Żabka wydała komunikat w sprawie koronawirusa
fot. AdobeStock

Oficjalny komunikat Żabki w sprawie koronawirusa. Sklepy zostaną zamknięte?

Na stronie internetowej sieci Żabka pojawił się komunikat w związku z pandemią koronawirusa. "Wstrzymaliśmy dostawy produktów z Włoch". Brak dostaw oznacza zamknięcie sklepów?
Milena Oszczepalińska
Żabka wydała komunikat w sprawie koronawirusa
fot. AdobeStock
Od kiedy Ministerstwo Edukacji Narodowej wydało oświadczenie o zamknięciu szkół na dwa tygodnie, Polacy szturmem ruszyli do sklepów w celu zebrania zapasów na ewentualny okres kwarantanny. Rządzący stanowczo jednak podkreślają, że panika nie jest uzasadniona, nie ma żadnych planów zamykania marketów czy miast, a wszelkie tego typu informacje to bezzasadne fake newsy. Lidl i Biedronka wystosowały już komunikaty w sprawie koronawirusa i funkcjonowania sklepów w czasie epidemii, a teraz podobną informację przedstawiła sieć sklepów Żabka. Co wynika z oficjalnego komunikatu sieci?

Stanowisko sklepów Żabka w sprawie koronawirusa

Na stronie popularnej sieci sklepów znajduje się szereg punktów przedstawiających kroki, jakie Żabka podjęła w walce z koronawirusem. Czytamy:
„Obserwujemy rozwój sytuacji związanej z COVID-19. Nasze działania na bieżąco dostosowujemy m.in. do instrukcji przekazanych przez NFZ i zaleceń WHO oraz zapisów specustawy. Już w połowie lutego rozpoczęliśmy działania informacyjne wobec naszych pracowników i partnerów, a w trybie codziennym pracuje zespół koordynacyjny odpowiedzialny za współpracę wszystkich działów w zakresie prewencji.

Informujemy, że podjęliśmy m.in. poniższe kroki (przedstawiamy niektóre z nich, cały komunikat można znaleźć na stronie zabka.pl):
  • Wstrzymaliśmy dostawy produktów z Włoch.
  • Otrzymaliśmy zapewnienie od naszych dostawców o przestrzeganiu przez nich najwyższych standardów higienicznych na każdym etapie wytwarzania oraz dystrybucji asortymentu dostarczanego do sieci Żabka Polska opierając się na wytycznych Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz WHO, a także wzmożonej kontroli ich pracowników przed przystąpieniem do pracy.
  • Dostosowaliśmy funkcjonowanie naszych sklepów zgodnie z rekomendacjami Ministerstwa Rozwoju i Głównego Inspektoratu Sanitarnego dotyczącymi sieci handlowych.
  • Zamówiliśmy dodatkowe środki dezynfekujące oraz rękawiczki, które nieodpłatnie przekazujemy naszym franczyzobiorcom.
  • Przygotowaliśmy materiały dla klientów, w której podkreślamy znaczenie zachowania zasad higieny podczas zakupu produktów sprzedawanych bez opakowania, jak pieczywo, warzywa czy owoce”.

Zobacz też: Jak nie zarazić się koronawirusem? 5 zasad, których trzeba bezwzględnie przestrzegać
Redakcja poleca: SIDS, czyli zespół nagłej śmierci łóżeczkowej u niemowląt: jak zapobiegać?
SIDS to zespół nagłej śmierci łóżeczkowej, który dotyka niemowląt. Dzieci są pozornie zdrowe, ale pewnego dnia nie budzą się już ze snu. Jednak rodzice nie są bez szans! Można zmniejszyć ryzyko SIDS i skutecznie zapobiegać nagłej śmierci łóżeczkowej niemowląt. Sprawdź, co to za choroba, i które dzieci są szczególnie zagrożone SIDS.

Czy sieci sklepów Żabka grozi zamknięcie z powodu koronawirusa?

Ważne jest, żeby podkreślić, że popularna sieć małych sklepów nie planuje zamykania placówek, ich zapasy są wystarczające, a do sklepów mają trafiać w pierwszej kolejności te produkty, które Polacy najczęściej kupują. „Możemy potwierdzić, że jako sieć mamy zapewniony ciąg logistyczny. Ponadto, opracowaliśmy różne scenariusze w ramach obowiązującego w sieci Planu Ciągłości Działania, co pozwala sprawnie reagować na nieprzewidziane sytuacje. Zamierzamy koncentrować się na kluczowych grupach asortymentowych, które są obecnie kupowane przez klientów. Zapasy asortymentowe w naszych centrach logistycznych odpowiadają obecnemu zapotrzebowaniu. Na bieżąco realizujemy także zwiększone dostawy do franczyzobiorców” – informuje komunikat.

Zobacz też: Jak chronić się na zakupach w sklepie przed zarażeniem koronawirusem?

Uspokajamy, by nie robić nadmiernych zapasów, ponieważ sytuacja jest stabilna i kontrolowana. Sklepy funkcjonują sprawnie i nie ma obaw, że zostaną zamknięte. Do rozwagi i unikania paniki wzywa też premier Mateusz Morawiecki, który na swoim profilu na Facebooku wygłosił poniższe przemówienie:

Źródło: zabka.pl

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy