Kolejna głupia zabawa wśród dzieci!

"Zostań wróżką ognia" i "Niebieski wieloryb" to niebezpieczne gry, które zdobywają coraz większą popularność wśród dzieci i nastolatków. "Eraser Challnege" to kolejna "zabawa", w której dzieci się samookaleczają i narażają swoje zdrowie na niebezpieczeństwo.

Reklama


"Rodzice! Czy wasze dzieci mają jakieś oparzenia? "Eraser Challenge" to najnowsze internetowe wyzwanie. Dzieci pocierają o skórę gumką, jednocześnie coś robiąc lub mówiąc. To prowadzi do poważnych oparzeń, znaleźliśmy w naszej szkole kilka takich przypadków. (To zdjęcie to przykład, to NIE jest zdjęcie jednego z naszych uczniów.)" – czytamy na Facebooku szkoły w Północnej Karolinie.

Na czym polega "Eraser Challenge"?

Ta niebezpieczna "zabawa" polega na energicznym pocieraniu skóry gumką i wykonywania jednocześnie zadania, najczęściej jest to recytacja alfabetu. Pocieranie gumką jest nie tylko bolesne, ale może również przyczynić się do powstania głębokich ran i uszkodzeń naskórka. W niektórych przypadkach może dojść do zakażenia skóry – nie tylko przez naruszenie bariery ochronnej, ale również przez samą gumkę i znajdujące się na niej bakterie.

To kolejne z serii niebezpiecznych wyzwań, przez które dzieci narażone są na niebezpieczeństwo. Choć "Eraser Challenge" nie jest tak niebezpieczne, jak "Blue Whale Challenge" ("Niebieski wieloryb"), wciąż stanowi zagrożenie dla dziecka. Rozmawiajcie z waszymi dziećmi, zwracajcie uwagę na to, co mówią i jak się zachowują!

Zobacz także

Jak według was możemy chronić dzieci przed takimi "zabawami"?

Zobacz także: 3 samookaleczenia w Zachodniopomorskiem! Dzieci grały w niebezpieczną grę

Reklama

Źródło: popsugar.com

Reklama
Reklama
Reklama