Życzenia dla uczniów to już tradycja w większości szkół. Składają je dzieciom i wychowawcy, i nauczyciele różnych przedmiotów nie tylko na zakończenie szkoły w przypadku najstarszych uczniów, ale i na zakończenie każdego roku szkolnego.

Reklama

Życzenia dla ucznia powinny być radosne i pełne ciepłych słów: warto zawrzeć w nich podziękowanie za wspólną pracę i wyrazić nadzieję na udane wakacje. Nie zaszkodzi, jeśli życzenia dla uczniów od wychowawcy zostaną napisane z poczuciem humoru – przypomną zabawne sytuacje, wywołają uśmiech i pogłębią więź dzieci z nauczycielem.

Podajemy przykładowe, gotowe życzenia dla uczniów od wychowawcy i od nauczyciela na zakończenie roku szkolnego.

Spis treści:

Życzenia dla uczniów od wychowawcy

Oto przykłady życzeń dla uczniów od wychowawcy. Takie życzenia są szczególne, bo to wychowawca spędza z klasą najwięcej czasu, najlepiej zna dzieci i troszczy się o ich rozwój. Warto wpleść w życzenia kilka osobistych słów, podkreślić dumę i przywiązanie do klasy.

Zobacz także

Drogie dzieci! Po wielu miesiącach ciężkiej pracy nastał wreszcie zasłużony czas odpoczynku. Mijający rok szkolny był niezwykle wymagający. Za nami trudy codziennej nauki, godziny spędzone na trudnych rozmowach i rozwiązywaniu konfliktów. Do tego mierzyliśmy się z nauką zdalną i zwyczajnie tęskniliśmy za normalnością. Każdy z nas miał chwile zwątpienia. Ale dziś muszę przyznać, że jestem z was dumna/dumny! Dziś wiem, że żadne wyzwanie nie okazało się dla was zbyt trudne. Zawsze wierzyliście w swoje możliwości, byliście wytrwali i niezłomni. Jestem szczęśliwa/szczęśliwy, że mogę was uczyć, spędzać z wami czas i poznawać was. Z głębi serca życzę wam, aby nadchodzące wakacje były przepełnione ciepłem i radością. Cieszcie się wolnym czasem z najbliższymi, niech każdy kolejny dzień przynosi wam wspaniałe przygody. Pięknych wakacji i do zobaczenia!

***

Nigdy nie zbaczajcie z drogi, którą obraliście – drogi wiedzy. Wędrujcie wszędzie tam, gdzie czekać na was będą nowe doświadczenia. Kreślcie ścieżki na mapie w taki sposób, żeby dotrzeć do upragnionego celu. Za wami trudny rok. Przed wami kolejny, być może trudniejszy. Ale na razie czeka was czas zasłużonego odpoczynku. Zasłużonego, bo ogrom pracy, jaki włożyliście w zdobycie wiedzy, zasługuje na najwyższy podziw. Z całego serca życzymy wam, aby kolejne dwa miesiące przyniosły wam najwspanialsze przygody pod słońcem. Wróćcie do nas szczęśliwi i uśmiechnięci, z nowymi siłami, abyście mogli podołać nowym wyzwaniom.

***

Drodzy uczniowie! W mijającym roku szkolnym mogliście przekonać się, jak bardzo nieprzewidywalne jest życie. Przyszło wam zdobywać wiedzę w warunkach szczególnie trudnych. Mimo że musieliście przekroczyć swoimi nogami wiele kłód, wywiązaliście się z tego zadania wzorowo i kiedy patrzę na wasze twarze, nawet nie próbuję kryć dumy! Należy wam się solidna porcja odpoczynku. Przed wami dwa miesiące beztroski. Wykorzystajcie je mądrze. Zregenerujcie siły, bo przed nami kolejny trudny rok szkolny. Cudownej zabawy i wielu przygód!

Życzenia dla uczniów od nauczyciela

Życzenia dla ucznia od nauczyciela mogą być bardziej oficjalne, choć nie zaszkodzi wspomnieć o radości ze wspólnego czasu i niecierpliwym oczekiwaniu na kolejny rok szkolny.

Z okazji zakończenia roku szkolnego wszystkim Uczniom i Rodzicom składamy najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę i życzymy, by okres wakacyjny był czasem odpoczynku i radości. Życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu na co dzień oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.

***

Dobiegł końca kolejny rok wytężonej pracy, kolejny rok starań o wiedzę i nowe umiejętności. Nastał czas długo oczekiwanych wakacji, czas zasłużonego odpoczynku uczniów i rodziców. Dziękując wszystkim za wspólną pracę, za wysiłek i wspólnie spędzony czas, życzymy Wam, aby wakacje były spokojne, bezpieczne i pełne radosnych przeżyć.

***

Rok szkolny właśnie się kończy. Wszyscy zapracowaliście na wspaniałe wakacje. Życzę Wam, byście 1 września wrócili do szkoły zdrowi, wypoczęci i z uśmiechami na twarzach.

Życzenia: wierszyki dla uczniów na zakończenie roku szkolnego

Oto propozycje życzeń z przymrużeniem oka. Takie życzenia dla uczniów wybiorą nauczyciele z poczuciem humoru oraz ci, którzy są mocno zżyci z klasą.

Niech Wam nie zbraknie nigdy zdrowia,
niech szkoła w dom się wspólny zmienia!
Praca wychowawcy to praca niełatwa,
bo często leniwa i krnąbrna jest dziatwa.
Kocha ona figle i chętnie się czubi,
lecz stroni od książki, uczyć się nie lubi.
Trzeba dużo zdrowia, dużo czasu stracić,
aby umysł ucznia rozwinąć, wzbogacić,
który gdy dorośnie, dopiero zrozumie
jak jest w życiu ciężko, gdy się mało umie.

***

Nigdy nie zbaczaj ze swojej drogi
którą wybrałaś w wędrówce życia
choćby Ci ciernie raniły nogi
a cel wydawał się nie do zdobycia!

***

Łatwych klasówek, piątek jak mrówek.
Cenzurki z paskiem, rożka z obfitości dostatkiem.
Bez liku atrakcji, wspaniałych wakacji.

Życzenia dla uczniów na zakończenie szkoły

Czego życzyć uczniom na koniec szkoły? Poniżej garść inspiracji życzeń dla uczniów na koniec roku szkolnego. Oczywiście każdy nauczyciel czy wychowawca może dodać coś od siebie, nawiązując do indywidualnych doświadczeń z konkretną klasą. Żegnając się z uczniami, warto nie szczędzić ciepłych słów, akcentując, że klasa na długo pozostanie w pamięci nauczycieli...

Życzymy Wam, żebyście byli odważni, wierzyli w siebie i swoje możliwości. Niech dalsza nauka sprawia Wam przyjemność i stawia przed Wami całkiem nowe wyzwania. Życzymy, aby mierzenie się z nimi było dla Was źródłem satysfakcji i pierwszym krokiem do wielkich życiowych sukcesów. Powodzenia!

***

Nasze gratulacje!
Składamy życzenia, abyś potrafił
cieszyć się sukcesami,
umiał wyciągać wnioski z porażek.
Życzymy Ci szczęścia, radości i osiągnięcia
wszystkich zamierzonych celów.
Pamiętaj: "Każdego dnia możesz zrobić coś,
aby zbliżyć się do swojego marzenia
lub możesz nie robić niczego.
W każdym przypadku podejmujesz decyzję.

***

Sportowcy w drodze na szczyt na swej kariery często słyszą od swych trenerów: Dziś zrób coś, czego innym się nie chce, a jutro będziesz miał to, czego inni pragną. Niech te słowa towarzyszą Wam w dalszej nauce i pomogą w spełnianiu marzeń o przyszłości.

***

Pamiętajcie, że nie da się pokonać człowieka, który nigdy się nie poddaje. Bądźcie niepokonani w realizacji swoich celów i marzeń. Życzymy wam, by na waszej drodze pojawiały się wyłącznie takie trudności, które dzięki sile Waszego charakteru tylko Was umocnią. A najbliższe wakacje, niech będą wyjątkowe pod każdym względem. Łapcie podczas nich jak najwięcej wspaniałych chwil.

Z okazji roku szkolnego ważne, by również uczniowie złożyli życzenia swoim nauczycielom i wychowawcy. Możecie ułożyć własne lub wykorzystać nasze podziękowania dla nauczyciela.

Zobacz też:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama