obostrzenia w kolejnych regionach
fot. Adobe Stock

Obostrzenia w KOLEJNYCH REGIONACH?! Które wojewodztwa są na liście?

Rzecznik rządu zapowiada, że możliwe jest wprowadzenie nowych restrykcji także w innych województwach. Wojciech Andrusiewicz zaznacza, że nie ma żadnego uprzywilejowanego regionu. Wiemy, gdzie poza woj. warmińsko-mazurskim najbardziej prawdopodobny jest powrót rygorystycznych ograniczeń.
Joanna  Biegaj
obostrzenia w kolejnych regionach
fot. Adobe Stock
Rząd wprowadził nowe obostrzenia w związku z koronawirusem, na razie dotyczą one jedynie woj. warmińsko-mazurskiego, jednak rzecznik rządu już zapowiedział, że niebawem może się to zmienić. Trzecia fala pandemii i ograniczenia z nią związane mogą dotknąć też innych regionów Polski. By tego uniknąć należy zachować ogromną rozwagę w trakcie zbliżającego się weekendu. 

Które województwa mogą zostać zamknięte?

W województwie warmińsko-mazurskim zostaną zamknięte od jutra (27.02) hotele, szkoły, baseny, galerie handlowe i instytucje kultury. Którym województwom także zagraża powrót całkowitego lockdownu? Dane wskazują na to, że na pierwszy ogień może pójść województwo pomorskie. Koronawirusem zakaża się tam aż 36 osób na 100 tys. mieszkańców.

Kolejnym „faworytem” jest woj. lubuskie. Tam również wzrost zakażeń jest bardzo wysoki - 30 zakażeń na 100 tys. mieszkańców.

Południe kraju najbardziej zagrożone

Rzecznik rządku powiedział, że wysokie prawdopodobieństwo wystąpienia trzeciej fali pandemii koronawirusa jest też na południu kraju. Na Śląsku, Dolnym Śląsku, Podkarpaciu, a także w woj. świętokrzyskim i małopolskim liczba zakażeń rośnie w dużym tempie każdego dnia. Tym samym, Wojciech Andrusiewicz zaapelował o rozsądek podczas zbliżającego się weekendu.

Źródło: rmf24.pl

Zobacz także: 
Redakcja poleca: Suche utonięcie i wtórne utonięcie: objawy, przyczyny, pierwsza pomoc
Suche utonięcie różni się od wtórnego, do którego może dojść nawet 3 dni po kontakcie z wodą. Trzeba wiedzieć, na co zwracać uwagę, aby nie dopuścić do tragedii. Zobacz, jakie są objawy wtórnego i suchego utonięcia oraz dowiedz się co robić, gdy zauważysz któryś z nich u swojego dziecka.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy