach dziecka
fot. Adobe Stock

Cytaty o narodzinach dziecka ukazują piękno i magię tej wyjątkowej chwili. Po kilku miesiącach oczekiwań na świecie pojawia się nowy człowiek, nowe życie. Radość, duma, wzruszenie, początek czegoś wyjątkowego – właśnie te uczucia zawierają w sobie wybrane przez nas złote myśli.

Najpiękniejsze cytaty o narodzinach dziecka

Narodziny to nie tylko przyjście na świat dziecka. Narodziny to stworzenie mam: silnych, kompetentnych i zdolnych, które ufają sobie i znają swoją wewnętrzną siłę.

– Barbara Katz Rothman

***
Narodziny to okazja do przekroczenia granic. Aby wznieść się ponad to, do czego jesteśmy przyzwyczajeni. Dzięki narodzinom dziecka można sięgnąć głębiej w siebie i poznać się lepiej, niż dotychczas. Można zobaczyć to, z czego naprawdę jesteśmy zbudowane, a także siłę, którą uzyskuje się w trakcie porodu.

– Marcie Macari

***
Urodzenie dziecka nie jest czymś, przez co cierpimy. Jest czymś, w czym czynnie bierzemy udział i z czego się cieszymy.

– Sheila Kitzinger

***

Moment, w którym rodzi się dziecko jest też momentem, w którym rodzi się mama. Ona wcześniej nie istniała. Kobieta istniała, ale mama nigdy. Ona jako mama, to ktoś zupełnie nowy.

– Rajneesh

***
Narodziny dziecka powinny być twoim największym osiągnięciem, nie twoim największym lękiem.
– Jane Weidemann

***
Kiedy decydujesz się na dziecko, zgadzasz się, że od tej chwili twoje serce będzie przebywało poza twoim ciałem.
– Katharine Hadley

***
Oddech to pierwsza rzecz, jaką dostajemy po narodzinach i ostatnia, jaką oddajemy przed śmiercią. To tak proste, że wydaje się bez znaczenia. A jednak jest najważniejsze.
– Miriam Dubini

***

Dziecko rodzi się z potrzebą bycia kochanym. I nigdy z tego nie wyrasta.

– Frank Clark


***
W naszej kulturze istnieje sekret i nie jest nim to, że poród jest bolesny, ale to, że kobiety są silne.

– Laura Stavoe Harm


***

Urodzenie dziecka nie jest czymś, przez co cierpimy. Jest czymś, w czym czynnie bierzemy udział i z czego się cieszymy.

– Sheila Kitzinger

Cytaty o narodzinach dziecka: Jan Paweł ll

Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta.

***
Dziecko jest najpiękniejszym darem dla rodziny, dla narodu. Nigdy nie odrzucajmy tego daru Boga.


***

Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka. 


***

Troszcząc się o każde dziecko przychodzące na świat i otaczając je czułą i rzetelną opieką, Kościół wypełnia swoje podstawowe posłannictwo.

***
Pragnę… wypowiedzieć tę radość, jaką dla każdego z nas stanowią dzieci, wiosna życia, zadatek przyszłości każdej dzisiejszej ojczyzny.


Zobacz także: 
Redakcja poleca: Lampion z dyni: jak go zrobić krok po kroku? [WIDEO]
Lampion z dyni to jedna z tradycji na Halloween. Gotowy lampion może zdobić dom przez całą jesień, a nie tylko w święto duchów. Podpowiadamy, jak go zrobić w kilku prostych krokach (i co zrobić, żeby przetrwał dłużej!). Jego wykonanie naprawdę nie jest trudne!
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy