Szklarska Poręba atrakcje dla dzieci
Adobe Stock/ Piotr Szpakowski
Czas wolny

Szklarska Poręba – atrakcje dla dzieci

Tajemniczy Liczyrzepa, okrutna Kunegunda czy pobożni Walończycy – to tylko niektóre z mitycznych postaci, które na kartach swojej historii ma zapisane Szklarska Poręba. Atrakcje dla dzieci w Szklarskiej Porębie mają wyjątkowo magiczny wymiar, który pozwoli wam oderwać się od codzienności i przeniesie w świat bajek i legend.

W naszym przewodniku przygotowaliśmy atrakcje przyjazne dzieciom, które znajdziecie w Szklarskiej Porębie. Mamy nadzieję, że pomogą wam odkryć wyjątkowo magiczną stronę tego górskiego miasteczka.

Spis treści:

  1. Magiczny Szlak Ducha Gór
  2. Park Dinozaurów – Dinopark
  3. Park linowy Trollandia
  4. Rodzinny Park Rozrywki Esplanada
  5. Karkonoskie Centrum Edukacji Ekologicznej
  6. Muzeum Mineralogiczne
  7. Muzeum Ziemi Juna
  8. Ruiny Zamku Chojnik
  9. Brick City – wystawa klocków LEGO
  10. Szlaki turystyczne dla dzieci w Szklarskiej Porębie

Farma Iluzji – świat dziecięcej wyobraźni - VIDEO

Magiczny Szlak Ducha Gór

Szklarska Poręba słynie z legendy o Duchu Gór Izerskich, który znany jest także jako Liczyrzepa bądź Rzepiór. Na cześć górskiego stwora stworzony został szlak, na którym możecie zagrać w grę terenową i otrzymać tytuł Odkrywcy Magicznej Szklarskiej Poręby.

Przed wybraniem się na Szlak Ducha Gór, musicie odwiedzić Centrum Informacji Turystycznej, by otrzymać Księgę Skarbów. Na szlaku czeka na was 35 punktów wycieczki, a na 17 z nich musicie odnaleźć tajemniczy symbol wyryty w granitowej skale.

Pokonanie całej trasy jest nie lada wyzwaniem, dlatego na tę zabawę przeznaczcie co najmniej 2 dni. Mnogość atrakcji, którą znajdziecie na swojej drodze po tytuł Odkrywcy, zapewni wam niezapomniane wspomnienia, jednak długość odcinka może być zbyt męcząca do przebycia w jeden dzień (nawet dla starszych dzieci).

Jakie atrakcje dla dzieci w Szklarskiej Porębie czekają na was na Magicznym Szlaku?

Leśna Huta, czyli pierwszy punkt na Szlaku Twardych Zawodów

Magiczny Szlak Ducha Gór obejmuje także tzw. Szlak Twardych Zawodów, czyli trzy atrakcje dla dzieci w Szklarskiej Porębie, w których poznają metody obróbki szkła, żelaza i kamienia.

Leśna Huta jest jednym z pierwszych punktów, które poznacie ze swoimi dziećmi. Odnajdziecie ją przemierzając szlak prowadzący pod wodospad Szklarki, która jest jedną najpopularniejszych atrakcji regionu. Pierwsza atrakcja dla dzieci na Szlaku Twardych Zawodów prowadzona jest przez rodzinę szklarza Henryka Łubowskiego. Poznacie tutaj sztukę formowania szkła, a nawet będziecie mogli samodzielnie spróbować swoich sił w tym rzemiośle.

Organizowane są tutaj specjalne warsztaty zdobienia szkła, na których dzieci mogą stworzyć biżuterię lub wygrawerować szklanki! Taka pamiątka ze Szklarskiej Poręby z pewnością będzie miała dla nich wyjątkową wartość.

Żelazny Tygiel Waloński – drugi punkt Twardych Zawodów

Do Szklarskiej Poręby w XI wieku dotarł tajemniczy lud romański, który specjalizował się w przetwarzaniu bogactw naturalnych i eksploatacji kamieni szlachetnych. Walończycy – bo tak nazywał się wspomniany lud romański – byli wówczas traktowani jako specjalna kasta, gdyż posiadali wiedzę nieznaną dla pospólstwa. Według licznych dokumentów, z ich wiedzy chętnie korzystali książęta piastowscy, których zainteresowanie przybyłym ludem wzrosło, gdy Walończycy odkryli złoża złota i kamieni szlachetnych w dorzeczu Szklarki oraz Wysokim Grzbiecie Izerskim.

Na cześć pamięci tajemniczego ludu Karkonoszy na Szlaku Ducha Gór utworzono Żelazny Tygiel Waloński. Jest to miejsce, w którym odtworzono urządzenia i narzędzia średniowiecznego ludu romańskiego. Dzieci mogą dotykać i używać wszystkich przedmiotów, które znajdują się w tej atrakcji. Działa tutaj warsztat tkacki, jubilerski oraz kuźnia.

Z wcześniejszą rezerwacją możecie wziąć także udział w warsztatach dla całej rodziny, na których poznacie techniki dawnych rzemieślników.

Muzeum Ziemi Juna

Ostatnim punktem na Szlaku Twardych Zawodów jest Muzeum Ziemi Juna. Znajdziecie tu unikatową kolekcję minerałów ozdobnych, a także ekspozycję, która przedstawia tradycyjne przedmioty ww. Walończyków.

Organizowane są także warsztaty mineralogiczne dla dzieci, na których najmłodsi mogą wydobyć drobiny złota z piasku czy wydobyć kamienie ozdobne, które są zamknięte w specjalnych kulach.

Chybotek i Złoty Widok

Chybotek Szklarska Poręba
PirahaPhotos

Kolejne ciekawe miejsca na trasie turystycznej, które zachwycają wszystkich turystów. Chybotek, znany także jako drogowskaz waloński, znajduje się niedaleko Orlej Skały. To grupa wielkich granitowych skał, z których największa ma średnicę aż 4 m.

Złoty Widok to doskonały punkt widokowy, z którego możecie podziwiać przepiękny widok na Karkonosze.

Park Ducha Gór

Park Ducha Gór (znany także jako Ogród Ducha Gór) znajduje się tuż przy Domu Carla i Herharta Hauptmannów. Ma on obszar aż 4,5 ha. Na jego terenie znajdziecie pięć unikatowych domków tematycznych, które nawiązują do bajkowych motywów.

Dom Hauptamannów także może być ciekawą atrakcją dla małych miłośników sztuki. Są tutaj liczne wystawy artystów fotografii i szkła, a także mini dzieła sztuki młodszych dzieci ze Szklarskiej Poręby.

Park Dinozaurów – Dinopark

Dinopark atrakcja w Szklarskiej Porębie
Adobe Stock/ Wirestock

W Szklarskiej Porębie możecie także przenieść się 500 milionów lat wstecz! Park Dinozaurów to wyjątkowe miejsce, w którym możecie podziwiać kilkadziesiąt dinozaurów w ich naturalnej wielkości. Te ogromne zwierzęta naprawdę robią ogromne wrażenie.

Dzieci mogą nie tylko oglądać dinozaury, lecz także wydobyć szkielety prehistorycznych gadów z ogromnej piaskownicy! Na terenie atrakcji znajdziecie także plac zabaw i gier, na którym możecie przejechać się kolejką z kamieni przypominającą pojazd rodziny Flinstonów.

W niektóre dni pracownicy organizują także warsztaty paleontologiczne, dlatego przed odwiedzeniem parku koniecznie sprawdźcie aktualne informacje na stronie internetowej.

Park linowy Trollandia

W samej Szklarskiej Porębie (blisko centrum miasta) znajdziecie także park linowy Trollandia. Poprowadzone są tutaj cztery trasy dla młodszych i starszych dzieci.

Trollinkowo to miejsce przyjazne dzieciom od 3 roku życia. Starsze dzieci z pewnością zainteresuje szlak Włóczykija, który znajduje się na wysokości 5 metrów nad ziemią i oznaczony jest jako średniozaawansowany.

W parku linowym Trollandia znajdziecie także trasę dla rodziców. Leśna Tułaczka posiada aż 13 przeszkód i znajduje się powyżej 5 metrów.

Rodzinny Park Rozrywki Esplanada

W samym centrum Szklarskiej Poręby czeka na was spora dawka adrenaliny. W rodzinnym Parku Rozrywki Esplanada możecie oddać się długim godzinom zabawy, a przy okazji podziwiać niesamowity widok na Karkonosze.

Wśród głównych atrakcji obiektu znajduje się m.in: Wieża Emocji, z której spadacie z prędkości 6m/s z wysokości 12 metrów, dwupoziomowy Dziecięcy Labirynt ze zjeżdżalnią, tor przeszkód, ogród dmuchańców i basen z piłeczkami. Starsze dzieci mogą także przejechać się kolejką grawitacyjną, która znajduje się wśród drzew na wysokości 600 metrów!

Karkonoskie Centrum Edukacji Ekologicznej

Gdy w Górach Izerskich dopadnie was niepogoda i nie będziecie mogli korzystać z uroków górskich szlaków, to możecie udać się do Centrum Edukacji Ekologicznej. W tym wyjątkowym obiekcie pracownicy przedstawiają dzieciom eksponaty przyrody, które znajdują się zarówno po polskiej, jak i po czeskiej stronie.

Dzieci poznają najciekawsze atrakcje przyrodnicze. Najmłodsi dowiedzą się, jakie zjawiska przyrodnicze występują w Górach Izerskich czy jak wygląda fauna i flora regionu. Jest to szczególnie ciekawa atrakcja dla dzieci w Szklarskiej Porębie zimą, gdy odwiedzenie większości punktów turystycznych na szlaku jest niemożliwe dla małych podróżników.

Muzeum Mineralogiczne

W okolicach Szklarskiej Poręby znajduje się prawdziwe eldorado dla kolekcjonerów minerałów. Jedne z ciekawszych zbiorów możecie podziwiać przy ulicy Kilińskiego 20. To właśnie tam znajduje się Muzeum Mineralogiczne, gdzie możecie zobaczyć prawie 3000 różnych eksponatów z całego świata. Wśród nich są nie tylko minerały, lecz także szkielety dinozaurów czy meteoryt Gibeon.

Fascynujące elementy przyrody znajdują się nie tylko w środku, lecz także przed budynkiem, w którym znajduje się Muzeum Mineralogiczne. Mieści się tam jedyny w Europie las karboński – pnie drzew, które rosły ponad 300 milionów lat temu!

Muzeum Ziemi Juna

Wyjątkową kolekcję minerałów odnajdziecie także Muzeum Ziemi Juna, które znajduje się w dawnej strażnicy Walończyków.

W tym miejscu poznacie bliżej historię tego tajemniczego ludu oraz sposobów, w jaki wydobywali najcenniejsze minerały z regionu Gór Izerskich. Muzeum posiada w swoich zbiorach także kilka przedmiotów nawiązujących do walońskich zwyczajów, takich jak: sztolnia czy wielki bęben obrzędowy.

Ruiny Zamku Chojnik

ruiny zamku Chojnik
Adobe Stock/ Artur Kowalczyk

Jeśli w waszej rodzinie macie małe księżniczki bądź małych amatorów rycerstwa to obowiązkowym punktem wycieczki powinien być Zamek Chojnik.

Wybudowana w XIV wieku budowla rozciąga się tuż nad 150-metrowym urwiskiem, które wpada do Piekielnej Doliny. Według kart historii zamek Chojnik nigdy nie został podbity przez żadne wojsko. Choć żaden człowiek nie zdołał go pokonać, to pokonały go siły natury. W 1675 roku w zamek uderzył piorun, który wywołał ogromny pożar, który zniszczył dużą część budowli.

Małe księżniczki z pewnością zaciekawi legenda o Kunegundzie, choć radzimy się z nią dobrze zapoznać przed przeczytaniem najmłodszym, gdyż księżniczka rzuciła wyjątkowo okrutne wyzwanie dla rycerzy, którzy chcieli zdobyć jej rękę.

Brick City – wystawa klocków LEGO

Wystawa Klocków Lego Szklarska Poręba
rosinka79/Adobe Stock

Wystawy klocków LEGO to ulubione atrakcje dla dzieci w Szklarskiej Porębie. Cała makieta zajmuje aż 300m2. Tysiące klocków LEGO tworzą niesamowite formacje budynków, pojazdów i postaci. Jest to makieta interaktywna, dlatego musicie przygotować się także na efekty specjalne!

Dla dzieci znajduje się tam także specjalne miejsce, w którym mogą spróbować samodzielnie stworzyć budowlę z duńskich klocków.

Szlaki turystyczne dla dzieci w Szklarskiej Porębie

W okolicach Szklarskiej Poręby znajdziecie piękne rejony dobre do rodzinnych wędrówek.

Wodospad Szklarki

Wodospad Szklarki
Adobe Stock/ rafalslowikowski.pl

Jednym z nich jest szlak do Wodospadu Szklarki, który ma wybetonowaną ścieżkę. Przyjazne dzieciom warunki z pewnością ucieszą także mamy z wózkami, gdyż brak przeskoków i wysokich kamieni, pozwoli wam na naprawdę przyjemny spacer. Jest to średniej wielkości wodospad o wysokości 13 metrów, jednak jest to drugi największy wodospad po Kamieńczyku. Cała trasa powinna wam zająć nie więcej niż 15 minut, a na końcu tuż obok Szklarki znajdziecie Schronisko Kochanówka, w której możecie zjeść posiłek.

Wodospad Kamieńczyka

Wodospad Kamieńczyka
Adobe Stock/ Marcin

Całkiem przyjemna dla rodzin trasa prowadzi do Wodospadu Kamieńczyka. Szlakiem niebieskim dotrzecie do celu w niecałe 30 minut.

Niestety nie jest to szlak przystosowany dla mam z wózkami. Trasa jest kamienista i ma dużo uskoków, dlatego nie można jej pokonać prowadząc wózek. Z jej pokonaniem mogą nie poradzić sobie także maluchy, dlatego warto mieć z zanadrzu nosidło.

Kolejka na Szrenicę

Droga na Szczernicę
Adobe Stock/ sanzios

Wakacje z dziećmi muszą opierać się na pewnych kompromisach, dlatego jeśli koniecznie chcecie wejść na Szrenicę, to polecamy wjechać na nią wyciągiem krzesełkowym.

Ze Szrenicy prowadzi wiele szlaków, które są odpowiednie do łagodnych wędrówek z maluchami. Możecie np. udać się do Śnieżnych Kotłów. Śnieżne Kotły są formacją skalną, z której roztacza się piękny widok na Karkonosze, Góry Izerskie i Kotlinę Jeleniogórską.

Atrakcje dla dzieci w Karpaczu
Jolanta/Adobe Stock
Czas wolny
Karpacz – atrakcje dla dzieci na pogodę i niepogodę
Atrakcje dla dzieci w Karpaczu nie pozwolą wam się nudzić nawet w najbardziej ulewną pogodę! W tym mieście znajdziecie wiele ciekawych miejsc dla najmłodszych, gdzie czeka na nich masa zabawy.

W naszym zestawieniu przedstawiamy atrakcje dla dzieci w Karpaczu zarówno dla młodszych, jak i starszych dzieci. Mamy nadzieję, że nasz mini przewodnik urozmaici wasz rodzinny wyjazd, a miejsca, które odwiedzicie, zapewnią wam masę endorfin. Najlepsze atrakcje dla dzieci w Karpaczu: Muzea przyjazne dzieciom w Karpaczu Miejskie Muzeum Zabawek Prywatne Muzeum Techniki i Budowli z klocków LEGO Muzeum Konsol Gier Video Muzeum Sentymentów Multimedialne Muzeum Karkonoszy   Miejsca i parki rozrywki dla dzieci w każdym wieku Park Bajek Karkonoskie tajemnice – interaktywna wystawa historii Karkonoszy Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska Całoroczny Park Linowy Tarzan Western City w polskich górach Aquapark Sandra i Park Wodny Tropikana Całoroczne lodowisko w Karpaczu Całoroczna stacja narciarska Winterpol Tor saneczkowy Kolorowa Najlepsze atrakcje turystyczne dla dzieci – Karpacz Karkonoski Park Narodowy Kolejka turystyczna Karpacz Express Kościół Wang Muzea przyjazne dzieciom w Karpaczu Miejskie Muzeum Zabawek Muzeum Zabawek to wyjątkowe miejsce, w którym nawet dorośli mogą wrócić pamięcią do swoich wspomnień z dzieciństwa. W tej karkonoskiej atrakcji dla dzieci odnajdziecie przekrój zabawek sięgających nawet XVIII-wieku . Nie są to jednak zabawki pochodzące wyłącznie z polskich zbiorów. Zobaczycie kolekcję lalek z najdalszych zakątków świata, w tym m.in. z Australii, Meksyku czy Japonii. Ulubionym punktem najmłodszych w tym miejscu jest bajkowa scenografia Kazimierza Wiśniaka , która tchnęła „życie” w zbiory lalek. Możecie na niej całą rodziną podziwiać zabawki, które uczą się czy spacerują. Mamy małych mężczyzn zapewniamy, że lalki nie są jedynymi...

Atrakcje dla dzieci Śląsk
Daniel Jędzura/Adobe Stock
Czas wolny
Atrakcje dla dzieci – Śląsk na niepogodę i pogodę
Od nudy na rodzinnych wakacjach uratują was atrakcje dla dzieci. Śląsk oferuje wiele ciekawych miejsc, w których najmłodsi mogą poznać historię i zagadnienia naukowe poprzez zabawę, lub także przenieść się w świat bajek rycerzy, smoków i królewien.

W naszym mini przewodniku znajdziecie ciekawe atrakcje dla dzieci na Śląsku, które zapewnią wam godziny świetnej zabawy zarówno w piękny słoneczny dzień, jak i niepogodę. Mamy nadzieję, że po przeczytaniu naszego artykułu, nie będziecie mieć problemów z odpowiedzią na pytanie, gdzie zabrać dzieci na Śląsku! Najlepsze atrakcje dla dzieci na Śląsku: Zabytki i muzea przyjazne dzieciom Zamek Ogrodzieniec Zabytkowa Kopalnia Srebra – Muzeum Górnictwa Sztolnia Czarnego Pstrąga Sztolnia Królowa Luiza Stary Młyn – Muzeum Dawnych Rzemiosł Przyrodnicze atrakcje dla dzieci – Śląsk Górnośląski Park Etnograficzny Leśny Park Niespodzianek Śląski Ogród Zoologiczny Bajkowe atrakcje dla najmłodszych – Śląsk Park Miniatur Jurajskich Kolejkowo w Gliwice Figlo-park – całoroczny plac zabaw dla dzieci na Śląsku Centra i parki rozrywki na Śląsku Bajka Pana Kleksa Legandia – Śląskie Wesołe Miasteczko Dream Park w Ochabach Wielkich Elfland – ekologiczny Park Rozrywki Kreatywne centrum zabaw 1000 klocków Parki linowe dla dzieci na Śląsku Letni tor saneczkowy Zabytki i muzea przyjazne dzieciom Zamek Ogrodzieniec Na szlaku Orlich Gniazd w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej znajdziecie okazałe ruiny zamku Ogrodzieniec . Jego historia sięga aż XIV wieku. Jest to największy i najstarszy zamek warowny na Śląsku. Przez budowlę prowadzi jednokierunkowa trasa, a jednym z jej głównych punktów jest Wieża Kredencerska. Rozciąga się z niej zachwycający widok na Jurę Krakowsko-Częstochowską . Najmłodszych gości z pewnością zainteresują mroczne legendy zamku , zaś starszaków – i być może także rodziców – może zaciekawić fakt,...

Atrakcje Łeba
Adobe Stock/fot. drubig-photo
Czas wolny
Atrakcje dla dzieci w Łebie i okolicach
Atrakcje dla dzieci w Łebie nadadzą się dla mniejszych, jak i dla większych pociech. Miejscowość ta to nie tylko plaże i miejsce na piesze wycieczki, ale również dużo ciekawych rozrywek rodzinnych. Na odwiedzenie wszystkich warto zarezerwować sobie parę dni lub odwiedzić to miasto w czasie wakacji.

Łeba to miasto, która ma dostęp do morza oraz rzek, dlatego możecie spędzać czas nie tylko na plaży. Choć wodne atrakcje są opcją domyślną, to nie zabraknie wam także innych miejsc na aktywny wypoczynek. Spis treści: Park Dinozaurów w Łebie Labirynt Łeba Park Illuzeum Muzeum Motyli Power Park Piernikowy Dom Dmuchany Park Rozrywki – Funlandia Wystawa klocków Lego Discovery Park Słowiński Park Narodowy Dolphin House Sea Park Tarzan Park Muzeum Wsi Słowiańskiej w Klukach Park Dinozaurów w Łebie Park Dinozaurów w Łebie ma aż 20 hektarów powierzchni. Poza dinozaurami znajdziecie tu: Kino 7D, Małpi gaj, Koło młyńskie, Labirynt magicznych luster, Zamek strachu, Pole do gry w mini golfa. Ponadto znajdują się tu ścieżki, gdzie po drodze spotkacie naturalnej wielkości dinozaury. Dzieci odwiedzić mogą również wioskę indiańską, w której będą mogli strzelać z łuku. Dodatkowo wypożyczycie tu sprzęt wodny lub wózki Flinstonów. Młodsze dzieci z pewnością ucieszą się z placu zabaw oraz sceny, na której codziennie występuje grupa artystyczna. Wisienką na torcie będzie mini zoo, gdzie mieszkają kozy, krowy, lamy itp. Adres: ul. Kolonijna 24, 84-360 Nowęcin Labirynt Łeba Park Przejście labiryntu wcale nie jest takie proste. Będziecie mieli okazję zobaczyć, jak wasze dzieci radzą sobie z rozwiązywaniem problemów. Może okazać się, że przejście przez was labiryntu jest zbyt trudne, więc dostaniecie również mapkę. Trzeba ją zakupić przed wejściem na obiekt. Możecie przejść go całą rodziną, a jeśli idziecie z małymi dziećmi, to jest możliwość wejścia do labiryntu z własnym wózkiem lub z drewnianym wózkiem dostępnym na miejscu. Dzieci do lat 4 wchodzą za darmo. Adres: ul. Wspólna, 84-360 Łeba...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj