z ostatniej chwili
fot. mamotoja.pl

Z OSTATNIEJ CHWILI: Lockdown w woj. POMORSKIM. Dzieci będą nauczane HYBRYDOWO!

Minister Adam Niedzielski przedstawił nowe obostrzenia dotyczące walki z koronawirusem. Najostrzejszymi ograniczeniami objęte zostaną dwa województwa, w których nauka dzieci z klas 1-3 będzie odbywać się hybrydowo.
Aleksandra Zaborowska
z ostatniej chwili
fot. mamotoja.pl
Minister Zdrowia, który uczestniczył dziś w posiedzeniu Zespołu Zarządzania Kryzysowego, przedstawił nowe dane dotyczące pandemii w Polsce i kolejne plany walki z koronawirusem. W zeszłym tygodniu ogłoszony został całkowity lockdown województwa warmińsko-mazurskiego, który objął zamknięcie hoteli, szkół, galerii handlowych, kin, teatrów i basenów czy aquaparków. Wprowadzono także zakaz stosowania przyłbic jako zamienników dla maseczek.

5 marca odnotowano 15 829 nowych zachorowań. Z powodu COVID-19 zmarło 47 osób, a z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami - 216 osób.

Województwem z największym przyrostem zachorowań na 100 tys. mieszkańców pozostaje nadal warmińsko-mazurskie. Drugim województwem, w którym liczba ta przekracza 40, jest pomorskie. Do tego poziomu zbliża się także województwo mazowieckie. 

Adam Niedzielski podkreślił, że obserwujemy obecnie znaczący przyrost obłożenia szpitali i stały trend dynamicznego wzrostu dziennej liczby zachorowań, a za powód rozwoju trzeciej fali uważa się udział mutacji brytyjskiej. Jak rząd zamierza walczyć z nadchodzącą nową falą pandemii?

Lockdown w województwach pomorskim i warmińsko-mazurskim

Minister Niedzielski zdecydował się podtrzymać obecny lockdown w województwie warmińsko-mazurskim, a także wprowadzić te same obostrzenia w województwie pomorskim:
  • zamknięte hotele (oprócz podróży służbowych),
  • zamknięte kina, teatry, muzea,
  • ograniczona działalność galerii handlowych,
  • zamknięte baseny, sauny i solaria i obiekty sportowe.

Nauka hybrydowa zamiast zdalnej w klasach 1-3

W obostrzeniach dla województw objętych lockdownem pojawi się jednak ważna zmiana: zamiast całkowitego zamknięcia szkół, wprowadzone zostanie nauczanie hybrydowe w klasach 1-3, a nauka będzie odbywać się wymiennie (w połowie zdalnie i w połowie stacjonarnie). 

Obostrzenia w pozostałej części kraju bez zmian do 28 marca.
Zobacz też:
Redakcja poleca: Joga w ciąży – asany dozwolone i zakazane [WIDEO]
Joga w ciąży to dobry pomysł pod warunkiem, że zajęcia prowadzi doświadczony instruktor, który potrafi dopasować praktykę jogi do potrzeb i możliwości ciężarnych. Dzięki jodze w ciąży można łagodzić ciążowe dolegliwości, zapobiegać im oraz z większą łatwością przetrwać poród. Jednak czy jogę w ciąży można praktykować już w pierwszym trymestrze? Sprawdź, jakie asany są dozwolone, a jakie zakazane oraz dowiedz się więcej o jodze w ciąży.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy