Koraliki do prasowania
fot. Adobe Stock

Koraliki do prasowania: najlepsze wzory i zestawy ZA GROSZE (+ szablony PDF do druku)

Koraliki do prasowania zwykle mają w zestawie wzory, które można z nich układać. Im są trudniejsze, tym lepsza zabawa, bo układanie koralików pozwala ćwiczyć koncentrację i rozwija u dzieci małą motorykę. I co równie ważne - zajmuje dzieci na długie minuty. Zabawa koralikami do prasowania jest genialnie prosta. Dzieci w skupieniu układają maleńkie koraliki na podstawkach, tworząc kolorowe wzory.
Magdalena Drab
Koraliki do prasowania
fot. Adobe Stock
Jeśli twoje dziecko uwielbia koraliki do prasowania, warto zaopatrzyć się w przeróżne wzory do ich układania. Zestawy koralików zazwyczaj kupuje się w komplecie z podstawkami w wybranych kształtach oraz gotowymi wzorami. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby spróbować ułożyć nowe kolorowe wzory: motyle, misie, kwiaty i jednorożce. Im bardziej zwariowane, tym lepiej! Możecie skorzystać z naszym podpowiedzi, a potem wymyślić własne wzory z koralików do prasowania.

Co to są koraliki do prasowania?

Zabawa koralikami do prasowania jest prosta i przynosi mnóstwo korzyści, także dla rozwoju dziecka. Na czym polega? Dziecko ma do dyspozycji mnóstwo (w niektórych zestawach nawet kilka tysięcy) kolorowych koralików do prasowania. Jego zadaniem jest ułożenie maleńkich koralików na podkładce z wypustkami (można posiłkować się wygodną pęsetą).

Gdy dziecko skończy układać wzór z koralików, gotowe dzieło trzeba uprasować (to zadanie dla rodzica!), przykrywając je wcześniej dołączonym do zestawu papierem do pieczenia. Wystarczy chwila i gotowe − pod wpływem ciepła koraliki łączą się, tworząc wymarzoną zabawkę.

Koraliki do prasowania: wzory

Aby ułatwić sobie zadanie, dziecko wsuwa pod przezroczystą podkładkę kolorowy szablon z gotowym wzorem, który odtwarza za pomocą koralików. Ale starsze dzieci bez trudu wymyślą też własne wzory do ułożenia z koralików: zwierzęta, postacie z bajek lub gier. To świetne ćwiczenie dla wyobraźni i bardzo kreatywna zabawa!

Poniżej kilka inspiracji! Wydrukuj oryginalne wzory do ułożenia z koralików do prasowania (kliknij w obrazek):

Wzór miś z koralików do prasowania


wzór miś z koralików do prasowania
Redakcja poleca: Jak przygotować dziecko do pójścia do przedszkola? [WIDEO]
Aby dobrze przygotować dziecko do pójścia do przedszkola, należy umożliwić mu wcześniejszy kontakt z innymi dziećmi oraz pozwolić na poznanie przedszkola, do którego będzie uczęszczało. Warto również czytać książki o przedszkolu dla dzieci, a także – o czym często rodzice zapominają – zadbać o swoje pozytywne nastawienie, to też ma duże znaczenie!

Wzór motyl z koralików do prasowania

wzór motyl z koralików do prasowania

Wzór robak z koralików do prasowania

wzór robak z koralików do prasowania

Wzór ryby z koralików do prasowania

wzór ryby z koralików do prasowania

Wzór kwiatek z koralików do prasowania

wzór kwiat z koralików do prasowania
 
 

Koraliki do prasowania, które świecą w ciemności

Aby uatrakcyjnić zabawę, kup dziecku koraliki, które po uprasowaniu świecą w ciemności. Warunek: powinny wcześniej poleżeć w mocnym świetle. Poza tym układa się je tak samo, jak zwykłe koraliki, i na koniec zaprasowuje gorącym żelazkiem. Świecące koraliki są dostępne w bajecznych kolorach, a niektórzy producenci oferują zestawy kolorów tematycznych, takich jak kolory jesieni czy barwy morskie.

Wodne koraliki do prasowania

Innym pomysłem na kreatywną zabawę koralikami jest tworzenie kolorowych wzorów z wodnych koralików. Do ich sklejania nie potrzeba ciepła, a więc nie używa się żelazka. Ułożony wzór wystarczy zmoczyć czystą wodą (np. zwilżonymi palcami), aby kuleczki poprzyklejały się do siebie. Rezultat pracy dziecka może być naprawdę efektowny!

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy