Wózek do biegania jest wygodny i dla rodzica, i dla dziecka! (Spacerówki do biegania od 799zł!)

Jeśli uprawiacie sport, jogging, bieganie po lesie, jazdę na rolkach, jesteście cały czas w ruchu i nie chcecie rezygnować z takiego stylu życia także po narodzinach dziecka - musicie... odpowiedzieć sobie sami. Czy możemy na takim samym poziomie być aktywni ze zwykłym wózkiem czy potrzebujemy sprzętu o określonych parametrach?
Weronika Zagojska
mama na spacerze w lesie biega z dzieckiem w wózku i psem
fot. AdobeStock
Wózek do biegania - czym się różni? Ma najczęściej trzy bardzo duże koła oraz o wiele cieńsze opony - im większe i cieńsze koła tym lepiej. Dodatkowo ma wyjątkowo dobrą amortyzację. Kiedy się sprawdzi? Na proste trasy, bez zakrętów. Musi być bardzo lekki, długi, nic w nim nie powinno się ruszać i popchnięty jedną ręką powinien zachowywać się niemal tak samo jak... rower. Powinien mieć także dobrą przyczepność i nie dać się wywrócić.
Jeśli uważasz, że wózek do biegania to lekka przesada, zwykle nigdy wcześniej nie miałaś/nie miałeś okazji go prowadzić. Albo wcale nie należysz do tych aktywnych, usportowionych rodziców. Czy jest wart swojej ceny? Zazwyczaj płacimy za bardziej zaawansowaną technologię i materiały, z których jest wykonany oraz bezpieczeństwo, które jest nie do przecenienia - w końcu ma w nim jeździć małe dziecko. W serwisach aukcyjnych można znaleźć już modele za ok. 1300-1500 zł, a używane jeszcze taniej! Można też taki wózek biegowy wypożyczyć i sprawdzić, czy w ogóle nam to odpowiada. Poza tym... maluchy uwielbiają kołysania, jazdę po wertepach, szybkość itp. Na niektóre szkraby działa to wyjątkowo dobrze - wyciszająco i uspokajająco. Plus olbrzymia dawka świeżego powietrza.
Ważne przy wyborze wózka do biegania jest także kierunkowo zablokowane przednie koło. Są także wózki spacerowe z dodatkową funkcją biegania, w których jest taka możliwość - koło się blokuje lub wymienia. Takie modele są zwykle nieco wolniejsze, za to spacerowanie też jest w nich bardzo wygodne.
Sportowe wózki z wyższej półki mają też często opcję rozszerzenia podstawowej wersji o coś specjalnego, np. płozy i można z nimi śmigać po naśnieżonym stoku! Można wybrać też specjalne przyczepki rowerowe, których używa się do jazdy z rowerem, do biegania i do spacerowania.

Czy wózek do biegania sprawdzi się/sprawdza się u was?
Spacerówka czy profesjonalny sprzęt, a może wielofunkcyjna przyczepka?

Zobacz też:
Redakcja poleca: Jak wybrać spacerówkę?
Chcesz kupić wózek spacerowy, ale nie wiesz jaki? Posłuchaj rady eksperta.
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Rozwój przez zabawę

Bezpieczne lato z dzieckiem