Atrakcje opolskie
Adobe Stock/fot. Kzenon
Czas wolny

Atrakcje dla dzieci w województwie opolskim

Atrakcje dla dzieci w województwie opolskim są zróżnicowane. Opole i okolice mają w swojej ofercie wiele muzeów, sal zabaw, czy zabytków na świeżym powietrzu. Ten region świetnie sprawdzi się nie tylko na wakacyjny wyjazd, ale również weekendowy.

Jeśli chcecie uniknąć nudy na wakacjach, to wasz kalendarz atrakcji powinien być obszernie zapełniony. Zapoznajcie się z wybranymi atrakcjami dla dzieci w województwie opolskim.

Spis treści:

 1. Jurapark Krasiejów
 2. Rosenau Zaginione Miasto
 3. Chata Zagadek
 4. Opolskie Zoo
 5. Papugarnia w Opolu
 6. Gród rycerski
 7. Zamek w Mosznej
 8. Zamek Piastów
 9. Muzeum Polskiej Piosenki
 10. Muzeum Wsi Opolskiej
 11. Fabryka Robotów
 12. Park Miniatur Olszowa
 13. Pumptrack Paczków
 14. Park linowy „Kanyon”
 15. Stumilowy Lasek Kubusia Puchatka
 16. Studio Kids Nysa

Jak się zachować podczas burzy? (inaczej w lesie, w górach i w domu!)

Jurapark Krasiejów

JuraPark
Adobe Stock/fot. Henryk Niestrój

Jurapark Krasiejów jest jednym z największych parków dinozaurów w całej Europie. Jest też najciekawszą atrakcją wśród dzieci w województwie opolskim. Mieści się w miejscowości Krasiejów. Do dziś prowadzi się tu wykopaliska, które obejrzeć można w Pawilonie Paleontologicznym. Całą rodziną możecie pobawić się w wynajdowanie prehistorycznych stworzeń. Dodatkowo znajdziecie tu również około 250 modeli dinozaurów. Są one ukazane w naturalnej wielkości. Jeśli znudzi się wam ta forma zwiedzania, Jurapark dysponuje takimi atrakcjami, jak:

 • Park ewolucji, który w ofercie zwiedzania ma 3 etapy, podczas których dowiecie się co nieco o kosmosie oraz przeniesiecie się wehikułem czasu w niepowtarzalną podróż. Na miejscu dostępnych jest też wiele ciekawych wystaw.
 • Prehistoryczne oceanarium, dzięki któremu przenieść się możecie w podwodny świat gadów.
 • Kino 5D, w którym doznacie zmysłów typu ruch, dźwięk, dotyk oraz zapach.
 • Pawilon Paleontologiczny, o którym wcześniej wspominaliśmy.
 • Tunel Czasu, który mierzy 300 metrów. Udać się można w nim w podróż nawet miliard lat wstecz, aż od Wielkiego Wybuchu, do etapów powstawania Ziemi.
 • Oraz Park Rozrywki, Plac Zabaw i Chata Świętego Mikołaja.

Adres: ul. 1 Maja 10, 46-040 Krasiejów

Rosenau Zaginione Miasto

W województwie opolskim znajdziecie wyjątkowy park rozrywki „Rosenau – Zaginione miasto”. Czekają tu na was:

 • koła młyńskie,
 • interaktywny ogród wody,
 • wodne zjeżdżalnie,
 • edukacyjny park żywiołów,
 • tory do snowtubingu,
 • park linowy,
 • kino 7D,
 • dmuchańce,
 • karuzela łańcuchowa,
 • i wiele innych, zobaczcie na miejscu!

Miejsce to nawiązuje do legendy o średniowiecznej osadzie, która była na terenie Gór Opawskich.

Adres: ul. Pokrzywna 76, 48-267 Jarnołtówek

Chata Zagadek

Jeśli chodzi o ciekawe atrakcje dla dzieci w województwie opolskim, to z pewnością będzie to Chata Zagadek. Posiada escape room, z którego będziecie musieli wydostać się całą rodziną w 60 minut. Na miejscu czekają na was łamigłówki oraz zagadki. Chata Zagadek posiada trzy różne pokoje, więc nie będzie problemem wybranie tego, który was zainteresuje.

Adres: ul. Barlickiego 7, 45-083 Opole

Opolskie Zoo

Jeśli wasze dzieci lubią zwierzęta, to koniecznie na mapie waszych atrakcji do zwiedzenia, wpiszcie zoo w Opolu. Znajduje się ono na wyspie Bolko na Odrze, a jego powierzchnia wynosi aż 20 ha.

Na miejscu zobaczyć możecie ponad 1200 zwierząt. Oprócz tych popularnych gatunków znajduje się tu również jedyna w Polsce uchatka kalifornijska. Tutejsi pracownicy organizują dla dzieci spotkania edukacyjne, w trakcie których mogą się one dowiedzieć wielu ciekawostek o opolskich zwierzakach. Pracownicy również o odpowiedniej porze karmią zwierzęta na oczach zwiedzających.

Dodatkowo opolskie zoo ma w swojej ofercie mini zoo, gdzie pod opieką pracowników, ty i twoja pociecha możecie karmić oraz głaskać tamtejsze zwierzaki. Ponadto istnieje tu opcja wirtualnej adopcji zwierzęcia, co wzbudzić może w waszym dziecku instynkt opiekuńczy. Po zwiedzeniu opolskiego zoo dzieci mają do dyspozycji plac zabaw oraz minipark linowy ZOO-landia.

Adres: ul. Spacerowa 10, 45-094 Opole

Papugarnia w Opolu

Zostając w tematyce zwierząt, w Opolu znajduje się również Papugarnia. Tamtejsze ptaki są oswojone, więc chętnie siadają na ramionach odwiedzających. Ponadto, od personelu dostać można pojemniczki z jedzeniem dla nich. Możliwe jest zatem zwiedzanie wraz z karmieniem papug. Należy jednak uważać, ponieważ latają one swobodnie po całym wnętrzu. Papugarnia nie posiada ograniczeń wiekowych. Dla osób lubiących pamiątki znajdzie się tu również sklep z ich podobiznami.

Adres: ul. Wapienna 10, 45-347 Opole

Gród rycerski

Gród rycerski znajduje się we wsi Biskupice, niedaleko Byczyny. Na miejscu na dzieci czeka wiele atrakcji, czyli strzelanie z łuku, czy różne konkursy oraz zajęcia. W skład grodu rycerskiego wchodzą również:

 • wieża strażnicza,
 • karczma,
 • zbrojownia,
 • czerpalnia papieru,
 • stajnia z zagrodami,
 • tor łuczniczy,
 • tor do rzucania włócznią.

Gród organizuje również Międzynarodowe Turnieje Rycerskie, na które zjeżdżają się zainteresowani nie tylko z Polski.

Adres: ul. Biskupice 58, 46-220 Biskupice

Zamek w Mosznej

Zamek w Mosznej
Zamek w Mosznej

Zamek w Mosznej jest jednym z najpiękniejszych zamków w Polsce. Ma charakterystyczną bryłę, która składa się z 99 wież i 365 pomieszczeń. Otoczony jest rozległym parkiem. Niektórym kojarzy się z Hogwartem z Harry’ego Pottera.

Oprócz tradycyjnego zwiedzania zamek ten oferuje zwiedzanie podziemnych korytarzy, komnat oraz pomieszczenia ukrytego 5 metrów pod ziemią. Dodatkowo organizowane są kolonie oraz zimowiska dla dzieci, które wprowadzić mają je w świat czarodziejów. Na miejscu znajduje się również escape room, sala zabaw Hrabiolandia, stadnina koni oraz plac zabaw.

Adres: ul. Zamkowa 1, 47-370 Moszna

Zamek Piastów

Zamek Piastów znajduje się między Opolem a Wrocławiem. Jest budowlą renesansową. Znajduje się w nim brama wjazdowa, gdzie obserwować możecie rzeźby 12 pierwszych władców Polski.

Na terenie obiektu jest również muzeum, gdzie poznać możecie dzieje Piastów Śląskich. Mówi się, że znajduje się tam również duch, który straszy i swoje odciski zostawia na suficie.

Adres: plac Zamkowy 1, 49-300 Brzeg

Muzeum Polskiej Piosenki

Muzeum Polskiej Piosenki
Adobe Stock/fot. Robson90

Muzeum Polskiej Piosenki to możliwość odbycia sentymentalnej podróży w hity muzyki z ubiegłych lat. Dodatkowo obejrzeć możecie tam teledyski, dawne programy muzyczne oraz wywiady z artystami. Na miejscu znajdują się również budki do nagrywania piosenek. Każdy zwiedzający może nagrać swój utwór, a później wysłać go sobie na maila. Dodatkowo są tu też kostiumy gwiazd, które można było zobaczyć kiedyś na scenie opolskiego festiwalu.

Adres: ul. Piastowska 14A, 45-082 Opole

Muzeum Wsi Opolskiej

Muzeum wsi Opolskiej
Adobe Stock/fot. Henryk Niestrój

Muzeum Wsi Opolskiej posiada drewniane budynki, które pochodzą z różnych rejonów Opolszczyzny. W 50 budynkach znajdują się meble i wyposażenie z tego okresu. Zewnętrzne budowle można zwiedzać cały rok, jednakże wnętrza budynków otwarte są dla zwiedzających w okresie wiosenno-letnim. Odtworzono tu ogródki oraz sady, gdzie obserwować można sposoby uprawiania roślin. Dodatkowo muzeum stworzyło obiekty gospodarcze, takie jak sklep, szkołę czy kościół.

Organizowane są również cykliczne imprezy plenerowe, czyli targi sztuki ludowej, jarmarki oraz rękodzieła. Ponadto są tu lekcje muzealne oraz pokazy dla dzieci. Dzieci mogą nauczyć się malować na szkle, zdobić pierniki oraz tworzyć naczynia z gliny.

Muzeum ma także mini zoo, w którym mieszkają kozy, osły oraz przeróżne ptaki. Przed przyjazdem warto sprawdzić aktualną ofertę, gdyż pracownicy ją nieustannie zmieniają, by miejsce miało dużo odwiedzających.

Adres: ul. Wrocławska 174, 45-835 Opole

Fabryka Robotów

Fabryka Robotów jest idealnym miejscem dla fanów science-fiction. Na miejscu zobaczyć możecie modele robotów stworzonych ze złomu. Ciekawostką jest, że wykonuje je sam właściciel tego miejsca. Niektóre z nich mówią oraz poruszają się, a inne mają nawet 3,5 metra wysokości. Oprócz robotów przypominających bohaterów Gwiezdnych Wojen, lub Transformersów, spotkać możecie również klona Wally’ego.

Adres: ul. Zamkowa 2, 47-370 Moszna

Park Miniatur Olszowa

Na dawnym miejscu stadniny koni, na powierzchni 2 tysięcy mkw., mieści się park, na którym znajduje się kilkanaście miniatur najbardziej znanych obiektów sakralnych na całym świecie. Są one w skali 1:25, a największa z nich mierzy 6,4 metra. Są to m.in.:

 • Katedra Notre Dame w Paryżu,
 • Bazylika i Plac Św. Piotra w Watykanie,
 • Kościół Mariacki w Krakowie.

Po zwiedzaniu na dzieci czeka park linowy oraz sala zabaw, która posiada trzypoziomową konstrukcję z przeszkodami, basenem z piłeczkami oraz zjeżdżalniami. Odnajdą się te duże, jak i te mniejsze dzieci.

Adres: ul. Hodowlana 5, 47-143 Olszowa

Pumptrack Paczków

Gdy zwiedzanie się wam już znudzi, zawsze wybrać się możecie do Pumptracku w Paczkowie. Jest to tor do jazdy rowerem, więc dedykowany jest dla starszych dzieci, jednakże te mniejsze też czeka masę atrakcji. Trasa toru składa się z prostych odcinków oraz łuków, które są odpowiednio wyprofilowane. Można tu aktywnie spędzić czas z całą rodziną, by rozruszać się po całodniowym zwiedzaniu.

Adres: ul. Wojska Polskiego, 48-370 Paczków

Park linowy „Kanyon”

W centrum Opola znaleźć można duży park linowy „Kanyon”. Dla mniejszych dzieci są tam dwie trasy średnie, a dla starszych, dwie trasy wysokie.

Poza wspinaczkami możecie poszaleć na dmuchańcach, czy drewnianych domkach na drzewie. Dostępny jest również plac zabaw. Ponadto znajduje się tu również snowtubing oraz minigolf. Park oferuje dodatkowo uczestnikom elektryczne auta, sztuczną krowę do wydojenia oraz skocznie.

Adres: ul. Wojciecha Korfantego, 45-077 Opole

Stumilowy Lasek Kubusia Puchatka

W województwie opolskim warto odwiedzić Stumilowy Lasek Kubusia Puchatka. Znajdują się tam wszystkie domki oraz bohaterowie tejże bajki. Oprócz zwiedzania i podziwiania ekspozycji przejechać się tu można ciuchcią Kubuś Express. Dodatkowo czeka tu wioska indiańska, w której dzieci mogą się pobawić lub poskakać mogą na eurobungee.

Adres: ul. Boczna 47, 47-330 Żyrowa

Studio Kids Nysa

Studio Kids Nysa to nowoczesne centrum rodzinnej rozrywki. Możecie tu skorzystać z:

 • zjeżdżalni pontonowych,
 • trampolin,
 • ninja parku,
 • dwupoziomowej konstrukcji do zabawy,
 • toru przeszkód,
 • basenu z kulkami,
 • ścianki wspinaczkowej,
 • boiska sportowego,
 • fotobudki,
 • pokoju muzycznego.

Obiekt ten jest otwarty przez cały rok, więc to dobra atrakcja dla dzieci np. w czasie ferii.

Adres: ul. Grodkowska 46, 48-300 Nysa

Atrakcje łódzkie
Adobe Stock/fot. Robert Kneschke
Czas wolny
Najciekawsze atrakcje dla dzieci w województwie łódzkim
Atrakcje dla dzieci w województwie łódzkim zapewnią rozrywkę dla małych i starszych pociech. Rejon ten ma do zaoferowania wiele ciekawych miejsc, dzięki którym wasz pobyt tam będzie ciekawy, a najmłodsi nie będą narzekać na nudę.

Województwo łódzkie oferuje wiele atrakcji, więc każdy znajdzie tu coś dla siebie. Bez problemu dobierzecie aktywność lub miejsce pod młodsze i starsze dzieci. Przekonajcie się sami! Spis treści: Dinopark Kołacinek Sady Klemensa Termy Uniejów Zoo Safari Borysew Kolej Rogowska Dobronianka Park Arkadia i Pałac w Nieborowie Centralne Muzeum Włókiennictwa Muzeum Kinematografii Planetarium EC1 Centrum Nauki Experymentarium Spalski Park Krajobrazowy Niebieskie Źródła i Skansen Rzeki Pilicy Zamek w Łęczycy Arboretum w Rogowie Dinopark Kołacinek Wizyta w Dinoparku Kołacinek ucieszy młodsze i starsze dzieci, a także dorosłych. Znajduje się około godziny drogi od Łodzi. Znajdziecie tam dużo ścieżek, które poprowadzą was w poszukiwaniu kolejnych dinozaurów. Ponadto dzieci mogą na jakiś czas zostać archeologiem, odwiedzić muzeum, przejechać się dostępną kolejką lub poszaleć na placu zabaw. Na miejscu większość atrakcji jest płatna, więc trzeba być na to przygotowanym, gdy wasze dzieci rzucą się w wir zabawy. Adres: Kołacinek 21, 95-062 Dmosin Sady Klemensa Sady Klemensa znajdziecie między Warszawą a Łodzią. Jest to miejsce, gdzie całą rodziną odpoczniecie, nabierzecie energii na kolejny cały dzień zwiedzania i po prostu spędzicie tu miło czas. Na dzieci czekają atrakcje takie jak: Tor przeszkód, Park wodny, Piaskownica, Trampoliny, Labirynt, Oraz place zabaw. Nie lada atrakcją będzie dla waszych pociech przejażdżka kolejką z ciągnikiem, przejście trasy w parku linowym oraz jeżdżenie gokartami. Dorośli odnajdą się z pewnością w strefie wypoczynku, która wzbogacona jest o hamaki i leżaki. Adres: Podskarbice Szlacheckie 1, 96-232 Termy Uniejów Termy Uniejów są jednym z najpopularniejszych miejsc tego...

Atrakcje Mielno
Adobe Stock/fot. LIGHTFIELD STUDIOS
Czas wolny
Atrakcje dla dzieci w Mielnie
Atrakcji dla dzieci w Mielnie jest wiele. Podczas urlopu w tym mieście możecie całą rodziną zaplanować sobie naprawdę ciekawy czas. Spędzenie wakacji we wspólnym gronie z pewnością was do siebie zbliży.

Wyjazd na wakacje z dziećmi zawsze stawia jedno pytanie: jak ciekawie spędzić z nimi czas? Poniższe atrakcje dadzą szansę spędzić go aktywnie oraz edukacyjnie. Spis treści: Piernikowy Dom do Góry Nogami Park Linowy Tukan Escape room Ścieżki edukacyjne Family Park Ogród botaniczny Promenada Przyjaźni Rejs po jeziorze Jamno Grodzisko Słowiańskie Plaża w Mielnie Pomniki w Mielnie Piernikowy Dom do Góry Nogami W Mielnie znajdziecie Piernikowy Dom do Góry Nogami. Przed domkiem stoi Baba Jaga, która pilnuje swojej własności. Dzieci na żywo będą mogły ją zobaczyć i zrobić sobie zdjęcie. Wielkim zaskoczeniem dla młodszych dzieci z pewnością będzie dom z piernika. A dodatkowo to, że stoi on do góry nogami, wprawi wasze dziecko w zachwyt. Dom ten znajduje się niedaleko plaży. Adres: ul. Kościuszki, 76-032 Mielno Park Linowy Tukan W Parku Linowym Tukan czeka was aż 7 tras o różnym stopniu trudności. Nawet młodsze dzieci nie będą miały problemu ją przejść. Park ten mieści się 250 m od morza wśród drzew. Uczestników parku linowego pilnuje kadra pracownicza. Przed rozpoczęciem przejścia całej trasy każdy uczestnik bierze udział w obowiązkowym szkoleniu. Są nimi zjazd tyrolski, spacer po linie oraz skok indiański. Adres: ul. Chmielna 4, 76-032 Mielno Escape room W Escape roomie Monster House czeka was wiele zagadek do rozwiązania całą rodziną. Z pokoju zagadek należy wydostać się w 60 minut. Wskazówki oraz przedmioty do wydostania się znajdziecie w danym pokoju. Taka atrakcja stawia na pracę zespołową. Oprócz wcześniej wspomnianego escape roomu Monster House, znajdziecie w Mielnie również escpae room Czacha oraz Out of The Box Escape Room. Adres: ul. Słoneczna 1, 76-032 Mielno Ścieżki edukacyjne Jedną z ciekawszych ścieżek edukacyjnych jest...

Atrakcje Międzyzdroje
Adobe Stock/fot. travnikovstudio
Czas wolny
Międzyzdroje – atrakcje dla dzieci
Atrakcje dla dzieci w Międzyzdrojach są odpowiednie dla pociech w każdym wieku. Znajdziecie tutaj wiele miejsc, w których najmłodsi mogą liczyć na dobrą zabawę.

Miasto to ma w swojej ofercie nie tylko plażę i molo, ale również przeróżne parki oraz muzea. Koniecznie zajrzyjcie tu w sezonie letnim, gdy wszystko budzi się do życia. Spis treści: Oceanarium Planetarium Park Miniatur Muzeum Figur Woskowych Aleja gwiazd Kawcza Góra Molo Bunkier V3 Jezioro Turkusowe Woliński Park Narodowy Muzeum Przyrodnicze Wolińskiego Parku Narodowego Zagroda Pokazowa Żubrów Oceanarium Oceanarium jest z pewnością miejscem przyjaznym dzieciom. Wystawa podzielona jest na cztery działy tematyczne, które każda z nich opisana jest bardzo dokładnie. Najpopularniejszą wystawą cieszy się „Sala Gigantów Oceanu”. W oceanarium mieszkają: Płaszczki, Węgorze, Piranie, Mureny, Skrzydlice pstre, Błazenki, Rekiny itp. Miejsce to jest poniekąd miejscem edukacyjnym, gdyż czytając opisy wymienionych stworzeń, dowiecie się dużo na temat ich naturalnego środowiska do życia. Dodatkowo możecie zrobić sobie zdjęcie z rekinem w tle. Niesamowitym przeżyciem będzie dla dzieci przejście 16-metrowym tunelem, który wypełniony jest rybami. Ponadto jest tu touch pool, dzięki któremu dotknąć można żywych ryb. Adres: ul. Bohaterów Warszawy 16B, 72-500 Międzyzdroje Planetarium W Planetarium na 7-metrowej kopule zobaczyć możecie położenie gwiazd oraz filmy, które ukazują otaczający was wszechświat. Jest to jeden z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Polsce. Do wyboru będziecie mieli kilka seansów: „Mikrokosmos”, „Lodowe krainy”, „Tajemnica Gwiazdy Betlejemskiej”, „Cuda Wszechświata”, „Poznaj Granice Układu Słonecznego”, „Dwa szkiełka”. Ponadto dowiecie się, jak powstał kosmos oraz poznacie historię powstawania teleskopu....

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj