Czy niania powinna gotować posiłki? [WIDEO]

Każda niania powinna umieć ugotować dziecku zupę i proste drugie danie – uważa Joanna Jakubiak, właścicielka agencji niań i autorka poradnika "Zaufana niania". Zobacz film, z którego dowiesz się, co zrobić, kiedy opiekunka nie chce lub nie umie przyrządzić posiłku dla twojego dziecka.

Zobacz inne z serii: zaufana niania (14)

W tym odcinku cyklu mamotoja.pl pt. "Zaufana niania", w którym Joanna Jakubiak, właścicielka agencji niań i autorka poradnika "Zaufana niania" udziela rad, jak znaleźć dobrą opiekunkę do dziecka zapytałyśmy o to, czy powinniśmy wymagać od opiekunki gotowania posiłków dla naszego dziecka. Niestety, bardzo wiele niań, zwłaszcza młodych kobiet, nie umie tego robić!

Niania niechętnie gotuje

"Dla większości rodziców to idealne rozwiązanie" – mówi Jakubiak. I trudno się temu dziwić, gdyż po 8-9 godzinach pracy, wracające do domu mamy nie mają ochoty przyrządzać posiłków w kuchni. Wolą  ten czas spędzić z dzieckiem.

Dlatego autorka poradnika radzi, aby w tej sytuacji poszukać do opieki nad dzieckiem pani umiejącej gotować. I wcale nie chodzi o przygotowywanie wykwintnych dań. "To nie są trzydaniowe posiłki, tylko zazwyczaj prosta zupa i proste drugie danie. Wymagające do 30 minut przygotowań" – podkreśla. "To nie jest wielki problem, ale dla większości niań okazuje się to być przeszkoda nie do pokonania" – stwierdza.

Gotujmy z dzieckiem

Jakubiak jest bardzo dużą zwolenniczką gotowania z dzieckiem. Malucha można posadzić w foteliku i opowiadać mu o tym, co po kolei robimy. To też świetny sposób, aby edukować dziecko. "Nie traktujmy tego jako przykrego obowiązku" – podkreśla.

Autorka poradnika przyznaje, że nie rozumie pań, które twierdzą, że nie będą gotować, bo nie mają na to czasu, gdyż muszą pilnować dziecko. Jej zdaniem, podczas opieki nad dzieckiem bez problemu można znaleźć czas na przygotowanie obiadu. Zwłaszcza jeśli mamy dziecko śpiące w ciągu dnia godzinę lub dwie.

Z doświadczenia Jakubika wynika, że szczególnie młode nianie niechętne są gotowaniu. Przyczyna jest prosta – nie potrafią tego robić. "Możemy je w to wtajemniczyć, kupić książkę kucharską, nauczyć 3-4 podstawowych zup" – proponuje niania.

Znajdź idealną nianię dla dziecka na niania.pl

Joanna Jakubiak jest nianią z wieloletnim doświadczeniem i właścicielką agencji niań "Zaufana niania". We współpracy z wydawnictwem Edipresse wydała książkę poradnik "Zaufana niania", w której w bardzo przystępny i dowcipny sposób pokazuje jak skutecznie znaleźć nianię dla naszego dziecka.

A wy jakie macie doświadczenia z zatrudnieniem niani? Czy wasza niania gotowała posiłki? Podzielcie się swoim zdaniem w komentarzach!

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy