przepis o maseczkach znajdzie się w ustawie
fot. Adobe Stock

Przepis o maseczkach zostanie przeniesiony do ustawy „żeby uniknąć niepotrzebnej dyskusji i emocji”

Od kilku dni maseczki trzeba nosić wszędzie w przestrzeni publicznej. Michał Dworczyk wyjaśnił, że przepis o maseczkach zostanie przeniesiony do ustawy, by uniknąć dyskusji nad legalnością tego rozwiązania.
Joanna  Biegaj
przepis o maseczkach znajdzie się w ustawie
fot. Adobe Stock
W życie wchodzą nowe, rygorystyczne obostrzenia związane z gwałtownym wzrostem zakażeń koronawirusem. Obowiązkowe jest również noszenie maseczek, także w otwartej przestrzeni. Fakt, że przepis o noszeniu maseczek nie znajduje się w ustawie, budzi wiele emocji. Teraz, jak zapowiedział Michał Dworczyk w rozmowie z Radiem Plus - ma się to zmienić i zapis znajdzie się w ustawie. 

„Żeby uniknąć niepotrzebnej dyskusji i emocji”

Michał Dworczyk wyjaśnił, dlaczego przepis zostanie przeniesiony do ustawy: „Będzie ten przepis przeniesiony bezpośrednio do ustawy, po to, żeby uniknąć niepotrzebnej dyskusji i emocji, które mają miejsce. Zdania prawników są w tej sprawie podzielone. Jest bardzo duża część prawników, którzy uważają, że obecne rozwiązania są wystarczające”.
Redakcja poleca: Czy przejmujesz się smogiem? [SONDA ULICZNA]
Smog truje nas, ale musimy jakoś z nim żyć. Czy my się jeszcze nim przejmujemy? Zapytaliśmy o to przechodniów.

Stanowisko prawników

Jednym z argumentów, by przepis znalazł się w ustawie, jest odmienne stanowisko niektórych prawników. „Natomiast jest  też pewna część prawników, która twierdzi, że te wszystkie przepisy powinny być zawarte nie na poziomie rozporządzenia, a na poziomie ustawy. Żeby uniknąć tej dyskusji, chociaż nasze opinie i analizy wskazują, że to rozwiązanie jest wystarczające, ale żeby uniknąć tej dyskusji przy okazji innych zmian legislacyjnych, ten zapis zostanie doprecyzowany” - powiedział Michał Dworczyk.

Skrócona kwarantanna 

Michał Dworczyk wyraził także nadzieję, że niedługo zapadnie decyzja o skróceniu kwarantanny: „Mam nadzieję, że pan premier zawnioskuje, też zgodnie z obowiązującymi przepisami, o skrócenie kwarantanny, żeby wrócić już do normalnego trybu, funkcjonowania, ale ta decyzja jeszcze też nie zapadła. Jak zapadnie, poinformujemy o tych działaniach”.

Źródło: dorzeczy.pl

Zobacz także
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy