Zdziwiona kobita patrzy na centymetr
fotolia
Mama

Poród zamiast siłowni, czyli ile kalorii spalają młode mamy

Sprawdź, ile kalorii spalamy w trakcie porodu, karmienia, codziennej opieki nad dzieckiem. Pokaż to każdemu, kto odważy się powiedzieć, ze nic nie robisz!

Doskonale wiemy, że poród wiąże się z ogromnym wysiłkiem, a karmienie piersią z szybszą utratą wagi, ale czy zastanawiałaś się kiedyś ile kalorii można spalić w trakcie tych czynności. Dobra wiadomość jest taka, że jako młode mamy, spalamy więcej kalorii, niż nam się wydaje! Tracimy je nie tylko w trakcie porodu czy karmienia, ale również opiekując się dzieckiem czy wykonując nasze codzienne obowiązki. Zobacz, ile kalorii spalają młode mamy.

Ile kalorii spalamy w trakcie porodu?

Nawet 10 tys. kalorii możesz spalić podczas 10-godzinnego porodu! Na wielkość tej liczby wpływa sporo czynników np. czy jesteś pierworódką, trudności w trakcie porodu, twoja kondycja, no i oczywiście długość porodu. Nie martwiłabym się jednak ty, że spalę za mało kalorii, bo zbyt krótko rodzę :)  Niezależnie czy spalisz 5 czy 10 tys. kalorii, to i tak ogromna ilość!

Ile kalorii spalamy podczas kamienia?

Karmiąc piersią spalasz ok. 500 kalorii dziennie, co daje ok. 15 tys. kalorii miesięcznie.
To kolejny argument z karmieniem piersią :)

Ile kalorii spalamy opiekując się dzieckiem?

W ciągu godzinnej opieki nad małym dzieckiem (przewijanie, kąpanie, ubieranie) spalamy od 100 do 150 kalorii.
W przypadku zabaw ze starszym dzieckiem (podskakiwania, biegania czy grania w piłkę) to nawet 150-220 spalonych kalorii.

Ile kalorii spalamy przy pracach domowych w ciągu godziny?

  • gotowanie: 105 kcal
  • prasowanie: 144 kcal
  • odkurzanie: 260 kcal
  • mycie podłóg: 250 kcal
  • ścieranie kurzy: 240 kcal
  • mycie okien: 240 kcal
  • pranie ręczne: 150 kcal
  • zamiatanie podłogi: 100 kcal
  • zmywanie naczyń: 114 kcal
Ile kalorii spalamy podczas porodu, zabawy z dzieckiem, karmienia...
Anna Kołacz

Zobacz najnowszy numer magazynu „Mama Fit&Beauty”

Zajęcia dla dzieci na Zimowym Narodowym
materiały prasowe
Czas wolny
Spalamy kalorie na Zimowym Narodowym
Ponad 55 tysięcy pączków, czyli równowartość 24 805 270 kilokalorii, spalili do tej pory goście jeżdżący na lodowiskach Zimowego Narodowego!

Jazda na łyżwach, curling, czy zjazdy z górki lodowej, to dobra okazja do zabawy, ale też możliwość poprawy kondycji i sylwetki. Atrakcje Zimowego Narodowego Jednym z częstych postanowień noworocznych, jakie sobie stawiamy, jest zgubienie zbędnych kilogramów. Najwyższy czas zacząć je realizować. I nie musi to oznaczać trudnych i mozolnych ćwiczeń. Atrakcje Zimowego Narodowego dają wiele możliwości na skuteczne i przyjemne spalenie kalorii . Jazda na lodowisku, zjazdy z górki lodowej, curling, disco lodowisko, fitness na łyżwach z MultiSport, czy jazda na skateparku łączą aktywność fizyczną z rozrywką.   „Fitness na łyżwach z MultiSport to zajęcia dla młodzieży i dorosłych podczas których budujemy mięśnie, poprawiamy kondycję, rozwijamy estetykę ruchu czyli dbamy o swoje zdrowie fizyczne i psychiczne” – mówi Renata Aleksander, trener łyżwiarstwa figurowego ze szkoły Ice&Fun, koordynująca zajęcia fitness na łyżwach z MultiSport na Zimowym Narodowym. „Jeśli chcemy spalić poświąteczne kalorie , zamiast samotnie ćwiczyć na siłowni, proponuję zebrać grupę znajomych lub rodzinę i połączyć przyjemne z pożytecznym podczas jazdy na lodzie. W trakcie trwającego 75 minut slotu, możemy spalić nawet 600 - 800 kcal! Jest to również doskonała alternatywa dla młodzieży, która często szuka pomysłu jak spędzić czas wolny zimą” – dodała. Grupowe spalanie kalorii i nie tylko! Na liczniku MultiSport, który znajduje się przy lodowiskach, liczba spalanych kalorii rośnie każdego dnia, co widać, gdy kolejne osoby odwiedzają lodowisko, aby jeżdżąc na łyżwach wrócić do formy po nieco leniwych świętach. Do tej pory goście spalili na łyżwach już prawie 25 mln kalorii, czyli ponad 55 tysięcy pączków. Spalać kalorie można również poprzez skorzystanie z atrakcji w namiocie MultiSport Lab. Ćwiczenia wytrzymałościowe oraz te...

Fotolia.pl
Mama
Metabolizm na wysokich obrotach. Zobacz, ile możesz spalic kalorii
Chcesz schudnąć? Niepotrzebne ci diety cud. Jedyne, co teraz powinnaś zrobić, to podkręcić swój metabolizm. Sprawdź, ile kalorii dziennie może spalić kobieta o różnej wadze, wieku i aktywności.

Niektóre z nas wszystkiego sobie odmawiają i tyją w oczach . Inne zaś wsuwają góry słodyczy i są chude jak patyk i. Jak to się dzieje? To sprawka genów, które w 50 procentach decydują o naszym metabolizmie. Ci, którzy odziedziczyli po przodkach szybszą przemianę materii, są zwykle szczuplejsi. Nie trać jednak nadziei, jeśli otrzymałaś w spadku wolniejszy metabolizm i tendencję do tycia! Na szczęście geny to nie wszystko... Od juniora po seniora Najwyższy metabolizm mają nastolatki. Ich organizm pracuje pełną parą i szybko spala kalorie . Z wiekiem, niestety, tempo przemiany materii spada, co wyraźnie odczuwamy już po trzydziestce. Najwolniejszy metabolizm mają seniorzy. Naukowcy udowodnili też, że kobiety spalają o około 7 procent mniej kalorii niż mężczyźni. Panie mają bowiem nieco więcej tłuszczyku, panowie – mięśni. Wyjątkiem są kobiety w ciąży i karmiące piersią – mają szybszą przemianę materii niż mężczyźni. Hormony na start Niemałe znaczenie podczas przemiany materii mają hormony. To one pobudzają cały organizm, przyspieszają spalanie tłuszczów, białek i węglowodanów. Tak działają np. hormony tarczycy – tyroksyna i trójjodotyronina. Problemy zaczynają się wtedy, gdy tarczyca wytwarza ich za mało. Wówczas metabolizm może być wolniejszy nawet o 30–40 procent. Uwaga! Jeśli podejrzewasz, że twoje problemy z nadwagą mogą wynikać z nieprawidłowej pracy tarczycy, poproś internistę o skierowanie do endokrynologa. Tempo przemiany materii staje się wolniejsze także wtedy, gdy w okresie menopauzy spada poziom hormonów płciowych (estrogenów). Możesz jednak przechytrzyć czas i sprawić, by mimo wieku twój organizm pracował wciąż na wysokich obrotach. Sprawdź, jak to zrobić.  Polecamy: Jak zlikwidować brzuch po ciąży? Naturalne podkręcanie Zaprogramuj swój metabolizm. Pomocne będą ćwiczenia i...

mama z dzieckiem
Fotolia
Święta i uroczystości
Spal kalorie, bawiąc się z dzieckiem (i nie tylko)
Nawet nie wiesz, jak dużo spalasz kalorii, bawiąc się z dzieckiem. Sprawdź.

Ile kalorii spalisz podczas zabawy z dzieckiem? Wszystko zależy od tego, ile ważysz, ale też od czasu i tempa, w jakim wykonujesz daną czynność.  Sprawdź, ile kalorii spalasz podczas zabawy z dzieckiem i zwykłych czynności. Obliczenia wykonano dla osoby ważącej 70 kg (co oznacza, że jeśli ważysz mniej, spalasz nieco mniej): Spalisz kalorie podczas zabawy z dzieckiem:   zabawa z dzieckiem przez 30 minut 160 kcal zabawa klockami przez godzinę 70 kcal skakanie przez 15 minut 150 kcal czołganie się z dzieckiem po podłodze przez 30 minut 400 kcal spokojny spacer z wózkiem 100 kcal spacer w umiarkowanym tempie 120 kcal ubieranie i rozbieranie dziecka 118 kcal sprzątanie porozrzucanych zabawek 80 kcal czytanie dziecku bajek 150 kcal Spalisz kalorie podczas innych zajęć:     schodzenie po schodach przez 30 minut 182 kcal wałkowanie ciasta 170 kcal ubijanie ziemniaków na purée 170 kcal zmywanie po dużym obiedzie 157 kcal chodzenie po sklepach (przez godzinę) 157 kcal dekorowanie mieszkania 247 kcal szybkie tańce (przez godzinę) 306 kcal ZOBACZ TEŻ: 6 ćwiczeń dla mamy i niemowlaka      

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj