fot. Instagram

Najdziwniejsze imiona dzieci gwiazd

Niektóre gwiazdy wymyślają dla swoich dzieci coraz bardziej niekonwencjonalne imiona. Taka moda panuje wśród gwiazd nie tylko za oceanem, ale ulegają jej też celebryci w Polsce. Zobacz kto i dlaczego nadał swojemu dziecku tak dziwne imię. I co na to znana psycholog?
Aneta Grinberg
fot. Instagram

Zachwyt nazwą apartamentu, państwa i ulubionego owocu… czyli dlaczego gwiazdy wybierają takie właśnie imię

Kiedy aktorka Liv Tyler urodziła w połowie lutego 2015 roku drugiego syna  i obwieściła światu jakie nadała mu imię (Sailor Gene Gardner) wywiązała się dyskusja o dziwnych imionach nadawanych dzieciom przez gwiazdy. Postanowiliśmy zrobić krótki przegląd najdziwniejszych imion dzieci gwiazd. Wysokie miejsce na naszej liście znalazła  Mariah Carey. Piosenkarka swoim bliźniętom nadała naprawdę niecodzienne imiona. Córeczkę nazwała Monroe - na część Marilyn Manroe. Syn Carey miał zdecydowanie mniej szczęścia. Imienia nie zawdzięcza bowiem ikonie kina a nowojorskiemu apartamentowi w marokańskim stylu, w którym jego ojciec oświadczył się mamie. Stąd nosi teraz imiona męskie Moroccan Scott.
Alicia Keys tak zafascynowała się Egiptem podczas pobytu w trasie koncertowej, że gdy na świat przyszedł jej synek nadała mu imię na część kraju faraonów – Egypt.
Jak donosiła kolorowa prasa Gwyneth Paltrow nadała swojej córce imię Apple; od jej ulubionego owocu. Syn z kolei został nazwany Mojżesz.

Czytaj też: Najpopularniejsze imiona na przestrzeni wieków
 
Redakcja poleca: Najpopularniejsze imiona dla dziewczynek 2016 - ranking imion. FILM
Czy imię Twojej córki jest na liście najpopularniejszych imion dla dziewczynek w 2016 roku? Sprawdź w najnowszym rankingu Ministerstwa Cyfryzacji!

Polskie gwiazdy też potrafią zaszaleć z imionami kierując się swoimi własnymi fascynacjami

Prekursorem wśród polskich gwiazd jest Michał Wiśniewski. Ten może być pewien, że jego dzieci nie będą miały wielu imienników w klasie, ani nawet roczniku. Nazwał on dzieciaki: Xavier, Fabienne, Etiennette, Vivienne, Vienna. Z kolei Katarzyna Figura dała swoim córkom na imię: Koko Claire i Kaszmir Amber. Imiona męskie i żeńskie podobno mają związek z indiańskimi korzeniami ich ojca. Katarzyna Skrzynecka jest tak zakochana w Grecji, że  gdy urodziła swoją córeczkę nazwała ja na część ukochanego kraju. Dlatego jej córka nosi imiona Alikia Ilia. Wielu zastanawia się skąd imię syna Doroty Gawryluk, która nadała mu imię Nikon. Córka Roberta Leszczyńskiego na imię ma Vesna. Krzysztof Ibisz ma syna o imieniu Vincent. Sara May nadała synowi imię Robin. A Joanna Liszowska nazwała córki: Emma i Stella. Jarosław Jakimowicz wybrał dla swojego dziecka imię Jovan. To tak naprawdę oznacza Janek; tyle, że po macedońsku.
Jak napisał portal Afterparty.pl Aleksandra Kisio, która właśnie urodziła też wybrała dość nietypowe imię dla synka: Hugo.

Polecamy: Oryginalne imię dla dziecka. A co na to dziecko?
 

Co o nadawaniu dziwnych imion sądzi znana psycholog dziecięca?

Zdaniem psychologa dziecięcego nie jest dobrze, jeśli dziecko ma nietypowe imię.
- Kilkulatek może nie uświadamiać sobie, iż został obdarowany niezwykle wyszukanym imieniem, ale już w okresie szkoły podstawowej dziecko może spotykać się z wyśmiewaniem i kpinami, wzbudzanymi imieniem, które przed kilku laty tak zachwyciło jego rodziców – uważa dr Aleksandra Piotrowska, psycholog dziecięcy.
Psycholog przypomina również, że nadawanie pociechom zbyt popularnych imion dzieci też im nie służy.

Zobacz dlaczego: Najpopularniejsze imiona dla dzieci w 2014 roku.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy