z ostatniej chwili
fot. mamotoja.pl

Z OSTATNIEJ CHWILI: Lockdown w woj. POMORSKIM. Dzieci będą nauczane HYBRYDOWO!

Minister Adam Niedzielski przedstawił nowe obostrzenia dotyczące walki z koronawirusem. Najostrzejszymi ograniczeniami objęte zostaną dwa województwa, w których nauka dzieci z klas 1-3 będzie odbywać się hybrydowo.
Aleksandra Zaborowska
z ostatniej chwili
fot. mamotoja.pl
Minister Zdrowia, który uczestniczył dziś w posiedzeniu Zespołu Zarządzania Kryzysowego, przedstawił nowe dane dotyczące pandemii w Polsce i kolejne plany walki z koronawirusem. W zeszłym tygodniu ogłoszony został całkowity lockdown województwa warmińsko-mazurskiego, który objął zamknięcie hoteli, szkół, galerii handlowych, kin, teatrów i basenów czy aquaparków. Wprowadzono także zakaz stosowania przyłbic jako zamienników dla maseczek.

5 marca odnotowano 15 829 nowych zachorowań. Z powodu COVID-19 zmarło 47 osób, a z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami - 216 osób.

Województwem z największym przyrostem zachorowań na 100 tys. mieszkańców pozostaje nadal warmińsko-mazurskie. Drugim województwem, w którym liczba ta przekracza 40, jest pomorskie. Do tego poziomu zbliża się także województwo mazowieckie. 

Adam Niedzielski podkreślił, że obserwujemy obecnie znaczący przyrost obłożenia szpitali i stały trend dynamicznego wzrostu dziennej liczby zachorowań, a za powód rozwoju trzeciej fali uważa się udział mutacji brytyjskiej. Jak rząd zamierza walczyć z nadchodzącą nową falą pandemii?

Lockdown w województwach pomorskim i warmińsko-mazurskim

Minister Niedzielski zdecydował się podtrzymać obecny lockdown w województwie warmińsko-mazurskim, a także wprowadzić te same obostrzenia w województwie pomorskim:
  • zamknięte hotele (oprócz podróży służbowych),
  • zamknięte kina, teatry, muzea,
  • ograniczona działalność galerii handlowych,
  • zamknięte baseny, sauny i solaria i obiekty sportowe.

Nauka hybrydowa zamiast zdalnej w klasach 1-3

W obostrzeniach dla województw objętych lockdownem pojawi się jednak ważna zmiana: zamiast całkowitego zamknięcia szkół, wprowadzone zostanie nauczanie hybrydowe w klasach 1-3, a nauka będzie odbywać się wymiennie (w połowie zdalnie i w połowie stacjonarnie). 

Obostrzenia w pozostałej części kraju bez zmian do 28 marca.
Zobacz też:
Redakcja poleca: Piniata – jak ją zrobić? Instrukcja krok po kroku (film)
Piniata to coraz popularniejszy element dziecięcych przyjęć. Przedstawiamy prosty sposób, jak samodzielnie zrobić efektowną piniatę. Choć nie jest to skomplikowane, warto zabrać się do pracy z odpowiednim wyprzedzeniem, aby piniata zdążyła wyschnąć.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy