kiedy otwarcie granic w Polsce?
fot. adobe stock

Kiedy otwarcie granic Polski? Znamy prawdopodobną datę!

Z nieoficjalnych informacji udzielanych przez polityków wynika, że granice Polski mają zostać otwarte w przeciągu kilkunastu dni. Możliwe jest, że połączenia międzynarodowe zostaną przywrócone już w czerwcu.
Katarzyna Gałązkiewicz
kiedy otwarcie granic w Polsce?
fot. adobe stock
Część krajów ogłosiła, że otworzy swoje granice 15 czerwca. Niewykluczone, że tym śladem pójdzie również Polska. Choć oficjalnej informacji jeszcze nie udzielono, to ta data najczęściej przewija się w wypowiedziach różnych polityków. Zarówno minister rozwoju Jadwiga Emilewicz, jak i minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz, zapewniają, że zależy im na szybkim, ale i bezpiecznym przywróceniu ruchu międzynarodowego.  

Kiedy Polska otworzy swoje granice?

We wtorek głos w sprawie otwarcia granic zabrał minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz. Zdaniem polityka, w przypadku Polski jest to kwestia dni lub tygodni:

„Jesteśmy na dobrej drodze i mam nadzieję, że w ciągu najbliższych tygodni restrykcje będą znoszone, a podróżowanie będzie możliwe jeszcze przed wakacjami” – powiedział szef ministerstwa spraw zagranicznych.
Redakcja poleca: SIDS, czyli zespół nagłej śmierci łóżeczkowej u niemowląt: jak zapobiegać?
SIDS to zespół nagłej śmierci łóżeczkowej, który dotyka niemowląt. Dzieci są pozornie zdrowe, ale pewnego dnia nie budzą się już ze snu. Jednak rodzice nie są bez szans! Można zmniejszyć ryzyko SIDS i skutecznie zapobiegać nagłej śmierci łóżeczkowej niemowląt. Sprawdź, co to za choroba, i które dzieci są szczególnie zagrożone SIDS.

Kwarantanna po powrocie do kraju?

Obecnie na granicach obowiązuje kontrola na przejściach granicznych oraz konieczność odbycia 14-dniowej kwarantanny po powrocie do kraju. Zwolnione są z niej jedynie poszczególne grupy zawodowe, które w ramach pracy przemieszczają się między krajami codziennie. Grupy te zostały wymienione w rządowym rozporządzeniu.

Konkretów w sprawie otwarcia granic w Polsce i konieczności odbywania kwarantanny po powrocie z zagranicy możemy spodziewać się na dniach. Wiele wskazuje na to, że polskie przejścia graniczne zostaną otwarte już w połowie czerwca.

Tanie linie lotnicze przywracają rejsy od lipca

Przypominamy, że tanie linie lotnicze Ryanair zapowiedziały, że od 1 lipca przywrócą do 40 proc. swoich lotów. Aby przewoźnik mógł wznowić loty, potrzebny jest jednak jeden warunek. Najpierw muszą zostać zniesione ograniczenia na lotniskach oraz te dotyczące podróżowania wewnątrz Unii Europejskiej. Na informację o tym, czy Ryanair będzie mógł latać z i do Polski trzeba jednak jeszcze poczekać.
W obliczu pandemii koronawirusa wakacje poza granicami kraju wciąż wydają się ryzykowne. Czy planujecie urlopy za granicą? Podzielcie się z nami w komentarzach swoimi planami na wakacje!
 
Źródło: o2.pl

Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy