szczepienia dzieci na covid w szkołach
fot. Instagram

Szczepienia dzieci na COVID-19: od września w szkołach?

Dzieci od 12. roku życia mogą otrzymać pierwsze dawki szczepionki na COVID-19 już we wrześniu. Możliwe, że akcja szczepienia dzieci rozpocznie się zaraz po wakacjach, a punkty szczepień zostaną zorganizowane w szkołach.
Magdalena Drab
szczepienia dzieci na covid w szkołach
fot. Instagram
Dzieci będą szczepione na COVID-19 w szkolnych gabinetach lekarskich – dowiedzieli się nieoficjalnie dziennikarze RMF FM. Podanie dziecku szczepionki miałoby się odbywać wyłącznie za zgodą rodziców.

Szczepienia dzieci na COVID-19: już od września?

Szkoły będą zamawiać szczepionki dla swoich uczniów i podawać je dzieciom w placówkach. Wcześniej rodzice będą musieli wyrazić na to zgodę i złożyć w szkole odpowiednią deklaracją – podaje RMF FM. Chodzi o szczepienia dzieci w wieku 12-15 lat szczepionką Pfizer/BioNTech.

Zanim jednak w Polsce ruszy akcja szczepienia młodszych nastolatków, Europejska Agencja ds. Leków musi zatwierdzić preparat do stosowania u dzieci od 12. roku życia – może to nastąpić już w czerwcu. Potem Komisja Europejska dopuści szczepionki na rynek unijny. Przypominamy, że od 17 maja można już szczepić dzieci w wieku 16 i 17 lat.

Szczepienia najmłodszych dzieci przeciw COVID-19 mają być dobrowolne.

Zobacz też:
Redakcja poleca: Lampion z dyni: jak go zrobić krok po kroku? [WIDEO]
Lampion z dyni to jedna z tradycji na Halloween. Gotowy lampion może zdobić dom przez całą jesień, a nie tylko w święto duchów. Podpowiadamy, jak go zrobić w kilku prostych krokach (i co zrobić, żeby przetrwał dłużej!). Jego wykonanie naprawdę nie jest trudne!
Oceń artykuł

Ocena 3 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy