Przepis na sałatkę bogatą w kwasy omega-3

Zdrowa i łatwa w przygotowaniu sałatka bogata w kwasy omega-3 na bazie liści nori, awokado i zielonego ogórka.

Zobacz inne z serii: Dania bogate w kwasy omega-3 - przepisy Moniki Mrozowskiej (5)

Nie masz pomysłu na szybką sałatkę? Monika Mrozowska specjalnie dla Was przygotowuje  ekspresową sałatkę z awokado, liści nori i zielonego ogórka, a całość polana zdrowym olejem lnianym.

Dlaczego kobiety w ciąży powinny spożywać kwasy omega-3?

Kwasy omega-3 mają szczególny wpływ na rozwój płodu dziecka, dlatego kobiety w ciąży szczególnie powinny zadbać o dietę bogatą w kwasy omega-3.
Kwasy tłuszczowe odgrywają ogromną rolę w rozwoju i prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego, zwłaszcza mózgu i narządu wzroku. Dodatkowo korzystnie wpływają na układ krążenia i serce.

W jakich produktach możemy znaleźć kwasy omega-3?

Kwasy tłuszczowe omega-3 znajdują się w rybach, skorupiakach, tofu, migdałach, orzechach włoskich, jak również w niektórych olejach roślinnych, takich jak olej lniany, arachidowy i rzepakowy. Większość z nas spożywa ich zdecydowanie za mało.

Liście nori są również bogatym źródłem kwasów omega-3, białka, witamin i minerałów, ponieważ nie są poddawane obróbce termicznej, tylko suszone na słońcu.

Jakie wartości odżywcze ma awokado?

Awokado jest bogate w kwasy omega-3, kwas foliowy, który pomaga rozwijać mózg płodu i inne narządy. Dodatkowo jest źródłem potasu, witamin C, E, A, witamin z grupy B, likopenu, luteiny i zeaksantyny. To owoc, który w połączeniu z innymi cennymi produktami powoduje lepszą ich przyswajalność, dlatego warto dodawać awokado do sałatek i innych potraw.

Zobacz, jak przygotować sałatkę z nori i awokado:


Kliknij w obrazek, by wydrukować przepis.

Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy