Czas na testy szczepionek na koronawirusa dla dzieci
fot. Adobe Stock

Czas na testy szczepionek na koronawirusa dla dzieci!

Grupa specjalistów apeluje, by rozpocząć testy szczepionek, które będą przeznaczone dla dzieci. Żadna z firm nie wzięła do tej pory pod uwagę zdrowia najmłodszych...
Joanna  Biegaj
Czas na testy szczepionek na koronawirusa dla dzieci
fot. Adobe Stock
Prace nad szczepionką na koronawirusa w są już bardzo zaawansowane. Rosjanie już kilka tygodni temu ogłosili, że mają szczepionkę! Co jednak ze szczepionką dla dzieci? Żadna firma nie rozpoczęła jeszcze badań pediatrycznych, dzięki którym możliwe byłoby testowanie szczepionki przeznaczonej dla najmłodszych.

Szczepionka na koronawirusa dla dzieci

W Stanach Zjednoczonych trwają obecnie prace nad trzema szczepionkami. „Prace nad szczepionką na koronawirusa przeznaczoną dla dorosłych posuwają się w błyskawicznym tempie, jednak nie rozpoczęliśmy jeszcze żadnych badań pediatrycznych” - wspomina dr Buddy Creech, specjalista chorób zakaźnych u dzieci z Uniwersytu Vanderbilt.

Dodaje również, że trzeba jak najszybciej zacząć testy nad szczepionką dla dzieci i nastolatków: „Wzywam, by nie czekać na zakończenie prac nad szczepionką dla dorosłych. Zacznijmy testy szczepionek dla nastolatków i młodszych dzieci. Powinniśmy ustalić dawki, opracować harmonogram szczepień i sprawdzić potencjalną skuteczność preparatu”.
Redakcja poleca: Jak zrobić kalendarz adwentowy z papieru?
Jeśli zastanawiasz się, jak zrobić kalendarz adwentowy z papieru, dobrze trafiłaś. Nasz jest łatwy do wykonania i efektowny, bo złoty! Dzięki kalendarzowi adwentowemu dziecku łatwiej jest czekać na gwiazdkę i prezenty. Znikające kolejne okienka kalendarza ułatwiają zrozumienie, ile jeszcze dni zostało do świąt i sprawiają, że ten czas nie dłuży się aż tak strasznie.

Stanowisko firm farmaceutycznych

Rzecznik największej firmy farmaceutycznej świata - Pfizer, ogłosił: „współpracujemy z regulatorami w kwestii planu badań pediatrycznych”. Inna amerykańska firma - Moderna, również planuje rozpoczęcie prac nad szczepionką dla dzieci: „w najbliższej przyszłości, pod warunkiem uzyskania zgody organów regulacyjnych”.

Źródło: medonet.pl​

Zobacz także
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy