AdobeStock_189859913kąpiel.jpg
fot. AdobeStock

Wanienka turystyczna: dmuchana, a może składana?

Wanienka turystyczna to świetne rozwiązanie na wakacje, ale sprawdzi się także podczas dłuższych odwiedzin u rodziny czy weekendowych wypadów.
Dominika Bielas
AdobeStock_189859913kąpiel.jpg
fot. AdobeStock
Wanienka to absolutny must have każdego niemowlaka. Jednak nikt z nas nie wyobraża sobie wyjazdu z wielką plastikową wanienką, zwłaszcza gdy do zabrania jest milion innych rzeczy niezbędnych dla maluszka. Na szczęście producenci wypracowali kilka sprytnych rozwiązań, które sprawiają, że niemowlęca wanienka nagle może zmniejszyć swój rozmiar. Rozwiązanie to chwalą sobie rodzice nie tylko podczas podróży. To także świetny pomysł, jeśli mieszkasz w bardzo małym mieszkaniu i nie chcesz go zagracić.

Dmuchana wanienka

Przypomina kształtem dziecięcą wanienkę. Jest podłużna wyższymi bokami, ale dmuchana jak basenik ogrodowy. Po użyciu wystarczy spuścić powietrze i schować. Wanienki takie mają najczęściej specjalną konstrukcję dna zapobiegającą ślizganiu się w wodzie. Niektóre mają nadmuchiwaną wkładkę dla niemowląt, którą można usunąć, gdy maluszek podrośnie. Jeśli masz dom z ogródkiem lub balkon sprawdzi się także jako minibasenik dla niemowlaka. To także dobre rozwiązanie nawet dla większego dziecka, jeśli i domu w ogóle nie masz wanny a jedynie płytki brodzik.
Redakcja poleca: Poznaj najciekawsze zabawki do kąpieli polecane przez Mamissima – film
Zobacz przegląd zabawek kąpielowych dla dzieci od malucha do przedszkolaka, dzięki którym wieczorny rytuał stanie się prawdziwą morską przygodą!

Wanienka składana

Zajmuje trochę więcej miejsca niż taka dmuchana. Skonstruowana jest ze sztywnej ramy i małych składanych nóżek. Natomiast całość misy jest sylikonowa i składa się w harmonijkę. Dzięki czemu po złożeniu otrzymujemy całkowicie płaską powierzchnię. Niektóre zwierają specjalne wkładki dla noworodków.

Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy