Facebook/Laura Beaubraxsmum Wallis
fot. Bliźniaczki ciężko zachorowały po wizycie przeziębionej osoby

"Nie odwiedzaj dziecka, jeśli masz katar!" – posłuchajcie tej mamy!

Dla ciebie to "tylko katar" lub niegroźne przeziębienie, dla niemowlaka to groźna choroba, zagrażająca jego życiu. Przeczytaj ostrzeżenie tej mamy!
Hanna Szczesiak
Facebook/Laura Beaubraxsmum Wallis
fot. Bliźniaczki ciężko zachorowały po wizycie przeziębionej osoby
"Proszę, apeluję do każdego, kto ma katar lub jest przeziębiony, żeby nie przebywał w pobliżu niemowląt. Ktoś przeziębiony zrobił to moim dzieciom... Jedna z bliźniaczek oddycha tlenem, ma rurkę do karmienia, u drugiej może być tak samo. Proszę, jeśli jesteś chory, jeśli masz niewielki katarek, nie przebywaj z niemowlętami" – napisała na Facebooku Laura Wallis, mama bliźniaczek i dwojga starszych dzieci.

Dziewczynki urodziły się w 35. tygodniu ciąży. Laura uprzedzała rodzinę i znajomych, że bliźniaczki są podatne na infekcje. Prosiła, by nie narażać ich zdrowia. "Kiedy dziewczynki przyszły na świat, były wcześniakami. Wyjaśniłam rodzinie i przyjaciołom, że nawet drobna infekcja może być dla nich bardzo groźna. Poprosiłam, by wstrzymali się z odwiedzinami, jeśli są chorzy" – powiedziała Laura w rozmowie z Daily Mail. Jedna z koleżanek Laury nie dostosowała się do jej prośby i mimo przeziębienia odwiedziła dziewczynki.

Laura opublikowała na Facebooku zdjęcia bliźniaczek i ostrzeżenie dla wszystkich, nie tylko dla rodziców. Przyznała, że nie może uwierzyć, że ktoś świadomy swojej choroby naraził jej dzieci na niebezpieczeństwo.
  Czasem każdy z nas bywa nieodpowiedzialny i nie myśli o konsekwencjach swoich decyzji. W kwestii zdrowia musimy brać pełną odpowiedzialność za nasze zachowanie. Nie możemy narażać zdrowia innych. Laura apeluje do rodziców, by nie pozwalali przeziębionym krewnym czy przyjaciołom na odwiedziny, ale również do każdego z nas: jeśli czujesz, że "coś cię bierze" lub twój kilkulatek ma katar, nie idź w odwiedziny do przyjaciółki, która właśnie urodziła. System odpornościowy niemowląt nie jest w pełni wykształcony i możemy je narazić na niebezpieczeństwo!

Czytaj także: "Miejsce chorego dziecka jest w domu, nie w przedszkolu!"

Źródło: dailymail.co.uk
Redakcja poleca: Dr Piotr Gietka: Dziecięce szpitale powinny przypominać sale zabaw! [WIDEO]
Przyjazna atmosfera w szpitalu zmniejsza stres u dziecka i wspomaga leczenie. O domowej atmosferze w szpitalach, kolorowych salach i o tym, dlaczego choroby reumatyczne dotykają nawet małe dzieci, opowiada dr Piotr Gietka z Instytutu Reumatologii.
Oceń artykuł

Ocena 4 na 14 głosy

Zobacz także

Popularne tematy