Prezenty DIY dla babci i dziadka
fot. AdobeStock

Prezenty dla babci i dziadka DIY. Zróbcie je razem z dziećmi

Prezenty dla babci i dziadka wykonane własnoręcznie przez wnuczka są o wiele cenniejsze niż nawet najdroższe kupione w sklepie. Przedstawiamy ciekawe i łatwe propozycje.
Milena Oszczepalińska
Prezenty DIY dla babci i dziadka
fot. AdobeStock
Babcia i dziadek to osoby, które często bezinteresownie poświęcają na co dzień swój czas, by zająć się kochanymi wnukami. Kiedy więc któreś z nich ma swoje święto, warto podarować im coś od serca, niekoniecznie kupionego. Pomysłów na wyjątkowe prezenty DIY dla babci i dziadka jest naprawdę wiele. Przedstawiamy wam te najciekawsze i takie, które możecie wykonać wspólnie z dziećmi.

Prezenty dla babci i dziadka DIY

Co bardziej ucieszy babcię lub dziadka niż upominek własnoręcznie wykonany przez wnuczka? Nie masz pomysłu, co zrobić z dzieckiem na prezent? Skorzystaj z naszych propozycji. Znajdziesz tu wiele inspirujących przykładów! Oto pomysły na prezenty dla babci i dziadka, które z łatwością i waszą niewielką pomocą mogą zrobić nawet przedszkolaki:

1. Laurka w nietypowym kształcie

Laurka dla babci w kształcie sukienki, a dla dziadka w kształcie krawata lub kapelusza? Czemu nie! Wycięcie odpowiedniej formy wcale nie jest trudne, a taka laurka będzie prezentowała się o wiele efektowniej niż zwykła kartka złożona na pół. Ty możesz zająć się wycinaniem, a pozostałą część pracy zostaw malcowi.

2. Biżuteria z koralików, kasztanów lub jarzębiny

Jeśli pora roku na to pozwala, zrób z dzieckiem piękne korale dla babci z jarzębiny lub kasztanów. Nie ma akurat na nie sezonu? Wykorzystajcie stare koraliki i tasiemkę lub sznurek i zróbcie niepowtarzalny naszyjnik. Babcia będzie zachwycona!

Zobacz też: Jak zrobić naszyjnik z włóczki? [Wideo]

3. Szkatułka ozdobiona metodą decoupage

Dekorowanie drewnianych pojemników metodą decoupage nie jest trudne, a powstałe dzieło prezentuje się rewelacyjnie  i nietuzinkowo. To idealny prezent dla babci lub dziadka, którzy kolekcjonują jakieś skarby lub inne drobiazgi. Przechowywane w kolorowym pudełeczku od wnuczka staną się jeszcze bardziej cenne.

4 . Album ze wspólnymi zdjęciami

Na pewno macie wiele zdjęć, na których twoje dziecko jest w towarzystwie babci lub dziadka. Możecie zebrać je wszystkie i stworzyć samodzielnie album. Wystarczą do tego brystol, dziurkacz, wstążka i klej. Karki przedziurkuj i złącz wszystkie wstążką, a na każdej stronie przyklejcie z dzieckiem po jednym zdjęciu. Taki pamiątkowy prezent wzruszy każdą babcię i każdego dziadka.

5. Kwiaty z bibuły

Przygotuj kilka kolorów bibuły, druciki lub patyczki i klej.  Owińcie patyczki dookoła zieloną bibułą – to będzie łodyga, a na górze przymocujcie za pomocą kleju pozgniatane inne kawałki bibuły, tak, by wyglądały jak kwiatki. Im więcej kwiatków wykonacie, tym większy bukiet powstanie.

6. Ciasteczka w kształcie serca…

od serca. Możesz zachęcić malca do okazania dziadkom miłości przez upieczenie dla nich (oczywiście z twoją drobną pomocą) pysznych ciasteczek w kształcie serduszek. Słodki upominek będzie wyglądał pięknie, jeśli owiniecie go w celofan i udekorujecie szeroką wstążką.

Zobacz też:
Redakcja poleca: Dzień Babci i Dziadka - kiedy? Obejrzyj krótki film
Czy pamiętasz kiedy obchodzimy Dzień Babci i Dziadka? Zobacz wideo
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy