Nowy kanał edukacyjny TVP ABC
fot. AdobeStock

„Domowe Przedszkole” powraca!

TVP ABC przygotowało specjalny kanał edukacyjny dla najmłodszych. Mali widzowie mogą się poczuć jak w prawdziwym przedszkolu!
Milena Oszczepalińska
Nowy kanał edukacyjny TVP ABC
fot. AdobeStock
Po tym, jak rząd ogłosił konieczność zamknięcia żłobków, przedszkoli i szkół ze względu na szerzącą się epidemię koronawirusa, wielu rodziców zaczęło zadawać sobie pytanie o to, co zrobią z dziećmi w czasie, gdy sami będą musieli pracować. Zwykle w takich sytuacjach cenną pomocą stają się dziadkowie, ale nie tym razem. Wiadomo, że COVID-19 może przebiegać u dzieci bezobjawowo, natomiast u osób starszych być śmiertelnym zagrożeniem, dlatego zaleca się, by w czasie epidemii wnuki unikały kontaktu z dziadkami.

Skoro już dzieci muszą pozostawać w domach pod opieką rodziców, trzeba jakoś im ten czas zorganizować. Nie każdy bowiem ma możliwość skorzystania z dodatkowego zasiłku opiekuńczego. Jak zatem pogodzić pracę i opiekę na dzieckiem jednocześnie? Z pomocą przychodzi kanał TVP ABC, który już jakiś czas temu zmienił dopołudniową ramówkę tak, by dzieci mogły oglądać ulubione bajki bez reklam, podczas gdy ich rodzice muszą zajmować się obowiązkami służbowymi.

Zobacz też: Wirtualne spacery po muzeach, teatr dla dzieci online, koncerty i opera

Ale to nie wszystko. TVP ABC uruchomiło 23 marca wirtualny kanał edukacyjny „Domowe Przedszkole”. Kanał powstał w ramach projektu eSzkoła, dostępny jest na platformie vod.tvp.pl.

Wirtualne domowe przedszkole dla dzieci

Od 23 marca codziennie od poniedziałku do piątku między 9 a 13 dzieci mają możliwość uczestniczenia w wirtualnym przedszkolu. Justyna Karnowska, Dyrektor TVP ABC, przyznała: „Dostrzegliśmy pilną potrzebę, by zapewnić najmłodszym dzieciom edukację i zabawę w tym wyjątkowym czasie, gdy pozostają w domach. W ramach nowego kanału online przewidujemy nowość: żywą formułę z udziałem prowadzących, którzy zaangażują młodych widzów do interakcji. To sprawi, że wirtualne pasmo pomoże zastąpić im prawdziwe przedszkole”.

Zobacz też: Program tv dla dzieci na czas kwarantanny: najciekawsze propozycje!
Redakcja poleca: Jak przygotować dziecko do pójścia do przedszkola? [WIDEO]
Aby dobrze przygotować dziecko do pójścia do przedszkola, należy umożliwić mu wcześniejszy kontakt z innymi dziećmi oraz pozwolić na poznanie przedszkola, do którego będzie uczęszczało. Warto również czytać książki o przedszkolu dla dzieci, a także – o czym często rodzice zapominają – zadbać o swoje pozytywne nastawienie, to też ma duże znaczenie!

Oferta „Domowego Przedszkola” TVP ABC

Na kanale mali widzowie mogą oglądać:
  • programy edukacyjne z ulubionymi bohaterami, takie jak Domisie, Miś i Margolcia,
  • ponadczasowe filmy i seriale:, np. „Wyprawa Baltazara Gąbki”, „Bolek i Lolek”,
  • nowe produkcje, np. „Rodzina Treflików”,
  • „Baśnie i bajki polskie”.

Już wkrótce mają pojawić się tam także programy, w których prowadzący będą uczyć dzieci m.in. rysować, liczyć i rozpoznawać literki.
Domowe Przedszkole na TVP ABC

Zobacz też: 9 filmów w Netflixie, które uratują wasze dzieci przed nudą w czasie kwarantanny

Źródło: materiały prasowe

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy