Imię dla chłopca 2021: popularne, ładne i oryginalne imiona męskie
fot. Adobe Stock

Imię dla chłopca 2021: popularne, ładne i oryginalne imiona męskie

Imię dla chłopca w 2021 roku może być nietypowe, ale też bardziej tradycyjne – właśnie to te imiona królują w rankingach i domach polskich gwiazd. Wciąż nie wiesz, jak nazwać syna? Sprawdź listę najpopularniejszych i najbardziej oryginalnych imion dla chłopców 2021.
Sylwia Arlak
Imię dla chłopca 2021: popularne, ładne i oryginalne imiona męskie
fot. Adobe Stock
Wybór imienia dla chłopca to zawsze trudna decyzja dla jego rodziców. Niektórzy z nas wybierają takie imiona, które najbardziej nam się podobają. Inni inspirują się listami najpopularniejszych lub najbardziej oryginalnych imion ostatnich lat. Jeszcze inni sugerują się wyborem znanych i lubianych gwiazd. Jeśli szukacie imienia dla chłopca, koniecznie sprawdźcie te propozycje.

Popularne imię dla chłopca 2020 i 2021

Ministerstwo Cyfryzacji każdego roku publikuje listę najpopularniejszych imion, które nadawano w poprzednim roku. Znamy już listę najpopularniejszych imion 2020 roku, w tym imion dla chłopców. W 2021 roku lista prawdopodobnie będzie wyglądała podobnie. Może któreś z tych imion posłuży wam za inspirację?

Najpopularniejsze imiona męskie 2020:

 • Antoni – rodzice nazwali tak 8368 chłopców 
 • Jan – 7658 chłopców 
 • Aleksander – 7165 chłopców 
 • Jakub - 7162 chłopców 
 • Franciszek – 7124 chłopców 
 • Szymon – 6083 chłopców 
 • Filip –5474 chłopców 
 • Mikołaj – 5368 chłopców
 • Leon – 5018 chłopców
 • Stanisław – 4963 chłopców

Lista najpopularniejszych imion w 2019 i 2018 roku w dużej mierze wyglądała podobnie. W 2018 roku również najpopularniejszym imieniem był Antoni. Zarówno w 2018, jak i w 2019 roku na liście najpopularniejszych imion znaleźli się także Jan, Jakub i Franciszek. Wszystko wskazuje na to, że jesteśmy wierni swoim wyborom i lubimy klasykę!

Oryginalne imię dla chłopca 2020 i 2021

Dzięki liście udostępnionej przez Majsterstwo Cyfryzacji poznaliśmy też rzadkie imiona dla chłopców 2020 w Polsce. Niektóre wybrała zaledwie dwójka rodziców! Jest wśród nich wiele obco brzmiących (wręcz egzotycznych) imion. Pojawiają się też takie, które były popularne kilka czy kilkanaście lat wcześniej (m.in. Janusz) oraz imiona tradycyjne.

Garstka rodziców zdecydowała się na oryginalne imię dla chłopca w 2020 roku. Na liście Ministerstwa Cyfryzacji znajdują się takie imiona jak Platon, Tymur czy Elias. 

Imię dla chłopca 2020 i 2021: jak wybierały gwiazdy?

Po więcej inspiracji zaglądamy do życia gwiazd. Wśród celebrytów króluje imię Henryk (tak ma na imię m.in. dziecko Borysa Szyca i Justyny Nagłowskiej-Szyc, dziecko Małgorzaty Rozenek-Majdan i Radosława Majdana oraz dziecko Barbary Kurdej-Szatan i Rafała Szatana).

W 2020 roku popularne stało się też imię Bastian. Wszystko za sprawą dziecka Julii Kuczyńskiej (Maffashion) i Sebastiana Fabijańskiego. Dzięki Agnieszce Radwańskiej (która urodziła w 2020 roku swoje pierwsze dziecko) na popularności zyskało imię Jakub, dzięki Monice Mrozowskiej imię Lucjan, a dzięki Ani Starmach – imię Gustaw. 

Z kolei w 2021 roku na świat przyszedł syn Michała Wiśniewskiego, który otrzymał imię Falco i syn Agnieszki Włodarczyk, którego gwiazda nazwała wraz ze swoim partnerem Milan. Być może któreś z imion nadawanych przez celebrytów przypadnie wam do gustu?

Ładne imię dla chłopca 2020 i 2021: zagraniczne imiona dla chłopca

Jeśli ładne, polskie imiona dla chłopca, takie jak Jakub, Mikołaj, Marcin czy Krzysztof wydają się wam zbyt oklepane, możecie pomyśleć nad zagranicznym imieniem. Po inspirację sięgnijcie do listy najpopularniejszych zagranicznych imion dla chłopców 2020. Znalazły się na niej m.in. imiona:
 • Milo
 • Asher
 • Atticus
 • Oliver
 • Levi
 • Silas
 • Arlo
 • Leo
 • Theodore
 • Jasper

Zagraniczne imiona wybierają też gwiazdy. W 2017 roku Natalia Siwiec nazwała swoją córeczką Mia, a Artur i Sara Borucowie wybrali imię pochodzenia żydowskiego – Noah. 

Jakie imię dla chłopca 2021?

Niektórzy rodzice nadają dzieciom imię rozpoczynające się na konkretną literę. Inni chcą, by ich dziecko nazywało się tak samo, jak któryś z członków ich rodziny bądź bliskich przyjaciół. 

Wybierając imię dla dziecka, rodzice zastanawiają się też, czy postawić na długie, czy krótkie imiona dla chłopców. Obecnie stawiają raczej na to drugie rozwiązanie, które jest bardziej praktyczne. Krótkie imię rzadko się skraca czy zastępuje przezwiskiem. Łatwo je też zapamiętać. 

Pamiętajmy, że w Polsce nie nadamy dziecku imienia, które kojarzy się negatywnie (dobrym przykładem jest tu Lucyfer). Imię nie może ośmieszać dziecka i musi jednoznacznie kojarzyć się z płcią. 
Ważne, aby imię, które nadajesz synowi, ci się podobało, ale też, aby pasowało do nazwiska. Połączenie zagranicznego imienia i polskiego nazwiska często nie jest dobrym rozwiązaniem (i odwrotnie też). Wybierając imię dla chłopca w 2021 roku, pamiętaj, że twoje dziecko będzie nosiło je całe życie!
Zobacz też:
Redakcja poleca: Czy dziecko może mieć na imię... Tradycja? [WIDEO]
Jak to jest z imionami? Czy rodzice mogą puścić wodze fantazji? Czy dziecku można dać na imię Tradycja? A Mercedes? A Antek, zamiast Antoni? Możesz się zdziwić...
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy