Co chciałyby powiedziec nam osoby z zespołem Downa?
fot. ulotka przygotowana przez Patrycję Mikołajec i Iwonę Tomaszek,, nauczycielki z przedszkola Bajkowy Dworek w Chybiu

Co chciałyby powiedzieć nam osoby z zespołem Downa?

"Kocham bezinteresownie. Czuję i przeżywam. Twoja życzliwość wpływa na jakość mojego życia," Przeczytaj, co jeszcze chciałyby Ci powiedzieć osoby z zespołem Downa.
Beata Turska
Ulotkę, która zawiera te słowa, znaleźliśmy na stronie zespoldowna.info.pl. Przygotowały ją nauczycielki Patrycja Mikołajec i Iwona Tomaszek z przedszkola Bajkowy Dworek w  Chybiu. Zamieszczamy ją, ponieważ  uważamy, że każdy powinien się z nią zapoznać, niezależnie od tego, czy ma dziecko z zespołem Downa, czy nie. 
Jakość osób życia z dodatkowym chromosomem 21 zależy przecież od nas wszystkich!  Nie trzeba niczego wielkiego. Wystarczy zwykła, ludzka życzliwość.Przeczytaj także:  Jak się zachować wobec dziecka z zespołem Downa i jego rodziców - podpowiada Andrzej Suchcicki

21 marca - Światowy Dzień Zespołu Downa

Światowy Dzień Zespołu Downa (World Down Syndrome Day - WDSD) jest obchodzony  od 11 lat (od 4 pod patronatem ONZ). Data – 21 marca – nie jest przypadkowa, to przecież pierwszy dzień wiosny.
W tym roku WDSD odbywa się pod hasłem “Moi przyjaciele, moja społeczność” – korzyści z integracyjnego środowiska dla dzisiejszych dzieci, jutrzejszych dorosłych”

"Ludzie z zespołem Downa, zarówno dzieci, jak i dorośli,   powinni  korzystać na równi z innymi z pełni praw. Ta zasada obejmuje także możliwość pełnego uczestnictwa w życiu ich lokalnej społeczności (…) Tam, gdzie dzieci z zespołem Downa i innymi niepełnosprawnościami dostają tę szansę, z atmosfery przyjaźni, akceptacji i szacunku korzystają wszyscy"  – napisał  Andrew Boys, dyrektor organizacji Down Syndrome International.
Podpisujemy się pod tym obiema rękami!

Zobacz także: Marzec w Babyonline - miesiąc wiedzy o Zespole Downa
 
Redakcja poleca: Gdy rodzi się chore dziecko...
Czasem ciąża przebiega bez niepokojących objawów, a mimo to na świat przychodzi chore dziecko. Jak dowiadują się o tym rodzice? Czy mogą liczyć na wsparcie?
Oceń artykuł

Ocena 5 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy