atrakcje dla dzieci Wrocław
Adobe Stock/ unguryanu
Czas wolny

15 największych atrakcji dla dzieci we Wrocławiu

„Nudzi mi się” – to krótkie zdanie jest zmorą każdego rodzica. Wybawieniem od niego są ciekawe atrakcje dla dzieci! Wrocław oferuje przeróżne miejsca, w których spędzicie miły rodzinny czas, zapominając o nudzie.

Wrocławskie atrakcje dla dzieci są bardzo różnorodne. Znajdziecie tutaj zarówno wiele miejsc, w których dzieci mogą uczyć się poprzez zabawę, jak i takie, w których w przystępny sposób poznają historię stolicy Dolnego Śląska. Nasz przewodnik zawiera także bardziej rozrywkowe atrakcje, podczas których maluchy mogą w prosty sposób spożytkować swoje niestrudzone pokłady energii.

Spis treści:

 1. Hydropolis – centrum wiedzy o wodzie
 2. ZOO we Wrocławiu
 3. Aquapark Wrocław
 4. Park trampolin GOJump
 5. GOair! – powietrzne miasto
 6. Parki linowe
 7. Fort Przygody – paintball dla dzieci we Wrocławiu
 8. Loopy's World – ogromny plac zabaw
 9. Arena Gigantów – park rozrywki dla dzieci we Wrocławiu
 10. Tipi town – zabawa w wiosce indiańskiej
 11. Teatr Lalek
 12. Centrum Historii Zajezdnia
 13. Kolejkowo – największa makieta kolejowa w Polsce
 14. Movie Gate
 15. LudkoLand – park miniatur we Wrocławiu

Farma Iluzji – świat dziecięcej wyobraźni - VIDEO

Hydropolis – centrum wiedzy o wodzie

hydropolis Wrocław
Adobe Stock/ : I_love_life

Unikatowe centrum wiedzy o wodzie to przykład nowoczesnej formy edukacji poprzez zabawę. Dzieci mogą wybrać się tu w podróż po oceanicznych głębinach i zobaczyć wodne zwierzęta. Multimedialne instalacje i gry interaktywne umożliwiają maluchom świetną zabawę i zdobywanie wiedzy.

Pracownicy Hydropolis systematycznie organizują także warsztaty dla dzieci.

Adres: Na Grobli 17, Wrocław

Więcej informacji: Hydropolis

ZOO we Wrocławiu

zoo we Wrocławiu
Adobe Stock/ Shyshko Oleksandr

ZOO we Wrocławiu powinno być obowiązkową pozycją na waszej mapie podczas zwiedzania stolicy Dolnego Śląska. Jest ono jednym z najpopularniejszych ogrodów zoologicznych w Europie i corocznie przyciąga około 7 milionów turystów.

Cały obiekt ma aż 33 hektary, a na jego terenie znajduje się ponad dziesięć tysięcy zwierząt! Szczególną atrakcją Wrocławskiego ZOO jest Afrykarium, które zabierze was w niezwykłą podróż po świecie fauny i flory Czarnego Kontynentu. Możemy was zapewnić, że jest to doskonałe miejsce, w którym wasze dzieci spędzą długie godziny na poznawaniu różnorodnego świata zwierząt.

W sezonie letnim dość często można tu spotkać różnych animatorów, którzy umilają czas najmłodszym uczestnikom.

Adres: Wróblewskiego 1-5, Wrocław

Więcej informacji: strona internetowa Wrocławskie ZOO

Aquapark Wrocław

Wśród aktywnych atrakcji dla dzieci we Wrocławiu nie mogłyśmy pominąć Aquaparku! Jest to jeden z największych parków wodnych w Europie, więc dzieciaki mogą tu liczyć na prawdziwą moc atrakcji.

Rodzinny park wodny oferuje aż 7 różnych zjeżdżalni, z których najdłuższa ma aż 186 m! Nie jest to najbardziej oblegana przez dzieci atrakcja, gdyż według najmłodszych najwięcej zabawy dostarcza zjeżdżalnia multimedialna, która podczas przejazdu zapewnia wizualny rollercoaster (nie tylko dzieci będą nią zachwycone!).

Rodzice maluszków mogą spędzić miło czas z pociechami na Dziecięcej Zatoce, która jest przystosowana dla dzieci od 4 miesiąca życia do 4 r.ż. Płytki basen (90 cm) ma łączną powierzchnię 162 mkw. i stałą temperaturę 36 stopni.

Adres: Borowska 99, Wrocław

Więcej informacji: Aquapark Wrocław

Park Trampolin GOJump

park trampolin Wrocław
Adobe Stock/ anzebizjan

GOjump to największy park trampolin we Wrocławiu, którego łączna powierzchnia wynosi aż 35000 mkw. W tym miejscu znajdziecie nie tylko trampoliny, lecz także basen z gąbkami, boisko do gry w zbijaka, strefę wrzutów do kosza czy 40-metrową megatrampę. Dzieci mogą tu spędzić godziny świetnej i wyczerpującej zabawy pod okiem instruktorów.

GOair! – powietrzne miasto

Wasze dzieci uwielbiają dmuchane atrakcje? W takim razie zakochają się w GOair!

Powietrzne miasto ma aż 1500m2 i znajduje się tu aż 20 różnych atrakcji. Dzieciaki mogą pozjeżdżać z 2-metrowej zjeżdżalni czy spróbować swoich sił na „Awanturze”, czyli dużej ruchomej pufie!

Wybierając się do GOair! warto ubrać wygodny dres, gdyż miękki materiał pozwoli wam bez problemu korzystać ze wszystkich atrakcji.

Adres: Jana Długosza 42-46, Wrocław

Więcej informacji: Goair Wrocław

Parki linowe

park linowy Wrocław
Adobe Stock/ Volodymyr

Atrakcje dla dzieci we Wrocławiu obejmują także trzy parki linowe. Najsłynniejszy znajdziecie na Partynicach przy Zwycięskiej 2. Przystosowany jest do zabawy także najmłodszych dzieci.

Rosnącą popularnością cieszy się także Mini Park Linowy Zoolandia, który mieści się na terenie Wrocławskiego ZOO. Na jego terenie przygotowane są przeróżne tory przeszkód i wyciągi linowe.

Fort Przygody – paintball dla dzieci we Wrocławiu

Jeśli wasze maluchy to miłośnicy ekstremalnej rozrywki i zwiedzanie Wrocławia nie wchodzi w grę, a na tradycyjnym placu zabaw nuda dosięga ich po kilku minutach, to mamy dla was specjalną propozycję.

Park Rozrywki Ekstremalnej Fort Przygody to doskonałe miejsce dla dzieci, które uwielbiają adrenalinę. Na miejscu czeka na nich m.in. paintball, spływ pontonowy, gry na orientację czy mosty linowe nad wodą. Jesteśmy przekonani, że Fort Przygody spodoba się nie tylko maluchom, lecz także ich rodzicom, gdyż na nich także czeka tutaj moc atrakcji.

Adres: Redycka 77, Wrocław

Więcej informacji: strona internetowa Fortu Przygody

Loopy's World – ogromny plac zabaw

sala zabaw we Wrocławiu
Adobe Stock/ YouraPechkin

W prawie każdym wrocławskim centrum handlowym znajdziecie salę zabaw, w której można zostawić najmłodsze dzieciaki, jednak jeśli chcecie zapewnić atrakcje na najwyższym poziomie, to koniecznie zajrzyjcie do Loopy's World.

To największy plac zabaw w Polsce, który ma łączną powierzchnię 4000 mkw. Znajdziecie tu ogrom atrakcji dla dzieci, a wśród nich m.in. 7 zjeżdżalni o rozmaitych kształtach i różnych stopniach trudności, 4 trampoliny, tor saneczkowy, tory przeszkód czy armatki na sprzężone powietrze.

Adres: Czekoladowa 20, Wrocław

Więcej informacji: strona internetowa Loopy's World

Arena Gigantów – park rozrywki dla dzieci we Wrocławiu

Jeśli zwykłe parki rozrywki i place zabaw są zbyt nudne dla waszych dzieci, to mamy dla was doskonałe miejsce na mapie Wrocławia, które zachwyci najbardziej wymagających małych turystów.

Arena Gigantów to nowoczesny park rozrywki o wielkości 3740 mkw., gdzie znajdziecie ogrom atrakcji dla dzieci. Maluchy mogą oddać się tutaj zabawie na dmuchanych zjeżdżalniach, skorzystać z toru przeszkód, poskładać wspólnie klocki czy zanurzyć się w basenie z kulkami. Cała zabawa odbywa się pod czujnym okiem animatorów, dlatego wszystkie atrakcje są w 100% bezpieczne.

Adres: Stadion Wrocław, aleja Śląska 1

Więcej informacji: strona Areny Gigantów

Tipi town – zabawa w wiosce indiańskiej

Zaledwie 20 minut od Wrocławia znajduje się wyjątkowe miejsce, w którym wasze dzieci mogą zamienić się w indiańskich wojowników! Taka atrakcja czeka na nich w wiosce indiańskiej w Kamieńcu Wrocławskim.

Na miejscu powita ich szaman, który nucąc plemienne pieśni w tradycyjnym tipi, opowie dzieciom historie wielkich indiańskich wojowników. Najmłodsi mogą przywdziać indiańskie stroje i wraz z animatorami przemierzać wioskę, w której znajduje się wiele różnych atrakcji. Nie zdradzimy wam zbyt dużo szczegółów, jednak z pewnością nikt nie będzie się tutaj nudzić!

Adres: Działkowa 9, Kamieniec Wrocławski

Więcej informacji: FB/Wioska Indiańska

Teatr Lalek

Teatr Lalek we Wrocławiu
Adobe Stock/ Paolo Gallo

Wrocławski Teatr Lalek to kolejna propozycja, która pomoże wam zagospodarować część wolnego czasu w mniej pogodne dni. Większość spektakli tworzona jest z myślą o dzieciach, lecz znajdziecie tam także parę propozycji dla rodziców. Co ważne, Teatr Lalek oferuje spektakle nawet dla dzieci w wieku od 0,5 do 5 lat!

Adres: Plac Teatralny 4, Wrocław

Aktualne informacje o spektaklach: Wrocławski Teatr Lalek

Centrum Historii Zajezdnia

Wyjątkowe muzeum, które przedstawia skomplikowaną historię Wrocławia w wyjątkowym miejscu – starej autobusowej zajezdni, która była miejscem wielu rewolucyjnych protestów historycznych.

Najmłodsi i ich rodzice mogą poznać tutaj historię powojennego Wrocławia, która została uwieczniona na licznych fotografiach i dokumentacjach. Często odbywają tu się także różne warsztaty edukacyjne dla dzieci oraz spotkania z bohaterami wydarzeń historycznych.

Adres: Grabiszyńska 184, Wrocław

Aktualne wydarzenia: strona internetowa Zajezdni

Kolejkowo – największa makieta kolejowa w Polsce

Kolejkowo Wrocław
Olena Shvets/Adobe Stock

Obowiązkowy punkt na mapie Wrocławia, który zachwyci miłośników kolei. Kolejkowo to największa makieta kolejowa w Polsce. Jej łączna powierzchnia wynosi 260 m2.

Jest to świetna atrakcja we Wrocławiu dla całej rodziny, dzięki której z zupełnie innej perspektywy zobaczycie najciekawsze miejsca w rejonie Dolnego Śląska. Po makiecie nieustannie porusza się 15 pociągów.

Adres: Sky Tower, Powstańców Śląskich 95, Wrocław

Więcej informacji: Kolejkowo

Movie Gate

Macie w swojej rodzinie małych maniaków kinematografii? W takim przypadku Movie Gate to obowiązkowa atrakcja dla nich we Wrocławiu!

W Muzeum Światowego Kina znajdziecie oryginalne rekwizyty i kostiumy światowych produkcji filmowych, a wśród nich m.in. rekwizyty z Gwiezdnych Wojen, Marvela czy kultowego Jamesa Bonda. Spędzając czas w tym wyjątkowym miejscu, przeniesiecie się myślami do różnych Hollywoodzkich produkcji.

Oprócz części filmowej na miejscu znajduje się także laboratorium iluzji.

Adres: Plac Solny 10a, Wrocław

Aktualne godziny otwarcia i więcej informacji: strona Movie Gate

LudkoLand – park miniatur we Wrocławiu

Ludkoland to już ostatnia propozycja na naszej liście. Znajdziecie tutaj miniaturowe wersje największych zabytków Dolnego Śląska. Nie jest to duży obiekt, dlatego nie spędzicie tu długich godzin, jednak park miniatur znajduje się tuż obok ZOO, dlatego może być miłym rozszerzeniem poprzedniej atrakcji.

Rodziców z pewnością ucieszy strefa relaksu na plaży czy w Tawernie. Możecie tam odpocząć całą rodziną po wyczerpującym dniu i dobrze zjeść.

Adres: Wróblewskiego 9, Wrocław

Atrakcje pomorskie
Adobe Stock/fot. detailblick-foto
Czas wolny
Najlepsze atrakcje dla dzieci w województwie pomorskim
Poznajcie z nami najciekawsze atrakcje dla dzieci w województwie pomorskim. Znajdziecie tu wiele miejsc, gdzie czeka na was świetna zabawa dla całej rodziny.

Jadąc z dziećmi na wakacje, rodzic chce zapewnić im jak najwięcej atrakcji. Takie właśnie możliwości daje Bałtyk – od muzeów do atrakcji rozrywkowych. Z pewnością znajdziecie coś dla siebie. Spis treści: Dolina Charlotty Loopy’s World Centrum Hevelianum Mini Zoo „Zwierzaki Nad Potokiem” Wydział Zabaw Europejskiego Centrum Solidarności Zamek w Malborku Fokarium Morskie skanseny Muzeum Mitologii Słowiańskiej Gdańska karuzela Dolina Charlotty Dolina Charlotty jest świetnym miejscem dla rodzin z dziećmi. Oddalona jest od morza o 10 km i znajduje się tam wiele ciekawych atrakcji. Nie lada zaskoczeniem będzie dla waszych dzieci Wodne Zoo Safari i zwykłe Zoo, w którym zobaczycie: Zebry, Wielbłądy, Osły, Żubry, Lamy. Przeżyciem dla waszych dzieci będzie również Fokarium, w którym obejrzycie treningi fok oraz ich karmienie. Młodsze dzieci ucieszy fakt, że na miejscu będą mogły pobawić się na placu zabaw. Adres: Strzelinko 14, 76-200 Słupsk Loopy’s World Centrum rozrywki Loopy’s World ma aż 3000 metrów kwadratowych powierzchni. Na miejscu znajdziecie trampoliny, zjeżdżalnie oraz ścianki wspinaczkowe. Ponadto jest tam największa w Polsce konstrukcja ruchowa z labiryntami. Jeśli chcielibyście wejść na jakąś atrakcję wraz z dzieckiem, to dostępna jest rodzinna zjeżdżalnia, na której na czterech równoległych torach możecie zjeżdżać wszyscy razem. Dzięki wielkości placu zabaw, spokojnie możecie wejść tam z dzieckiem. Adres: aleja Grunwaldzka 229, 80-266 Gdańsk Centrum Hevelianum Hevelianum to nowoczesne centrum nauki. Możecie tu podziwiać panoramę Gdańska i zobaczyć multimedialne wystawy. Wasze dzieci dowiedzą się więcej z dziedziny chemii, matematyki, biologii oraz fizyki. Całość obiektu mieści się...

Atrakcje Międzyzdroje
Adobe Stock/fot. travnikovstudio
Czas wolny
Międzyzdroje – atrakcje dla dzieci
Atrakcje dla dzieci w Międzyzdrojach są odpowiednie dla pociech w każdym wieku. Znajdziecie tutaj wiele miejsc, w których najmłodsi mogą liczyć na dobrą zabawę.

Miasto to ma w swojej ofercie nie tylko plażę i molo, ale również przeróżne parki oraz muzea. Koniecznie zajrzyjcie tu w sezonie letnim, gdy wszystko budzi się do życia. Spis treści: Oceanarium Planetarium Park Miniatur Muzeum Figur Woskowych Aleja gwiazd Kawcza Góra Molo Bunkier V3 Jezioro Turkusowe Woliński Park Narodowy Muzeum Przyrodnicze Wolińskiego Parku Narodowego Zagroda Pokazowa Żubrów Oceanarium Oceanarium jest z pewnością miejscem przyjaznym dzieciom. Wystawa podzielona jest na cztery działy tematyczne, które każda z nich opisana jest bardzo dokładnie. Najpopularniejszą wystawą cieszy się „Sala Gigantów Oceanu”. W oceanarium mieszkają: Płaszczki, Węgorze, Piranie, Mureny, Skrzydlice pstre, Błazenki, Rekiny itp. Miejsce to jest poniekąd miejscem edukacyjnym, gdyż czytając opisy wymienionych stworzeń, dowiecie się dużo na temat ich naturalnego środowiska do życia. Dodatkowo możecie zrobić sobie zdjęcie z rekinem w tle. Niesamowitym przeżyciem będzie dla dzieci przejście 16-metrowym tunelem, który wypełniony jest rybami. Ponadto jest tu touch pool, dzięki któremu dotknąć można żywych ryb. Adres: ul. Bohaterów Warszawy 16B, 72-500 Międzyzdroje Planetarium W Planetarium na 7-metrowej kopule zobaczyć możecie położenie gwiazd oraz filmy, które ukazują otaczający was wszechświat. Jest to jeden z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Polsce. Do wyboru będziecie mieli kilka seansów: „Mikrokosmos”, „Lodowe krainy”, „Tajemnica Gwiazdy Betlejemskiej”, „Cuda Wszechświata”, „Poznaj Granice Układu Słonecznego”, „Dwa szkiełka”. Ponadto dowiecie się, jak powstał kosmos oraz poznacie historię powstawania teleskopu....

Atrakcje świętokrzyskie
Adobe Stock/fot. Gorilla
Czas wolny
Atrakcje dla dzieci w województwie świętokrzyskim
Odkryjcie z nami, jakie atrakcje dla dzieci w województwie świętokrzyskim warto odwiedzić. Muzea, rezerwaty czy jaskinie to tylko niektóre z ciekawych miejsc, które na was tutaj czekają. Dzieci z pewnością odnajdą się w zebranych przez nas dostępnych atrakcjach.

Zastanawiając się, jaka atrakcja będzie dla waszego dziecka najlepsza, warto zapoznać się wcześniej z dostępnymi opcjami, które oferuje województwo świętokrzyskie. Zapoznajcie się z przygotowaną przez nas listą. Spis treści: Oceanika Bałtowski Kompleks Turystyczny Muzeum Zabawy i Zabawek w Kielcach Centrum Bajki w Pacanowie Park Rozrywki i Miniatur Sabat Krajno Crazy Cart Park etnograficzny w Tokarni Rezerwat Kadzielnia Jaskinia Raj Energetyczne Centrum Nauki w Kielcach Pałac Kurozwęki Geopark Kielce – Centrum Geoedukacji na Wietrzni Żywe Muzeum Porcelany Ćmielów Centrum Leonardo da Vinci w Podzamczu Oceanika W Oceanice znajduje się wiele roślin z mórz, oceanów oraz rzek, a także ryb. Jest aż 300 gatunków. Zwiedzanie jest podzielone ze względu na miejsce występowania poszczególnych okazów. Po obiekcie oprowadza was przewodnik, który opowiada o zwyczajach i ciekawostkach zwierząt zamieszkałych w Oceanice. Po obejrzeniu każdego zbiornika, na dzieci czeka akwarium dotykowe. Można tam nakarmić ryby. Jeśli wy i wasze dziecko lubicie wodny świat, to warto tu przyjechać. Na miejscu skorzystać możecie również z: Stajni, Krainy zabawy z parkiem linowym, zagrodą dla zwierząt, dmuchańcami oraz eurobungee, Basenu krytego, Parku Miniatur Świętokrzyskich. Adres: ul. Laskowa 95, 26-050 Chrusty Bałtowski Kompleks Turystyczny Kto będzie przynajmniej raz w Bałtowie, powinien odwiedzić park jurajski, który jest ogromną atrakcją wśród dzieci. JuraPark jest najstarszym tego typu obiektem w Polsce. Na miejscu znajduje się około 100 modeli dinozaurów, które są wykonane w naturalnej wielkości. Po kompleksie prowadzą ścieżki, na których widnieją tabliczki mówiące o ciekawostkach związanymi z dinozaurami. Na miejscu zwiedzić można:...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj