Nauka pisania liter
fot. Adobe Stock

Litera „Y” do druku – nauka pisania liter po śladzie

Nauka literek, w tym litery „Y”, nie musi być żmudna i nudna. Wydrukuj nasz szablon do nauki pisania litery „Y”, a twoje dziecko z łatwością nauczy się pisać tę literkę.
Dominika Bielas
Nauka pisania liter
fot. Adobe Stock
Nauka może być świetną zabawą, ale niezbędne są do tego odpowiednie narzędzia. Kilkulatek jest jeszcze często za mały na pracę w zeszycie, dlatego bardzo pomocne będą wszelkie kolorowe książeczki ze szlaczkami i literami. Możesz także skorzystać z naszych szablonów do nauki pisania literek. Poniżej znajdziesz materiały do nauki pisania literki  „Y”. 

Litera „Y” do nauki pisania po śladzie

Przed przystąpieniem przez dziecko do samodzielnej nauki pisania koniecznie wyjaśnij, jak się pisze wielką literę „Y” a jak małą „y”. Pokaż, gdzie się zaczyna i w jakim kierunku wykonać ruch ołówkiem. Następnie pozwól dziecku na samodzielną próbę napisania literek po śladzie. Koniecznie zwróć uwagę na to, jak maluch trzyma ołówek. Jeśli na samym początku utrwali nieprawidłowy chwyt, później będzie mu ciężej nauczyć się właściwego trzymania długopisu. Co więcej, może się także szybciej męczyć podczas nauki pisania.

szablon do nauki litery Y
Aby nauka pisania literek nie była żmudna i nudna, koniecznie wydrukuj nasz szablon do nauki pisania litery „Y”. Na początku dziecko będzie mogło poćwiczyć prawidłowe pisanie po śladzie, dzięki czemu utrwali sobie, jak wygląd literka. Następnie będzie mogło podjąć próby samodzielnego pisania. 

Kolorowanka z literą „Y”

Trening czyni mistrza, dlatego wspieraj dziecko. Jeśli mu się nie udaje, mów, że da radę i musi poćwiczyć. Ważne, by dziecko nie nie zraziło. Chwal, a nie krytykuj, w końcu się uda. W nagrodę po ciężko wykonanej pracy koniecznie wydrukuj poniższą kolorowankę.

kolorowanka z literą Y


Zobacz też:

Redakcja poleca: Chcesz, by dziecko ładnie pisało? Kup mu pióro
Nauka pisania to sama przyjemność. Jeśli oprócz kredek, ołówków i długopisu podarujesz swojemu przedszkolakowi pióro wieczne, będzie prawdziwym mistrzem kaligrafii.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy