szopka bożonarodzeniowa kolorowanka
fot. Adobe Stock

Szopka bożonarodzeniowa: kolorowanka dla dziecka. 6 malowanek do druku

Ewa Janczak-Cwil
szopka bożonarodzeniowa kolorowanka
fot. Adobe Stock
Proponujemy sześć szopek bożonarodzeniowych do kolorowania. Znajdziesz tu obrazki mniej i bardziej złożone, więc bez problemu dopasujesz je do wieku swojego dziecka – im mniej elementów na rysunku, tym mniejsze dziecko poradzi sobie z kolorowaniem, nie tracąc przy tym cierpliwości.

Podsuwając dziecku kolorowankę z szopką bożonarodzeniową, nie sugeruj mu, jak ma ją pokolorować. Zielony osiołek, czerwona szata Matki Boskiej, fioletowe sianko? Dlaczego nie! Pozwól dziecku wypełniać kolorami rysunek tak, jak samo zechce. Później można ewentualnie z maluchem porozmawiać i zapytać, dlaczego dobrało w tak oryginalny sposób kolory. Może okazać się, że to wcale nie daltonizm, ale że na przykład brakowało dziecku kredki w konkretnym kolorze. I pamiętaj: zawsze chwal obrazek, który dziecko kolorowało z zaangażowaniem. To zwiększy jego pewność siebie i zachęci do dalszej zabawy kredkami czy farbkami.

Żeby wydrukować obrazek, trzeba go kliknąć i „wysłać’’ na drukarkę z nowego okienka, w którym się otworzy.

Kolorowanki szopka betlejemska do wydruku:

Szopka bożonarodzeniowa: kolorowanka

Obrazek z szopką betlejemską do wydruku z niewielką liczbą elementów. Są tu niezbędne elementy: postacie rodziny, stajenka i trzy sylwetki zwierząt. Idealny dla młodszych dzieci.

szopka bożonarodzeniowa kolorowanka bez tła
Redakcja poleca: Dlaczego warto zachęcać dziecko do kolorowania? 11 powodów [WIDEO]
Kolorowanie to nie tylko zabawa, ale duża korzyść dla rozwoju dziecka. Oto najważniejsze zalety kolorowania - od ćwiczenia rączki po nabieranie pewności siebie!

Stajenka: kolorowanka ze zwierzętami

Ta szopka bożonarodzeniowa-kolorowanka jest nieco bogatszą wersją poprzedniego rysunku. W tle są chmury oraz budynki miasta. Do wypełnienia tego obrazka kolorami potrzeba będzie więcej czasu i cierpliwości. Może pomożesz swojemu dziecku kolorować ten rysunek?

szopka bożonarodzeniowa kolorowanka z tłem

Trzej królowie w drodze do szopki bożonarodzeniowej: malowanka 

Co prawda samej szopki tu nie widać, ale obrazek ten razem z kolejnym utworzy minihistorię. Najpierw dziecko może pokolorować obrazek z podróżującymi królami, a później ten, na którym składają oni hołd Dzieciątku.

szopka bożonarodzeniowa kolorowanka trzej królowie w drodze

Trzej królowie przy szopce: obrazek do kolorowania

Ta kolorowanka z szopką betlejemską do wydruku składa się z dużej liczby elementów. Z pewnością przypadnie do gustu starszym dzieciom. Jest tu mnóstwo bardzo drobnych elementów, które pomogą dziecku kształtować sprawność manualną i przygotują jego rękę do nauki pisania.

szopka bożonarodzeniowa kolorowanka trzej królowie przy szopce

Szopka betlejemska do wydruku

Ten i kolejny obrazek są bardzo podobne, dlatego można dać je dziecku do wyboru. Różnią się jedynie tym, że na pierwszym nie ma zwierząt. Z tego względu pierwszy będzie mniej czasochłonny.

szopka bożonarodzeniowa kolorowanka prosta

Szopka bożonarodzeniowa: malowanka ze zwierzętami

Stajenka ze zwierzętami i świętą rodziną to wszystko, co na obrazku z szopką powinno się znaleźć. Gdy uda się go dziecku pokolorować, można go ustawić pod choinką.

szopka bożonarodzeniowa kolorowanka prosta ze zwierzętami
Wszystkie obrazki pochodzą z Adobe Stock

Sprawdź też:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy