GRY
 
 

Karm butelką i... miłością!

Nie wyrzucaj sobie, że karmisz butelką, nie myśl, że jesteś przez to gorszą mamą. Podając dziecku butelkę możesz mu też pokazać, jak bardzo je kochasz.

karmienie butelką
fot. Fotolia

Karmienie butelką może być dla ciebie i dziecka przyjemne. Te kilkanaście minut musi być jednak przepełnione miłością i cierpliwością.

Poświęć noworodkowi całą uwagę

W trakcie karmienia dziecko musi poczuć, że w tym czasie jesteś tylko i wyłącznie dla niego.
Nie spiesz się. Usiądź w cichym, spokojnym miejscu. W miarę możliwości nie rozmawiaj nawet z innymi domownikami (oczywiście nie dotyczy to rodzeństwa niemowlęcia, jeśli masz starszego synka lub córeczkę, od początku wciągaj ich w opiekę nad niemowlęciem).
Podczas karmienia nie czytaj książek ani gazet, ani nie oglądaj telewizji. Patrz dziecku prosto w oczy, czule do niego przemawiaj, uśmiechaj się. Ono tego naprawdę bardzo potrzebuje.
Redakcja poleca: Czy łatwo jest powrócić do pracy po ciąży? [SONDA ULICZNA]
Zapytaliśmy przechodniów, czy powrót do pracy po ciąży jest łatwy. Jesteście ciekawi odpowiedzi? Zobaczcie sondę!

Noworodek czuje twój nastrój

Noworodek nie rozumie, co do niego mówisz, ale doskonale wyczuwa twój nastrój. Dlatego zrelaksuj się zanim weźmiesz dziecko na ręce. Dziecko jest jak najczulszy barometr: jeśli będziesz zdenerwowana, to nie zadawaj sobie potem pytania, dlaczego płacze. Jeśli jesteś zdenerwowana, dziecko natychmiast to wyczuje i zacznie płakać.
Usiądź zatem w wygodnym fotelu, odpocznij, pomyśl o czymś ciepłym, o dziecku i o tym, jak bardzo je kochasz.
Doładuj
Przeładuj