klapki dziecięce
fot. Adobe Stock

Klapki dziecięce nie tylko na basen już od 10 zł

Klapki dziecięce przydają się nie tylko na basenie, ale też do chodzenia po ogrodzie czy po rozgrzanym piasku. Podpowiadamy jakie klapki dziecięce warto kupić.
Ewa Janczak-Cwil
klapki dziecięce
fot. Adobe Stock
Klapki dziecięce można kupić już za 10 zł. Te droższe, markowe to wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych. Mogą być wykonane z różnych materiałów, a co za tym idzie mieć różne właściwości.

Klapki dziecięce:
Na co zwrócić uwagę przy zakupie
  1. Klapki dziecięce japonki, 10 zł
  2. Klapki dziecięce Bambino, 17 zł
  3. Klapki dziecięce Lano, 19 zł
  4. Klapki dziecięce Aqua Speed, 20 zł
  5. Klapki dziecięce Big Star, 30 zł
  6. Klapki dziecięce adidas, 51 zł

Na co zwrócić uwagę przy zakupie klapków dziecięcych

Skóra na stopach dziecka jest bardzo delikatna. Dlatego klapki powinny być na tyle miękkie, aby poddawały się ruchom stóp. Podeszwa powinna uginać się pod przodostopiem podczas chodzenia. Jeśli tego nie będzie robić, pasek zacznie ocierać grzbiet stopy.

Najlżejsze są klapki z panki EVA. Jest ona bardzo elastyczna i ugina się pod ciężarem dziecka. Materiał ten wykorzystywany jest w produkcji obuwia sportowego do biegania ze względu na duże właściwości amortyzujące. Jest nieco mniej trwała niż guma czy kauczuk, ale noga dziecka rośnie szybko, więc takie klapki powinny wytrzymać czas, przez jaki klapki będą pasować rozmiarem. Najszybciej zniszczą się podczas chodzenia po asfalcie, kostce brukowej czy żwirowej ścieżce.

Najcięższe są klapki gumowe, ale za to są bardzo trwałe. Mają też wysokie właściwości antypoślizgowe, są więc bezpieczniejsze na mokrym i twardym podłożu. Bez problemu zniosą chodzenie po żwirze czy innym podłożu, które może uszkadzać klapki piankowe.

Klapki dziecięce uniwersalne – na basen i na lato

Wybierając klapki dziecięce na basen i na wakacyjne wyjazdy warto zwrócić uwagę na ich kolor. Im jaśniejsze, tym mniej będą nagrzewać się na słońcu. Klapki w ciemnych kolorach warto na plaży odwracać podeszwami do góry, aby część podeszwy stykająca się ze stopą nie oparzyła dziecka. Tylko czy będzie ono o tym pamiętać?

Czy japonki to dobry pomysł dla dziecka?

Naszym zdaniem: nie! Jest tak dlatego, że mają całkiem płaską podeszwę, która nie podpiera dostatecznie stopy. Cienki pasek z kolei nie jest w stanie stabilnie utrzymać stopy na podeszwie, co sprzyja skręceniu kostki na nierównym podłożu lub urazom delikatnej skóry dziecka. Nie każdy malec będzie też w stanie znieść słupek paska między palcami stóp.
Redakcja poleca: Jak przygotować dziecko do pójścia do przedszkola? [WIDEO]
Aby dobrze przygotować dziecko do pójścia do przedszkola, należy umożliwić mu wcześniejszy kontakt z innymi dziećmi oraz pozwolić na poznanie przedszkola, do którego będzie uczęszczało. Warto również czytać książki o przedszkolu dla dzieci, a także – o czym często rodzice zapominają – zadbać o swoje pozytywne nastawienie, to też ma duże znaczenie!

Klapki dziecięce japonki, 10 zł

Kopia kultowych Havainasów wyprodukowana przez brazylijską firmę Cariris. Wygodne, trwałe, nie powodują odparzeń. Klapki dostępne w 4 kolorach: żółtym, czarnym, granatowym i białym oraz w następujących rozmiarach: 29, 31, 33. Wykonane z elastycznej pianki.
 
klapki dziecięce japonki

Klapki dziecięce Bambino, 17 zł

Zrobione z miękkiej i bardzo lekkiej panki EVA. Są bardzo elastyczne i wygodne podczas chodzenia. Podeszwa jest profilowana, z zagłębieniem na stopę. Górny pasek na ozdoby w kształcie fal, a po bokach otwory. Nieco wyższe pod piętą. Dostępne w rozmiarach od 24 do 35.
klapki dziecięce Bambino

Klapki dziecięce Lano, 19 zł

Klapki zrobione z miękkiej gumowej mieszanki. Podeszwa nieco wyższa pod piętą – grubość 2 cm. Od spodu bieżnik zapobiegający pośliźnięciu się. Od góry gumowa wyściółka zapobiegająca ześlizgiwaniu się stóp z klapków. Atrakcyjna, kontrastująca kolorystyka. Dostawa w cenie!
klapki dziecięce Lano

Klapki dziecięce Aqua Speed 30, 20 zł

Wykonane z pianki EVA. Podeszwa ma przetłoczenia zapobiegające pośliźnięciu się na basenie. Od góry ładnie wyprofilowany pasek, który dobrze utrzymuje klapki na stopach. Podeszwa od góry ma strukturę, która zapobiega ześlizgiwaniu się stóp z klapków. Wyjątkowo lekkie. Dostępne w rozmiarze 30.
 
klapki dziecięce aqua speed

Klapki dziecięce Big Star, 30 zł

Klasyczny fason. Podeszwa wyprofilowana tak (zagłębienie), aby stopa nie ześlizgiwała się na boki. Dostępne w rozmiarach: 28, 29, 30, 31, 32 oraz w kilku kolorach: białym, granatowym, granatowym brokatowym, białym brokatowym i niebieskim brokatowym. Dostawa w cenie. Cena regularna: 40 zł – teraz 10 zł taniej.
 
klapki dziecięce big star

Klapki dziecięce adidas, 51 zł

Zrobione z dobrej jakości kauczukowej mieszanki. Doskonale dopasowują się do stopy. Podeszwa jest miękka, wytrzymała i elastyczna, a więc zapewnia wysoki komfort podczas chodzenia – pasek nie wrzyna się w grzbiet stopy. Dostępne w rozmiarach 30 oraz 31 i tylko w kolorze różowym.
klapki dziecięce adidas

Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy