które dzieci pierwsze wrócą do szkoły
fot. Adobe Stock

Rząd zapowiada, które dzieci jako pierwsze wrócą do szkół

Ze zdalnej nauki korzysta teraz około 1 mln 800 tys. uczniów szkół ponadpodstawowych i prawie 2 mln uczniów ze starszych klas szkół podstawowych. Wiceminister edukacji Marzena Machałek zapowiedziała, którzy uczniowie jako pierwsi wrócą do szkolnych ławek.
Joanna  Biegaj
które dzieci pierwsze wrócą do szkoły
fot. Adobe Stock
Trwa druga fala pandemii koronawirusa, czego efektem jest między innymi nauczanie zdalne. Dotyczy ono uczniów ze szkół wyższych, średnich i starszych klas szkoły podstawowej. Na razie rząd nie podjął decyzji, jak długo ma trwać nauka w takim trybie. Wiemy już jednak, którzy uczniowie jako pierwsi powrócą do nauczania stacjonarnego.

Powrót do szkół

Wiceminister edukacji Marzena Machałek wypowiedziała się w kwestii powrotu uczniów do szkół: „Powroty do nauki stacjonarnej w pierwszej kolejności dotyczyć będą uczniów klas VIII szkół podstawowych, klas maturalnych i uczniów szkół zawodowych, zwłaszcza klas najstarszych”.
Redakcja poleca: Czy dziecko może nie chodzić do szkoły, tylko uczyć się w domu? - film
Nie podoba ci się klasyczny model edukacji? Wolałabyś, by twoje dziecko było traktowane indywidualnie? Masz dość szkolnych skostniałych zasad? Chciałabyś mieć większy wpływ na to, jaką wiedzę zdobywa dziecko? Zastanów się nad domową edukacją i obejrzyj film, na czym ona polega.

Przesunięcie egzaminów

Wiceminister edukacji odniosła się także do egzaminów zawodowych, mówiąc, że możliwe jest ich przesunięcie ze stycznia na czerwiec. „Po okresie wiosennego lockdownu pierwsze decyzje powrotu do zajęć stacjonarnych dotyczyły przede wszystkim kształcenia praktycznego”- dodała. 

Takie działania Marzena Machałek argumentowała tym, że nie można ograniczyć podstawy programowej w kształceniu zawodowym: „Nie można, mając konkretny zawód, zdany egzamin, nie można czegoś w tym zawodzie nie umieć, co odpowiada za bezpieczeństwo, za jakość wykonanej pracy”.

Źródło: wiadomosci.wp.pl​

Zobacz także
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy