dziecko w oknie życia
fot. Adobe Stock

Zostawiła córkę w oknie życia, a teraz chce ją odzyskać

Matka, która pozostawiła dwuletnią dziewczynkę w częstochowskim oknie życia, chce odzyskać dziecko. Nie jest wykluczone, że jej się to uda.
Joanna  Biegaj
dziecko w oknie życia
fot. Adobe Stock
W poniedziałek w oknie życia w Częstochowie znaleziono dwuletnią dziewczynkę. Był przy niej list z jej imieniem. Dziecko było zadbane i czuło się dobrze. Nie miało na ciele także śladów przemocy. Sąd zdecydował, że dziecko przez najbliższy czas będzie przebywało w rodzinnym domu dziecka.

Po całym zajściu odnalazła się jednak mama dziewczynki. Kobieta oświadczyła, że żałuje tego, co zrobiła i chce odzyskać córkę. Wyznała, że pozostawiła ją w oknie życia w chwili załamania nerwowego. Możliwe, że dziecko znów trafi pod opiekę swojej mamy, jednak decyzję w tej sprawie podejmie sąd po zbadaniu sytuacji rodzinnej.

„Umieszczając dziewczynkę w rodzinnym domu dziecka sąd uznał, że w taki sposób powinien być zabezpieczony los dziecka i nie ma obecnie wystarczających przesłanek do tego, żeby powróciło ono do domu rodzinnego. Powrót dziecka do matki jest w przyszłości możliwy, ale będzie to zależało od ustaleń poczynionych przez sąd, dotyczących predyspozycji opiekunów dziewczynki” – powiedział dla rmf24.pl rzecznik Sądu Okręgowego w Częstochowie Dominik Bogacz.

Działania prokuratury

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie Tomasz Ozimek poinformował, że do Prokuratury Rejonowej Częstochowa-Północ zostały już dostarczone przez policję materiały w tej sprawie. Prokurator po przeanalizowaniu ich nie zdecydował się jednak na wszczęcie dochodzenia przeciwko matce dziewczynki, uznając, że nie dopuściła się ona przestępstwa.

„Jak uzasadnił, pozostawienie dziecka w oknie życia nie wyczerpuje co do zasady znamion przestępstwa porzucenia dziecka lub innego czynu zabronionego, ponieważ pozostawienie dziecka w oknie życia daje mu gwarancję opieki i nie naraża go na żadne niebezpieczeństwo” – wyjaśnił rzecznik.

Zobacz także: 
Redakcja poleca: Jak nie krzyczeć na dziecko – jak przestać krzyczeć? Jak krzyk wpływa na dziecko? [WIDEO]
Jeśli zastanawiasz się, jak nie krzyczeć na dziecko, najważniejszy krok do sukcesu masz już za sobą. Krzyczenie na dziecko przynosi bowiem fatalne skutki i wyrabia w maluchu nawyk rozwiązywania problemów podniesionym głosem. A to nie jest dobry kapitał na przyszłość. Psycholog wyjaśnia, czy można krzyczeć na dziecko, i jak przestać to robić.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy