jak namówić rodziców na psa
WavebreakMediaMicro/Adobe Stock
Czas wolny

Jak namówić rodziców na psa? Najlepsze argumenty

Jeśli zastanawiasz się, jak namówić rodziców na psa, mamy dla ciebie krótki poradnik. Zawiera wszystkie najważniejsze argumenty, jakich możesz użyć, by przekonać rodziców, że jesteś gotowy na czworonożnego przyjaciela, a także na obowiązki związane z posiadaniem zwierzaka.

Wiele dzieci zastanawia się, co zrobić, żeby rodzice zgodzili się na psa. I chociaż nie ma jednej niezawodnej metody, która skłoni dorosłych do wyrażenia zgody na czworonoga, to można spróbować użyć kilku argumentów mogących zmniejszyć ich opór. Pamiętaj jednak, że pies to nie tylko przyjemności, ale i obowiązki. Musisz więc swoim postępowaniem udowodnić, że jesteś gotów się ich podjąć.

Czy twoje dziecko odróżnia rasy psów? Ranking najładniejszych psów na świecie!

Jak namówić rodziców na psa – argumenty uniwersalne

 1. Przekonaj rodziców, że weźmiesz na siebie obowiązki związane z posiadaniem psa. Daj im do zrozumienia, że zdajesz sobie sprawę z tego, że pies to nie zabawka i nie tylko źródło przyjemności. Regularne spacery (minimum 3 razy dziennie), karmienie, pilnowanie, by zwierzak miał stały dostęp do wody, pilnowanie terminów szczepienia – to tylko najważniejsze z nich. Powiedz rodzicom, że wiesz, że pies żyje nawet kilkanaście lat, i że chcesz przez ten czas się nim zajmować. Opowiedz im też, jak zamierzasz organizować sobie dzień, aby móc zajmować się zwierzakiem (np. wstawać pół godziny wcześniej, żeby wyprowadzić psa).
   
 2. Opowiedz rodzicom, jak wyobrażasz sobie funkcjonowanie psa w waszej rodzinie. Gdzie pies będzie miał legowisko, gdzie mogłaby stać jego miska.
   
 3. Zawczasu przemyśl, jakiego chcesz psa i weź pod uwagę waszą sytuację finansową i warunki mieszkaniowe. Jeśli stać was na kupno rasowego zwierzaka, możesz wybierać wśród rasowców, ale rozmiar psa dobierz do wielkości mieszkania czy domu. Zawsze, nie tylko przy ograniczonym budżecie, warto rozważyć adopcję psa ze schroniska lub przygarnięcie kundelka. To sposób na uszczęśliwienie zwierząt skazanych przez innych ludzi na martny los.
   
 4. Porozmawiaj z rodzicami o tym, że zdajesz sobie sprawę, że pies w domu to też dodatkowy kłopot podczas wyjazdów wakacyjnych, bo albo trzeba jechać tam, gdzie psa można zabrać ze sobą, albo zapewnić psu opiekę na czas waszego wyjazdu. Może uda ci się znaleźć wśród kolegów takiego, którego rodzice zgodzą się przechować waszego psa podczas wakacji.
   
 5. Możesz zaproponować, że zrezygnujesz z części swojego kieszonkowego, aby w ten sposób chociaż w części finansować karmę dla psa. Zaproponuj, że zakup smyczy czy legowiska i misek dla niego sfinansujesz ze swoich oszczędności.
   
 6. Opowiedz rodzicom, że posiadanie psa może okazać się korzystne dla wszystkich członków rodziny. Badania naukowe wykazały, że kontakt z psem obniża poziom stresu, poprawia samopoczucie i relaksuje.

Jak namówić rodziców na psa w mieszkaniu?

Zapewnij rodziców, że spacery z psem bierzesz na siebie i że trzeba po psie sprzątać, i jesteś na to gotowy. Jeśli marzysz o szczeniaku, sprawdź, jak nauczyć go załatwiać swoje potrzeby poza mieszkaniem i jak zabezpieczyć podłogi przed zniszczeniem. Powiedz rodzicom, że wiesz jak to zrobić i się tym zajmiesz.

Dobrze przemyśl, jaki pies sprawi najmniej kłopotu w mieszkaniu – niewielki i z krótką sierścią. Rozmawiając z rodzicami poopowiadaj im o rasach czy typach psów, które nie będą wielkim kłopotem w mieszkaniu.

Zapewnij, że będziesz regularnie zamiatać podłogę lub odkurzać, aby zbierać sierść pupila.

Jak namówić rodziców na psa w domu?

Jeśli mieszkasz z rodziną w domku jednorodzinnym i macie ogródek, zapewnij dorosłych, że będziesz chodził z psem na spacery poza wasz teren – bieganie po ogródku, nawet dość sporym, to dla psa nadal zbyt mało. Pamiętaj też, że na właścicielu psa ciąży obowiązek posprzątania po zwierzaku, gdy ten się załatwi. Trzeba o to zadbać zarówno na swoim terenie, jak i poza nim. 

Ustal z rodzicami, jak pies ma funkcjonować w waszej rodzinie: czy będzie miał wstęp do domu, czy będzie przebywał na dworze. Obiecaj, że będziesz przestrzegać ustaleń. Omów też z rodzicami to, co jest potrzebne psu żyjącemu w domu, a co temu przebywającemu na dworze i jak mu to zapewnić (np. legowisko/ budę dla psa dostaniesz po psie kolegi albo trzeba będzie kupić itp.).

Zoabcz też:

pies uratował dziewczynkę
Adobe Stock
Aktualności
Dziecko przetrwało mroźną noc, bo schowało się w budzie i przytuliło do psa
Podczas zawiei śnieżnej w Rosji zaginęło 10-letnie dziecko. Dziewczynka nie wróciła ze szkoły. Finał całej historii jest naprawdę zaskakujący!

Do tej niebezpiecznej sytuacji doszło 13 stycznia w Uglegorsku na Sachalinie. Viktoria Zarubina, dziesięciolatka mieszkająca w Rosji, nie wróciła po lekcjach ze szkoły. Rodzice zawiadomili policję i rozpoczęły się poszukiwania. Sytuacja była bardzo niebezpieczna, ponieważ na zewnątrz panowały ekstremalne warunki pogodowe: było bardzo zimno i szalała zawieja śnieżna. Poszukiwania zaginionej dziewczynki Dziewczynki szukało kilkadziesiąt osób: lokalna policja, wolontariusze oraz inne służby. Poszukiwania były utrudnione, ponieważ pogoda się pogorszyła, a widoczność była prawie zerowa. Jednym z tropów była informacja od rodziców, że dziecko bardzo lubiło psy. Grupa poszukiwawcza przeszukała wszystkie domy, uliczki i podwórka w okolicy, wykrzykując imię dziecka. Z relacji świadków wynikało, że zaginiona dziewczynka była widziana, gdy bawiła się z psem. Viktoria cudem przeżyła! Poszukiwania zakończyły się sukcesem. Po ok. 18 godzinach 10-latka została znaleziona w psiej budzie niedaleko jej domu. Udało jej się przetrwać śnieżycę, bo przytuliła się do psa.   „Fakt, że dziewczynka przeżyła przy takiej pogodzie, jest naprawdę cudem” – powiedział  jeden z wolontariuszy grupy poszukiwawczej. Viktoria była wyziębiona. Od razu została przewieziona do szpitala. Dziewczynka jednak jeszcze tego samego dnia wróciła do domu. Aktualnie nic nie zagraża jej życiu i zdrowiu. Źródło: www.newsweek.com Zobacz także :  Były ksiądz i niedoszła zakonnica maltretowali dzieci. Chcą uniewinnienia Nakaz milczenia wśród dzieci metodą na walkę z pandemią. Rodzice wściekli 8-latek podpalił kanapę, na której spali jego rodzice. Powód: chłopiec był zazdrosny…

jak narysować psa
Adobe Stock
Gry i zabawy
Jak narysować psa krok po kroku: łatwy rysunek (zdjęcia)
Nauka rysowania może być banalnie prosta. Zobacz, jak szybko narysować psa – główka, łapki, uszy, ogon i rysunek psa dla dzieci gotowy. Z tą instrukcją krok po kroku narysujesz szkic oraz siedzącego psa.

Jeśli nie wiesz, jak szybko narysować psa, pomoże ci nasza instrukcja. Łatwy szkic psa składa się z zaledwie kilku elementów, prostych do opanowania i zapamiętania. Pieska jeśli to miał być myślnik, to należy napisać "piesek — rysuje".---#---Takich, jak ten piesek - rysuje się go w dosłownie kilku ruchach.---#---piesek-rysuje#piesek — rysuje---#---piesek - rysuje"> narysujesz  dosłownie w kilku ruchach – to może być wstęp do nauki rysowania dla dzieci. Jak narysować psa: instrukcja krok po kroku Rysunek psa zaczęłyśmy od narysowania jego głowy. Następnym etapem było dorysowanie klatki piersiowej i przednich łap. Na sam koniec naszkicowałyśmy tylne łapy oraz uszy psa i elementy jego buzi. Podążaj za instrukcją – poprowadzimy cię krok po kroku przez wszystkie etapy rysowania psa:   Jak narysować psa – rysowanie głowy Jak się rysuje psa – rysowanie nóg Rysunek psa dla dzieci – rysowanie uszu i tylnych łap Jak szybko narysować psa – rysowanie pyska Jak narysować psa – rysowanie ogona Jak pokolorować rysunek psa? Jak narysować psa – rysowanie głowy Narysuj główkę psa, tak jak widać to na zdjęciu poniżej. Ma ona podłużny kształt, z lekkim wcięciem w połowie jej długości.   Jak się rysuje psa – rysowanie nóg Łatwy szkic psa zaczyna nabierać kształtów. Kolejnym krokiem jest narysowanie dwóch przednich nóg zwierzęcia. Układają się one w podkowę. Rysunek psa dla dzieci – rysowanie uszu i tylnych łap Nauka rysowania to dobra zabawa – czas na narysowanie uszu i tylnych łap psa. Ponieważ chcemy narysować siedzącego psa, jego tylne łapy są wyjątkowo proste do naszkicowania: wystarczy dorysować dwie wygięte linie do przednich łapek....

filmy o psach
Adobe Stock
Aktualności
Filmy o psach – najlepsze filmy fabularne i kreskówki z psami w roli głównej [GDZIE OBEJRZEĆ ONLINE?]
Filmy o psach, które nadają się na domowy seans z kinem familijnym? Zobacz nasze zestawienie filmów i bajek o psach, i sprawdź, gdzie możesz je obejrzeć online. Budzą emocje, a często mają też walory edukacyjne!

Filmy o psach to wspaniałe kino familijne , przy którym może bawić się cała rodzina. Bawią, wzruszają i chwytają za serce. Przedstawiamy zarówno filmy fabularne o psach, jak i rysunkowe bajki o psach, produkcje starsze i nowsze, ale wszystkie są naprawdę warte obejrzenia. Podpowiadamy też, gdzie aktualnie można je obejrzeć. Spis treści: Filmy o psach: - Bella i Sebastian - Benji - Niezwykła podróż - Szajbus i pingwiny - Był sobie pies – 2 części - O psie, który wrócił do domu Bajki o psach: - Zakochany kundel - 101 dalmatyńczyków - Scooby Doo - Wielka przygoda Clifforda - Psi patrol - Pan Peabody i Sherman - Lis i pies - Piorun - Wszystkie psy idą do nieba - Corgi, psiak królowej Filmy o psach Proponujemy zarówno klasyki, jak i nowe produkcje, które zdążyły już spodobać się widzom na całym świecie. Filmy o psach mają w sobie coś, co chwyta za serce i pomaga nam wczuć się w przeżycia zwierzaków. To dobra lekcja dla dzieci, które w ten sposób uczą się, że zwierzęta też czują, trzeba je szanować i o nie dbać. Przed wami siedem filmów o psach warte obejrzenia. Może skłonią was do zastanowienia się, jakiego psa wybrać dla dziecka ? Posiadanie zwierzaka to lekcja odpowiedzialności dla maluchów, ale jednak duża odpowiedzialność dla rodziców. 1. Filmy o psach: Bella i Sebastian Francuski film z 2013 roku. Opowiada o ośmiolatku i bezpańskim psie, który, aby przeżyć, poluje na owce. Rozwścieczeni stratami w stadach mieszkańcy alpejskiej wioski chcą zlikwidować szkodnika. Jak łatwo się domyślić, na zdziczałego psa trafia chłopiec, który postanawia zwierzaka ocalić. To absolutny klasyk wśród filmów o psach, który co pewien czas doczekuje się remake'u. A ten jest wyjątkowo udany. Film można zobaczyć na cineman.pl (obecnie wersja próbna za darmo), z kolei na...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj